Vojtěch Pikal

Vojtěch Pikal

Datum narození: 19.2.1987
Místo narození: Olomouc
Profese: člen České pirátské strany, programátor
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Programátor Vojtěch Pikal, organizátor laprů a ochránce přírody, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem České pirátské strany v Olomouckém kraji.

Po absolvování přírodovědné větve na gymnáziu Vojtěch Pikal vystudoval informatiku na Univerzitě Palackého. V roce 2013 byl na pracovní stáži v Budapešti, poté pracoval jako vývojář a tester software v Olomouci, programátor v Prostějově a softwarový analytik v Praze.

Do České pirátské strany Vojtěch Pikal vstoupil v únoru 2012. Spoluzakládal Mladé Piráty, kde byl strážcem pokladu. Jeho cílem v politice je reforma majetkových autorských práv a ochrana svobody slova tak, aby zbytečně nebyl bržděn technický a kulturní rozvoj společnosti.

V krajských volbách 2012 Vojtěch Pikal kandidoval na post zastupitele, ale neuspěl. Stejně dopadl i v předčasných volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, a ve volbách do Evropského parlamentu 2014. Štěstí mu nepřálo ani ve volbách 2014. Stal se poté alespoň členem Kontrolního výboru Zastupitelstva města Olomouce a členem Komise městské části Olomouc-střed.

Do parlamentních voleb 2017 ho Piráti vyslali jako svou jedničku kandidátky Olomouckého kraje.

Vojtěch Pikal se věnuje organizování laprů a dalších her pro mládež. Je členem Českého svazu ochránců přírody, kde léta působil jako vedoucí oddílu Mladých ochránců přírody. Mezi jeho zájmy dále patří společenský tanec, sledování infotainmentu na YouTube nebo četba fantasy a sci-fi literatury.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Poslanci vyjeli do luxusu v Posázaví. Na bazén a tenis není čas, brání se a řešili vlajky Poslanci vyjeli do luxusu v Posázaví. Na bazén a tenis není čas, brání se a řešili vlajky Už podruhé od začátku roku vyrazil malý podvýbor zabývající se vlajkami a znaky do rekreačního areálu… číst článek
Zeman vyvedl Ivanu na Hůlku. Na Hradě předtím přijal delegaci KSČM i cenu od básníka Sýse Zeman vyvedl Ivanu na Hůlku. Na Hradě předtím přijal delegaci KSČM i cenu od básníka Sýse Na koncert zpěváka a svého podporovatele Daniela Hůlky vyvedl Miloš Zeman ve středu večer svou manželku… číst článek
Lidice jsou podle politiků memento. Nárůst extremismu cítí jako hrozbu Lidice jsou podle politiků memento. Nárůst extremismu cítí jako hrozbu V neděli uplynulo 76 let od chvíle, kdy nacisté srovnali středočeskou obec Lidice se zemí. 173 mužů… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Pavel Opočenský
Pavel Opočenský
zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný
zobrazit profil Petr Šabach
Petr Šabach
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Antonie Zacpalová
Antonie Zacpalová
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek