Lukáš Černohorský

Datum narození: 19.11.1984
Místo narození: Dlouhá Lhota u Příbrami
Profese: člen České pirátské strany, IT analytik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

IT analytik Lukáš Černohorský, milovník společenského tance, se v parlamentních volbách 2017 stal jedničkou kandidátky České pirátské strany Moravskoslezského kraje.

Po střední průmyslové škole elektrotechnické Lukáš Černohorský absolvoval obor měřící a řídicí techniky Vysoké školy báňské. Pracoval jako IT analytik, tester poté jako projektový manažer.

V České pirátské straně si něco přes rok a půl vyzkoušel i funkci předsedy. Ve volbách 2010 kandidoval do Zastupitelstva města Ostravy, ale neuspěl. Stejně dopadl i v krajských volbách 2012. Marná byla i jeho snaha dostat se po Sněmovny, a to jak roku 2010, tak v předčasných volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase.

Ve volbách 2016 se rozhodl vybojovat křeslo v Senátu v obvodu č. 73 – Frýdek-Místek, nesplnil však zákonnou věkovou hranici a kandidatura mu tak nebyla umožněna. Tehdy neprošel ani do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Pirátů v Moravskoslezském kraji.

Ve volném čase se Lukáš Černohorský věnuje společenskému tanci, kterému propadl ještě jako teenager. Mezi jeho další zájmy patří elektronika a operační systémy. Začal se angažovat v Petice za zachování tří ostravských historických budov, které tvoří celek zvaný Ostravica-Textilia.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Ostatní

zobrazit profil Riccardo Mazzucchelli
Riccardo Mazzucchelli
zobrazit profil Aleš Cibulka
Aleš Cibulka
zobrazit profil Jolana Voldánová
Jolana Voldánová
zobrazit profil Terry Gilliam
Terry Gilliam
zobrazit profil Petr Hořejš
Petr Hořejš
zobrazit profil Jana Adamcová Nováková
Jana Adamcová Nováková
zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil Richard Podroužek
Richard Podroužek