Lukáš Černohorský

Datum narození: 19.11.1984
Místo narození: Dlouhá Lhota u Příbrami
Profese: člen České pirátské strany, IT analytik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

IT analytik Lukáš Černohorský, milovník společenského tance, se v parlamentních volbách 2017 stal jedničkou kandidátky České pirátské strany Moravskoslezského kraje.

Po střední průmyslové škole elektrotechnické Lukáš Černohorský absolvoval obor měřící a řídicí techniky Vysoké školy báňské. Pracoval jako IT analytik, tester poté jako projektový manažer.

V České pirátské straně si něco přes rok a půl vyzkoušel i funkci předsedy. Ve volbách 2010 kandidoval do Zastupitelstva města Ostravy, ale neuspěl. Stejně dopadl i v krajských volbách 2012. Marná byla i jeho snaha dostat se po Sněmovny, a to jak roku 2010, tak v předčasných volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase.

Ve volbách 2016 se rozhodl vybojovat křeslo v Senátu v obvodu č. 73 – Frýdek-Místek, nesplnil však zákonnou věkovou hranici a kandidatura mu tak nebyla umožněna. Tehdy neprošel ani do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Pirátů v Moravskoslezském kraji.

Ve volném čase se Lukáš Černohorský věnuje společenskému tanci, kterému propadl ještě jako teenager. Mezi jeho další zájmy patří elektronika a operační systémy. Začal se angažovat v Petice za zachování tří ostravských historických budov, které tvoří celek zvaný Ostravica-Textilia.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Předvedou  Bakalu? Předvedou Bakalu? Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci OKD se dnes rozhodne, jakým způsobem donutí uhlobarona… číst článek
Sobotka pomohl. Jak dostat k výslechu Bakalu? Přijde s policisty, věří šéf komise k OKD Sobotka pomohl. Jak dostat k výslechu Bakalu? Přijde s policisty, věří šéf komise k OKD Sněmovní komise pokračuje ve vyšetřování privatizace OKD. Její předseda Lukáš Černohorský trvá na… číst článek
Sobotka dorazil „na kobereček“ k OKD. Dřív prý nemohl kvůli dovolené s dětmi Sobotka dorazil „na kobereček“ k OKD. Dřív prý nemohl kvůli dovolené s dětmi Před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci těžební společnosti OKD v pátek přišel vypovídat někdejší… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Martin Janecký
Martin Janecký
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Robert Hájek
Robert Hájek
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Viktor Vincze
Viktor Vincze
zobrazit profil Jan Werich
Jan Werich
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický