Petr Štěpánek

Datum narození: 3.9.1965
Místo narození: Kladno
Profese: politik Strany zelených, biolog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik Petr Štěpánek, od listopadu 2014 starosta městské části Praha 4, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem Strany zelených ve Středočeském kraji.

Biolog Petr Štepánek vystudoval obor Molekulární biochemie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, vědeckou hodnost získal během pětiletého pobytu na newyorské State University a v Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR.

PETR ŠTĚPÁNEK - ČÍM JEZDÍ DO PRÁCE?

Mezi lety 1991 až 1996 byl Petr Štěpánek dobrovolníkem nadace Charter 77 Foundation se sídlem v New Yorku. Podílel se na zmapování kvasinkového genomu. Vědeckou dráhu opustil v roce 1996. V 90. letech 20. století učil na State University of New York a později také v pražské pobočce University of New York. Do roku 2006 přednášel na Univerzitě Karlově českou a slovenskou politiku.

Do komunální politiky Petr Štěpánek vstoupil roku 1990, kdy za Občanské fórum začal působit v Národním výboru hl. m. Prahy. V roce 2006 kandidoval do Senátu v Praze 4, ale neuspěl. Stejně dopadl i ve volbách 2012.

Ve volbách 2014 do pražského zastupitelstva Petr Štěpánek vedl společnou kandidátku Strany zelených, KDU-ČSL a Starostů a nezávislých. Mandát získal a v listopadu 2014 byl ještě zvolen starostou městské části Praha 4. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Zelených ve Středočeském kraji.

Petr Štěpánek je spoluautor etického kodexu, který podle názoru některých kolegů porušil v lednu 2014, kdy na setkání s občany několik zastupitelů označil za šmejdy.

S manželkou SusanPetr Štěpánek dvě děti.

 

Články o celebritě

Manželství Adamovské a Štěpánka: NEUSTÁLÝ DOHLED A KRITIKA Manželství Adamovské a Štěpánka: NEUSTÁLÝ DOHLED A KRITIKA Tohle manželství rozhodně není žadná idylka. A protože jde navíc o dva herce, třecí plochy přináší… číst článek
Zelené po výprasku u voleb čeká volba předsedy. Za Stropnického jsou čtyři adepti Zelené po výprasku u voleb čeká volba předsedy. Za Stropnického jsou čtyři adepti Stranu zelených čeká o víkendu volební sjezd. Zájemci o křeslo předsedy strany, které loni po neúspěchu… číst článek
Štěpánek a Vaidišová: Jasný vzkaz z pláže Štěpánek a Vaidišová: Jasný vzkaz z pláže Potřebuje ještě někdo další důkaz ke znovuzrozené lásce mezi Radkem Štěpánkem (38) a jeho bývalou… číst článek

Další Politici

zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Romana Žatecká
Romana Žatecká