Jan Kopečný

Datum narození: 9.8.1989
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a muzikálový herec Jan Kopečný, jehož si mohli televizní diváci všimnout v soutěži Česko hledá Superstar, se stal benjamínkem čtvrté řady show Tvoje tvář má známý hlas.

Se zpěvem a hrou na akordeon Jan Kopečný začal na základní umělecké škole v rodných Českých Budějovicích. V roce 2006 se dostal v soutěži Česko hledá Superstar mezi deset nejlepších zpěváků, což mu pomohlo k roli prince v muzikálu Sněhurka a sedm trpaslíků.

ROZHOVOR S JANEM KOPEČNÝM>>

Posléze si zazpíval Romea v muzikálu Romeo a Julie, Rosenkranze ve světové verzi díla Janka Ledeckého Hamlet – The Rock Opera, hlavní roli ztvárnil v Casanovovi Zdeňka Bárty a Petra Markova. Muzikáloví nadšenci mohli Jana Kopečného také vidět v Tajemství Daniela Landy, dále pak v Adamovi a Evě Zdeňka Zelenky a Bohouše Josefa, v Sněhové královně, jako D´artagnana v Třech mušketýrech, v Přízraku Londýna, v Dětech ráje Michala Davida a Sagvana Tofiho či v dvojroli krále Ludvík XIV. a Filipa v Muži se železnou maskou.

V letech 2009 až 2012 byl Jan Kopečný sólistou Swingového orchestru Jihočeského Rozhlasu pod vedením Václava Hlaváče. V té době začal působit jako sólista ve Velkém dechovém orchestru města České Budějovice. Na tři roky se stal frontmanem Big Bandu Metroklub, později lídrem kapely DPH.

O JANU KOPEČNÉM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2017 byl Jan Kopečný vybrán do čtvrté řady pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas, a to společně s Anetou Krejčíkovou, Jitkou Boho, Leonou Machálkovou, Berenikou Kohoutovou, Tomášem Matonohou, Daliborem Gondíkem a Janem Maxiánem.

 

Články o celebritě

Dáda Patrasová opět bez milence: Sama jako kůl v plotě dorazila do kina Dáda Patrasová opět bez milence: Sama jako kůl v plotě dorazila do kina Ještě nedávno se na fotkách něžně tulila ke svému italskému miláčkovi, teď ale Dáda Patrasová (61)… číst článek
Party muzikálových hvězd: Panáky hruškovice do sebe lili Háma, Vojtko nebo Kopečný Party muzikálových hvězd: Panáky hruškovice do sebe lili Háma, Vojtko nebo Kopečný Celý prosinec se nesl v duchu vánočních večírků. Jinak na tom nebylo ani divadlo Hybernia a divadlo… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Matěj Misař
Matěj Misař
zobrazit profil Eva Aichmajerová-Decastelo
Eva Aichmajerová-Decastelo
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová
zobrazit profil Otto Chaloupka
Otto Chaloupka
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Petra Kvitová
Petra Kvitová
zobrazit profil Josef Škvorecký
Josef Škvorecký
zobrazit profil Pavel Fischer
Pavel Fischer