Jan Kopečný

Datum narození: 9.8.1989
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a muzikálový herec Jan Kopečný, jehož si mohli televizní diváci všimnout v soutěži Česko hledá Superstar, se stal benjamínkem čtvrté řady show Tvoje tvář má známý hlas.

Se zpěvem a hrou na akordeon Jan Kopečný začal na základní umělecké škole v rodných Českých Budějovicích. V roce 2006 se dostal v soutěži Česko hledá Superstar mezi deset nejlepších zpěváků, což mu pomohlo k roli prince v muzikálu Sněhurka a sedm trpaslíků.

ROZHOVOR S JANEM KOPEČNÝM>>

Posléze si zazpíval Romea v muzikálu Romeo a Julie, Rosenkranze ve světové verzi díla Janka Ledeckého Hamlet – The Rock Opera, hlavní roli ztvárnil v Casanovovi Zdeňka Bárty a Petra Markova. Muzikáloví nadšenci mohli Jana Kopečného také vidět v Tajemství Daniela Landy, dále pak v Adamovi a Evě Zdeňka Zelenky a Bohouše Josefa, v Sněhové královně, jako D´artagnana v Třech mušketýrech, v Přízraku Londýna, v Dětech ráje Michala Davida a Sagvana Tofiho či v dvojroli krále Ludvík XIV. a Filipa v Muži se železnou maskou.

V letech 2009 až 2012 byl Jan Kopečný sólistou Swingového orchestru Jihočeského Rozhlasu pod vedením Václava Hlaváče. V té době začal působit jako sólista ve Velkém dechovém orchestru města České Budějovice. Na tři roky se stal frontmanem Big Bandu Metroklub, později lídrem kapely DPH.

O JANU KOPEČNÉM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2017 byl Jan Kopečný vybrán do čtvrté řady pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas, a to společně s Anetou Krejčíkovou, Jitkou Boho, Leonou Machálkovou, Berenikou Kohoutovou, Tomášem Matonohou, Daliborem Gondíkem a Janem Maxiánem.

 

Články o celebritě

Party muzikálových hvězd: Panáky hruškovice do sebe lili Háma, Vojtko nebo Kopečný Party muzikálových hvězd: Panáky hruškovice do sebe lili Háma, Vojtko nebo Kopečný Celý prosinec se nesl v duchu vánočních večírků. Jinak na tom nebylo ani divadlo Hybernia a divadlo… číst článek
Kohoutová po rozchodu s manželem: Už má náhradu? Chci mladšího a už žádného guru! Kohoutová po rozchodu s manželem: Už má náhradu? Chci mladšího a už žádného guru! Učast a výhra v show Tvoje tvář má známý hlas měla pro Bereniku Kohoutovou (26) hořkosladký nádech.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Lenka Plačková
Lenka Plačková
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Šárka Bednářová
Šárka Bednářová
zobrazit profil Dana Stodolová
Dana Stodolová
zobrazit profil Petr Kramný
Petr Kramný
zobrazit profil Jana Zelenková
Jana Zelenková