Jan Kopečný

Datum narození: 9.8.1989
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a muzikálový herec Jan Kopečný, jehož si mohli televizní diváci všimnout v soutěži Česko hledá Superstar, se stal benjamínkem čtvrté řady show Tvoje tvář má známý hlas.

Se zpěvem a hrou na akordeon Jan Kopečný začal na základní umělecké škole v rodných Českých Budějovicích. V roce 2006 se dostal v soutěži Česko hledá Superstar mezi deset nejlepších zpěváků, což mu pomohlo k roli prince v muzikálu Sněhurka a sedm trpaslíků.

ROZHOVOR S JANEM KOPEČNÝM>>

Posléze si zazpíval Romea v muzikálu Romeo a Julie, Rosenkranze ve světové verzi díla Janka Ledeckého Hamlet – The Rock Opera, hlavní roli ztvárnil v Casanovovi Zdeňka Bárty a Petra Markova. Muzikáloví nadšenci mohli Jana Kopečného také vidět v Tajemství Daniela Landy, dále pak v Adamovi a Evě Zdeňka Zelenky a Bohouše Josefa, v Sněhové královně, jako D´artagnana v Třech mušketýrech, v Přízraku Londýna, v Dětech ráje Michala Davida a Sagvana Tofiho či v dvojroli krále Ludvík XIV. a Filipa v Muži se železnou maskou.

V letech 2009 až 2012 byl Jan Kopečný sólistou Swingového orchestru Jihočeského Rozhlasu pod vedením Václava Hlaváče. V té době začal působit jako sólista ve Velkém dechovém orchestru města České Budějovice. Na tři roky se stal frontmanem Big Bandu Metroklub, později lídrem kapely DPH.

O JANU KOPEČNÉM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2017 byl Jan Kopečný vybrán do čtvrté řady pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas, a to společně s Anetou Krejčíkovou, Jitkou Boho, Leonou Machálkovou, Berenikou Kohoutovou, Tomášem Matonohou, Daliborem Gondíkem a Janem Maxiánem.

 

Články o celebritě

Královna Tváře Kohoutová: Tajemství její výhry Královna Tváře Kohoutová: Tajemství její výhry Stala se královnou čtvrté řady Tváře. Spíš než na její pěvecké výkony, ale porotci pěli chválu na… číst článek
Hvězda Tváře Jitka Boho nezapadla: Kolegům říká "NE"! Hvězda Tváře Jitka Boho nezapadla: Kolegům říká "NE"! Porotci jí plácali po ramenou, nakonec ale odešla jako poražená. Nejenže talentovanou Jitku Boho… číst článek
Tvář má překvapivou vítězku: »Zlato« bere Kohoutová! Tvář má překvapivou vítězku: »Zlato« bere Kohoutová! K favoritům nepatřila, nakonec ale všem vytřela zrak! Herečka Berenika Kohoutová je novou vítězkou… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Kate Moss
Kate Moss
zobrazit profil Helena Štáchová
Helena Štáchová
zobrazit profil Michal Trávníček
Michal Trávníček
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Aleš Valenta
Aleš Valenta
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss