Karel Štědrý

Datum narození: 10.4.1937
Datum úmrtí: 7.11.2017
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, herec, moderátor, bavič, podnikatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a herec Karel Štědrý, hvězda divadla Semafor, se prosadil také jako úspěšný moderátor. Dařilo se mu též v podnikání, vlastnil síť nápojových automatů.

Karel Štědrý pocházel z učitelské rodiny. Na přání své matky vystudoval stavební fakultu Vysoké školy železniční v Praze, ale toto povolání nikdy nevykonával. Zejména díky vlivu svého staršího bratra Ivana, hudebníka a hudebního dramaturga, začal v roce 1953 amatérsky zpívat a pět let nato navázal úspěšnou spolupráci s Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem.

KAREL ŠTĚDRÝ MILIONÁŘEM

Vystupoval s nimi v Redutě a stal se zakládajícím členem divadla Semafor, kde účinkoval v představeních Člověk z půdy, Zuzana je zase sama doma nebo Taková ztráta krve. Dále působil v Rokoku, kde se na rozdíl od některých kolegů, jako jsou např. Helena Vondráčková a Marta Kubišová, uplatnil i jako herec.

Někdejší populární zpěvák Karel Štědrý má na svém kontě řadu hitů. Jmenujme dnes již legendární duety Mám malý stan s Waldemarem Matuškou, Milenci v texaskách s Josefem Zímou nebo Potkal potkan potkana s Jiřím Suchým. Karel Štědrý zpíval také s Karlem Gottem či Václavem Neckářem. Stovky koncertů absolvoval s Karlem Hálou a Yvettou Simonovou. Ze sólové produkce dosáhly popularity skladky Písmena nebo Hospoda.

Uplatnil se také ve filmu a jako zdatný moderátor. Karel Štědrý hrál a zpíval v hudebních snímcích Kdyby tisíc klarinetů (2964), Ta naše písnička česká (1967), Kulhavý ďábel (1968), Noc na Karlštejně (1973), Trhák (1980). Účinkoval v několika desítkách televizních pořadů. Léta byl konferenciérem orchestru Karla Vlacha.

Po Sametové revoluci 1989 se podobně jako řada umělců pustil do podnikání. I v tom mu štěstí přálo. Karel Štědrý se pustil do provozování v Česku dosud málo známých nápojových automatů, čímž si zajistil slušné živobytí. A to nadále pokračoval ve své kariéře zpěváka, moderátora a baviče.

O KARLU ŠTĚDRÉM ČTĚTE ZDE>>

Ženil se celkem třikrát. Manželství s Janou Plodrovou skončilo po dvaceti letech její předčasnou smrtí v roce 1979. Druhé s Evou Vondruškovou trvalo jen krátce; pár se rozvedl. Jeho třetí ženou se roku 1984 stala Eva Kicperová. Z prvního manželství měl Karel Štědrý dcery Zuzanu a Terezu, z třetího syna Karla.

V osmdesáti letech lékaři Karlu Štědrému diagnostikovali Alzheimerovu chorobu, a to již dříve dvakrát bojoval s rakovinou a podstoupil těžkou operaci srdce. Karel Štědrý zemřel 7. listopadu 2017 v rodinném kruhu.

 

Články o celebritě

Yvonne Přenosilová utíká do ciziny! V Česku nemá práci Yvonne Přenosilová utíká do ciziny! V Česku nemá práci Zpěvačka Yvonne Přenosilová (70) se v Česku trápí tím, že nemá dostatek pracovních aktivit. Při každé… číst článek
Yvonne Přenosilová: Útěk do zahraničí! Yvonne Přenosilová: Útěk do zahraničí! Potíže se sedacím nervem má neustále. Rozhodně ji ale tento problém nebrání v práci. Kdyby ovšem… číst článek
Simona Stašová (62): Strach o rodiče! Simona Stašová (62): Strach o rodiče! Je jednou z nejlepších a neobsazovanějších hereček českého showbyznysu. Místo toho, aby si Simona… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Antonín Kratochvíl
Antonín Kratochvíl
zobrazit profil Jiří Srnec
Jiří Srnec
zobrazit profil Renáta Suchánková
Renáta Suchánková
zobrazit profil Theodor Pištěk
Theodor Pištěk
zobrazit profil Dagmar Pecková
Dagmar Pecková
zobrazit profil Marie Steinová
Marie Steinová
zobrazit profil Irena Greifová
Irena Greifová
zobrazit profil Valerie Rónová
Valerie Rónová