Cameron Diaz

Datum narození: 30.8.1972
Místo narození: San Diego, Kalifornie
Výška: 175 cm
Profese: herečka a modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Cameron Diaz je americká herečka a bývalá modelka. Byla ozdobou nejen světové značky Calvin Klein, ale po jistou dobu i herce Justina Timberlaka. Nyní se řadí do tzv. dvacetimilionového klubu.

Cameron Diaz je jednou z nejobsazovanějších hereček showbyznysu. Krásu, díky které mohla reprezentovat i značky světového formátu (mezi nimi například známá značka Calvin Klein), si zajistila nejspíš svým zajímavým původem. Úsměv zdědila jednoznačně po anglo-americké mamince německého původu, temperament po kubánském otci.

Cameron Diaz o sobě dala poprvé výrazněji znát již ve svých šestnácti letech. Tou dobou vyhrála konkurz modelingu a zajistila si tak smlouvu od společnosti Elite Model Management. Doma ji už nemohlo udržet nic. Rozhodla se projezdit svět křížem krážem, což se jí pod záštitou nejprestižnější modelingové agentury i celkem dařilo. Žila v Japonsku, Maroku, Austrálii i v Paříži.

Postupně se Cameron Diaz začala propracovávat do světa filmu. Již ve svých sedmnácti letech dokázala „prodat“ svůj zevnějšek, takže si poprvé zahrála - v krátkometrážním filmu erotického nádechu Ona není anděl!. Známější je však její role ve filmu Maska, který Cameron otevřel dveře dokořán. Dráždila sexuální fantazie nejednoho muže.

V roce 1997 si po boku Julie Roberts zahrála ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele a v tu chvíli už nikdo nepochyboval o tom, že herečce začíná slibná budoucnost. Za svou kariéru získala plno nominací - nominace na Zlatý Globus za filmy Něco na té Marry je či Gangy New Yorku, kde se vcítila do role tajemné kapsářky, jež se stala centrem představivosti Leonarda DiCapria. Poté za filmy V kůži Johna Malkoviche a Vanilkové nebe získala i Cenu Britské Akedemie filmového a televizního umění (BAFTA) pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Po uvedení filmu Charlieho andílci: Na plné pecky a po vzniku animované pohádky Shrek, kde se stala předlohou pro zlobřici Fionu, si už mohla pískat. Stala se teprve druhou herečkou (po Julii Roberts), která přesáhla magickou hranici 20 milionů dolarů. Časopis Forbes v roce 2010 Cameron Diaz dokonce zařadil na 60. příčku nejbohatších hispánských ženských celebrit.

Herečku jste mohli vidět nejen na filmových plátnech, ale i v tričku s nápisem „Nebudu hlasovat pro syna Bushe!“ Také byla spojována s největší neziskovou organizací pro veterány z války v Iráku a Afghánistánu (IAVA).

Mezi partnery Cameron Diaz patřili mnozí její herečtí kolegové. Čtyři roky byla s o deset let mladším Justinem Timberlakem,  románek si prožila i s o dva roky mladším Leonardem DiCapriem.

 

Články o celebritě

Překvapení z Hollywoodu: Cameron Diaz končí s herectvím, tvrdí kolegyně Selma Blair Překvapení z Hollywoodu: Cameron Diaz končí s herectvím, tvrdí kolegyně Selma Blair No tohle? Hollywoodská hvězda Cameron Diaz (45) podle její kamarádky z oboru Selmy Blair pověsila… číst článek
Akné trápí i slavné: Salmu Hayek, Cameron Diaz, Justina Biebera a další Akné trápí i slavné: Salmu Hayek, Cameron Diaz, Justina Biebera a další Ani slavným ženám se nevyhýbají problémy s pletí. Velké hvězdy, které jsou známé po celém světě,… číst článek
Přes 20 českých pohádek s předabovanými herci: Princ v Popelce, Jasněnka i »netvor« Harapes! Přes 20 českých pohádek s předabovanými herci: Princ v Popelce, Jasněnka i »netvor« Harapes! Oblíbené pohádky, které máme rádi a už jsme je viděli nesčetněkrát. Přesto nás i po letech dokážou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Jana Drbohlavová
Jana Drbohlavová
zobrazit profil Jana Prachařová
Jana Prachařová
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Aneta Vrzalová
Aneta Vrzalová
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio