Marek Výborný

Datum narození: 10.7.1976
Místo narození: Heřmanův Městec
Profese: politik KDU-ČSL, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik a pedagog Marek Výborný, syn bývalého ministra a soudce Ústavního soudu ČR Miloslava Výborného, se ve volbách 2017 stal lídrem KDU-ČSL v Pardubickém kraji.

Středoškolský pedagog Marek Výborný se v srpnu 2012 stal ředitelem Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449. Bylo to poté, co šestnáct let učil dějepis, základy společenských věd a latinu. Mezi studenty se pro něj údajně vžila přezdívka Bezkrk.

Do KDU-ČSL Marek Výborný vstoupil roku 2005. V komunálních volbách 2006 byl zvolen zastupitelem města Heřmanův Městec na Chrudimsku. Ve volbách 2010 mandát obhájil. V letech 2006 až 2014 byl též radním. V křesle zastupitele zůstal i po volbách 2014.

V krajských volbách 2004 Marek Výborný kandidoval ještě jako nestraník za KDU-ČSL, ale neuspěl, stejně jako roku 2008. Štěstí se na něj usmálo ve volbách 2012. Díky preferenčním hlasům se totiž z 20. místa dostal na třetí. V listopadu 2012 na svůj mandát rezignoval, a to kvůli neslučitelnosti funkcí krajského zastupitele a ředitele gymnázia.

Do Sněmovny se Marek Výborný poprvé pokusil dostat ve volbách 2006, ale neuspěl. V parlamentních volbách do 2017 se stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Pardubického kraje.

Pedagog Marek Výborný působí jako jednatel pěveckého sboru Vlastislav Heřmanův Městec, je členem skautské organizace, České křesťanské akademie, trenérem dětského oddílu basketbalu a předsedou organizačního výboru festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Rád má vyjížďky do bike terénů Železných hor a běh v okolí Heřmanova Městce.

Marek Výborný, syn bývalého ministra a ústavního soudce Miroslava Výborného, je ženatý a má tři děti.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

„Mlátička má funkci, je to plivnutí do tváře.“ Zvolení komunisty Ondráčka štve opozici „Mlátička má funkci, je to plivnutí do tváře.“ Zvolení komunisty Ondráčka štve opozici Zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální… číst článek
Babiš o útoku Zemana na ČT: „Puč tam nechystám.“ A slíbil, že přijde k Moravcovi Babiš o útoku Zemana na ČT: „Puč tam nechystám.“ A slíbil, že přijde k Moravcovi Kolem České televize je v posledních dnech pořádně rušno. Nové kolo debat rozproudil prezident Miloš… číst článek
Okamura vytáhl šaríu a mrzačení lidí. Návrh SPD proti islámské ideologii napoprvé prošel Okamura vytáhl šaríu a mrzačení lidí. Návrh SPD proti islámské ideologii napoprvé prošel Vášnivá debata ze středy o mešitách a modlitebnách muslimů v Česku měla ve čtvrtek ve Sněmovně dohru.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Tecl
Jan Tecl
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Pavel Poc
Pavel Poc
zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch