Marek Výborný

Datum narození: 10.7.1976
Místo narození: Heřmanův Městec
Profese: politik KDU-ČSL, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik a pedagog Marek Výborný, syn bývalého ministra a soudce Ústavního soudu ČR Miloslava Výborného, se ve volbách 2017 stal lídrem KDU-ČSL v Pardubickém kraji.

Středoškolský pedagog Marek Výborný se v srpnu 2012 stal ředitelem Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449. Bylo to poté, co šestnáct let učil dějepis, základy společenských věd a latinu. Mezi studenty se pro něj údajně vžila přezdívka Bezkrk.

Do KDU-ČSL Marek Výborný vstoupil roku 2005. V komunálních volbách 2006 byl zvolen zastupitelem města Heřmanův Městec na Chrudimsku. Ve volbách 2010 mandát obhájil. V letech 2006 až 2014 byl též radním. V křesle zastupitele zůstal i po volbách 2014.

V krajských volbách 2004 Marek Výborný kandidoval ještě jako nestraník za KDU-ČSL, ale neuspěl, stejně jako roku 2008. Štěstí se na něj usmálo ve volbách 2012. Díky preferenčním hlasům se totiž z 20. místa dostal na třetí. V listopadu 2012 na svůj mandát rezignoval, a to kvůli neslučitelnosti funkcí krajského zastupitele a ředitele gymnázia.

Do Sněmovny se Marek Výborný poprvé pokusil dostat ve volbách 2006, ale neuspěl. V parlamentních volbách do 2017 se stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Pardubického kraje.

Pedagog Marek Výborný působí jako jednatel pěveckého sboru Vlastislav Heřmanův Městec, je členem skautské organizace, České křesťanské akademie, trenérem dětského oddílu basketbalu a předsedou organizačního výboru festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Rád má vyjížďky do bike terénů Železných hor a běh v okolí Heřmanova Městce.

Marek Výborný, syn bývalého ministra a ústavního soudce Miroslava Výborného, je ženatý a má tři děti.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Babišova msta. Po hlasování sjel novinářky: „Budu odpovídat, komu chci“ Babišova msta. Po hlasování sjel novinářky: „Budu odpovídat, komu chci“ Andrej Babiš byl jako zlatý hřeb na závěr. Premiér a šéf ANO dorazil v pátek na tiskovou konferenci… číst článek
Výborný po Bělobrádkovi do čela? Výborný po Bělobrádkovi do čela? Lidovci si budou v březnu volit nového předsedu a o kandidáty není nouze.  číst článek
Bělobrádka v čele lidovců může vystřídat Výborný. Syn exministra obrany Bělobrádka v čele lidovců může vystřídat Výborný. Syn exministra obrany Lidovecký poslanec Marek Výborný (42) bude na březnovém sjezdu strany kandidovat na předsedu. V úterý… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Miroslav Toman
Miroslav Toman
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Dan Ťok
Dan Ťok
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Zdeněk Hřib
Zdeněk Hřib
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová