Marek Výborný

Datum narození: 10.7.1976
Místo narození: Heřmanův Městec
Profese: politik KDU-ČSL, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik a pedagog Marek Výborný, syn bývalého ministra a soudce Ústavního soudu ČR Miloslava Výborného, se ve volbách 2017 stal lídrem KDU-ČSL v Pardubickém kraji.

Středoškolský pedagog Marek Výborný se v srpnu 2012 stal ředitelem Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449. Bylo to poté, co šestnáct let učil dějepis, základy společenských věd a latinu. Mezi studenty se pro něj údajně vžila přezdívka Bezkrk.

Do KDU-ČSL Marek Výborný vstoupil roku 2005. V komunálních volbách 2006 byl zvolen zastupitelem města Heřmanův Městec na Chrudimsku. Ve volbách 2010 mandát obhájil. V letech 2006 až 2014 byl též radním. V křesle zastupitele zůstal i po volbách 2014.

V krajských volbách 2004 Marek Výborný kandidoval ještě jako nestraník za KDU-ČSL, ale neuspěl, stejně jako roku 2008. Štěstí se na něj usmálo ve volbách 2012. Díky preferenčním hlasům se totiž z 20. místa dostal na třetí. V listopadu 2012 na svůj mandát rezignoval, a to kvůli neslučitelnosti funkcí krajského zastupitele a ředitele gymnázia.

Do Sněmovny se Marek Výborný poprvé pokusil dostat ve volbách 2006, ale neuspěl. V parlamentních volbách do 2017 se stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Pardubického kraje.

Pedagog Marek Výborný působí jako jednatel pěveckého sboru Vlastislav Heřmanův Městec, je členem skautské organizace, České křesťanské akademie, trenérem dětského oddílu basketbalu a předsedou organizačního výboru festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Rád má vyjížďky do bike terénů Železných hor a běh v okolí Heřmanova Městce.

Marek Výborný, syn bývalého ministra a ústavního soudce Miroslava Výborného, je ženatý a má tři děti.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Víc Čechů v dluhové pasti dosáhne na osobní bankrot. Prošla insolvenční novela Víc Čechů v dluhové pasti dosáhne na osobní bankrot. Prošla insolvenční novela Na možnost osobního bankrotu zřejmě dosáhne širší okruh lidí v dluhové pasti. Sněmovna v pátek schválila… číst článek
Zelená pro zdanění církevních restitucí: Komunisty podpořil výbor, lidovce to dopálilo Zelená pro zdanění církevních restitucí: Komunisty podpořil výbor, lidovce to dopálilo Zdanění peněžitých náhrad církvím za majetek, který jim stát nevydal v restitucích, Sněmovna možná… číst článek
Důchody neporostou všem stejně: Komu a o kolik schválili přidání seniorům? Důchody neporostou všem stejně: Komu a o kolik schválili přidání seniorům? Mohli si ještě užívat dovolené. Jenže se ukázalo, že poslancům tak trochu teče do bot kvůli jejich… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ladislav Okleštěk
Ladislav Okleštěk
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová