Marek Výborný

Datum narození: 10.7.1976
Místo narození: Heřmanův Městec
Profese: politik KDU-ČSL, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik a pedagog Marek Výborný, syn bývalého ministra a soudce Ústavního soudu ČR Miloslava Výborného, se ve volbách 2017 stal lídrem KDU-ČSL v Pardubickém kraji.

Středoškolský pedagog Marek Výborný se v srpnu 2012 stal ředitelem Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449. Bylo to poté, co šestnáct let učil dějepis, základy společenských věd a latinu. Mezi studenty se pro něj údajně vžila přezdívka Bezkrk.

Do KDU-ČSL Marek Výborný vstoupil roku 2005. V komunálních volbách 2006 byl zvolen zastupitelem města Heřmanův Městec na Chrudimsku. Ve volbách 2010 mandát obhájil. V letech 2006 až 2014 byl též radním. V křesle zastupitele zůstal i po volbách 2014.

V krajských volbách 2004 Marek Výborný kandidoval ještě jako nestraník za KDU-ČSL, ale neuspěl, stejně jako roku 2008. Štěstí se na něj usmálo ve volbách 2012. Díky preferenčním hlasům se totiž z 20. místa dostal na třetí. V listopadu 2012 na svůj mandát rezignoval, a to kvůli neslučitelnosti funkcí krajského zastupitele a ředitele gymnázia.

Do Sněmovny se Marek Výborný poprvé pokusil dostat ve volbách 2006, ale neuspěl. V parlamentních volbách do 2017 se stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Pardubického kraje.

Pedagog Marek Výborný působí jako jednatel pěveckého sboru Vlastislav Heřmanův Městec, je členem skautské organizace, České křesťanské akademie, trenérem dětského oddílu basketbalu a předsedou organizačního výboru festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Rád má vyjížďky do bike terénů Železných hor a běh v okolí Heřmanova Městce.

Marek Výborný, syn bývalého ministra a ústavního soudce Miroslava Výborného, je ženatý a má tři děti.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Okamura vytáhl šaríu a mrzačení lidí. Návrh SPD proti islámské ideologii napoprvé prošel Okamura vytáhl šaríu a mrzačení lidí. Návrh SPD proti islámské ideologii napoprvé prošel Vášnivá debata ze středy o mešitách a modlitebnách muslimů v Česku měla ve čtvrtek ve Sněmovně dohru.… číst článek
„Zemanovy názory jsou jako počasí.“ Babišova lánská večeře naštvala Pospíšila i lidovce „Zemanovy názory jsou jako počasí.“ Babišova lánská večeře naštvala Pospíšila i lidovce Prezident Miloš Zeman čelí kritice za to, že dal neomezený čas Andreji Babišovi (ANO) na sestavení… číst článek
Zeman nadbíhá Babišovým voličům, zní z ODS. Kalousek mluví o banánové republice Zeman nadbíhá Babišovým voličům, zní z ODS. Kalousek mluví o banánové republice Vztah prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše (ANO) je „velký politický obchod.“ Tvrdí… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková