Jiří Mihola

Datum narození: 1.6.1972
Profese: politik KDU-ČSL, učitel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik Jiří Mihola, který roku 2013 získal křeslo ve Sněmovně a posléze i post šéfa poslaneckého klubu KDU-ČSL, se ve volbách 2017 stal lídrem lidovců v Jihomoravském kraji.

Jiří Mihola absolvoval gymnázium a obor učitelství na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po Sametové revoluci 1989 se živil jako průvodce, dokonce vyhrál celostátní soutěž a získal titul TOP Guide 2002. Kromě toho vyučoval dějepis a zeměpis na soukromém gymnáziu. Roku 1999 se stal odborným asistentem na katedře historie Masarykovy univerzity.

JIŘÍ MIHOLA A CIZINCI ZA KATEDROU

Historii a cestování Jiří Mihola propaguje i prostřednictví rozhlasových vln. Připravil několik desítek pořadů, z nichž nejznámější je zřejmě 37dílný vzdělávací cyklus Církevní dějiny v zrcadle času.

Poté, co v roce 1995 vstoupil do KDU-ČSL, získal ve volbách 1998 křeslo zastupitele Městské části Brno-sever. Mandát opakovaně obhájil a nějakou dobu byl i radním. Neuspěl ve volbách 2014. Do vyšší politiky Jiří Mihola vstoupil roku 2012; ve volbách 2016 však mandát krajského zastupitele neobhájil.

O JIŘÍM MIHOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Do Sněmovny se Jiří Mihola dostal v předčasných volbách 2013. Začátkem února 2014 převzal funkci předsedy lidoveckého poslaneckého klubu po Marianu Jurečkovi, který na ni rezignoval kvůli postu ministra zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky.

V parlamentních volbách 2017 se Jiří Mihola stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Jihomoravského kraje.

Jiří Mihola je ženatý a má dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Padne zákaz prodeje v supermarketech o svátcích? Nová ministryně brzdí svou bojovnou náladu Padne zákaz prodeje v supermarketech o svátcích? Nová ministryně brzdí svou bojovnou náladu Jako prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu se Marta Nováková prala za obchodníky, kteří nesmějí… číst článek
Babiš lpí na funkci, ANO nemaká a jen mlží, zaútočili lidovci po návštěvě u Zemana Babiš lpí na funkci, ANO nemaká a jen mlží, zaútočili lidovci po návštěvě u Zemana Prezident Miloš Zeman v úterý odpoledne setkal na zámku v Lánech s představiteli KDU-ČSL. Šlo o další… číst článek
Neúspěšní poslanci budou dál pobírat sněmovní peníze. Najali je jako asistenty Neúspěšní poslanci budou dál pobírat sněmovní peníze. Najali je jako asistenty Někdejší poslanci Roman Váňa (ČSSD), Jan Klán (KSČM) a Josef Uhlík (KDU-ČSL) se od práce v zákonodárném… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Ivo Polák
Ivo Polák