Jiří Mihola

Datum narození: 1.6.1972
Profese: politik KDU-ČSL, učitel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik Jiří Mihola, který roku 2013 získal křeslo ve Sněmovně a posléze i post šéfa poslaneckého klubu KDU-ČSL, se ve volbách 2017 stal lídrem lidovců v Jihomoravském kraji.

Jiří Mihola absolvoval gymnázium a obor učitelství na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po Sametové revoluci 1989 se živil jako průvodce, dokonce vyhrál celostátní soutěž a získal titul TOP Guide 2002. Kromě toho vyučoval dějepis a zeměpis na soukromém gymnáziu. Roku 1999 se stal odborným asistentem na katedře historie Masarykovy univerzity.

JIŘÍ MIHOLA A CIZINCI ZA KATEDROU

Historii a cestování Jiří Mihola propaguje i prostřednictví rozhlasových vln. Připravil několik desítek pořadů, z nichž nejznámější je zřejmě 37dílný vzdělávací cyklus Církevní dějiny v zrcadle času.

Poté, co v roce 1995 vstoupil do KDU-ČSL, získal ve volbách 1998 křeslo zastupitele Městské části Brno-sever. Mandát opakovaně obhájil a nějakou dobu byl i radním. Neuspěl ve volbách 2014. Do vyšší politiky Jiří Mihola vstoupil roku 2012; ve volbách 2016 však mandát krajského zastupitele neobhájil.

O JIŘÍM MIHOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Do Sněmovny se Jiří Mihola dostal v předčasných volbách 2013. Začátkem února 2014 převzal funkci předsedy lidoveckého poslaneckého klubu po Marianu Jurečkovi, který na ni rezignoval kvůli postu ministra zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky.

V parlamentních volbách 2017 se Jiří Mihola stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Jihomoravského kraje.

Jiří Mihola je ženatý a má dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

„I s malým klubem se dá zahrát velké divadlo.“ Kdo jsou šéfové devíti klubů poslanců? „I s malým klubem se dá zahrát velké divadlo.“ Kdo jsou šéfové devíti klubů poslanců? Poslanecká sněmovna zažije unikát v podobě devíti poslaneckých klubů – některé z nich by se v nadsázce… číst článek
Škatulata ve Sněmovně. ANO se stěhuje místo ČSSD, kam posadí další kluby? Škatulata ve Sněmovně. ANO se stěhuje místo ČSSD, kam posadí další kluby? Sněmovní kluby čekají v budovách dolní komory přesuny. Stěhovat se bude i nyní nejsilnější frakce… číst článek
Experti stran na školství: Kdo měl dvojku z chování a kdo pětku z ruštiny? Experti stran na školství: Kdo měl dvojku z chování a kdo pětku z ruštiny? Pátý díl Blesk Volebního souboje 2017 měl název „K tabuli!“ a detailně se věnoval problematice školství.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Jaromír  Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr