Jiří Mihola

Datum narození: 1.6.1972
Profese: politik KDU-ČSL, učitel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik Jiří Mihola, který roku 2013 získal křeslo ve Sněmovně a posléze i post šéfa poslaneckého klubu KDU-ČSL, se ve volbách 2017 stal lídrem lidovců v Jihomoravském kraji.

Jiří Mihola absolvoval gymnázium a obor učitelství na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po Sametové revoluci 1989 se živil jako průvodce, dokonce vyhrál celostátní soutěž a získal titul TOP Guide 2002. Kromě toho vyučoval dějepis a zeměpis na soukromém gymnáziu. Roku 1999 se stal odborným asistentem na katedře historie Masarykovy univerzity.

JIŘÍ MIHOLA A CIZINCI ZA KATEDROU

Historii a cestování Jiří Mihola propaguje i prostřednictví rozhlasových vln. Připravil několik desítek pořadů, z nichž nejznámější je zřejmě 37dílný vzdělávací cyklus Církevní dějiny v zrcadle času.

Poté, co v roce 1995 vstoupil do KDU-ČSL, získal ve volbách 1998 křeslo zastupitele Městské části Brno-sever. Mandát opakovaně obhájil a nějakou dobu byl i radním. Neuspěl ve volbách 2014. Do vyšší politiky Jiří Mihola vstoupil roku 2012; ve volbách 2016 však mandát krajského zastupitele neobhájil.

O JIŘÍM MIHOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Do Sněmovny se Jiří Mihola dostal v předčasných volbách 2013. Začátkem února 2014 převzal funkci předsedy lidoveckého poslaneckého klubu po Marianu Jurečkovi, který na ni rezignoval kvůli postu ministra zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky.

V parlamentních volbách 2017 se Jiří Mihola stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Jihomoravského kraje.

Jiří Mihola je ženatý a má dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Neúspěšní poslanci budou dál pobírat sněmovní peníze. Najali je jako asistenty Neúspěšní poslanci budou dál pobírat sněmovní peníze. Najali je jako asistenty Někdejší poslanci Roman Váňa (ČSSD), Jan Klán (KSČM) a Josef Uhlík (KDU-ČSL) se od práce v zákonodárném… číst článek
„I s malým klubem se dá zahrát velké divadlo.“ Kdo jsou šéfové devíti klubů poslanců? „I s malým klubem se dá zahrát velké divadlo.“ Kdo jsou šéfové devíti klubů poslanců? Poslanecká sněmovna zažije unikát v podobě devíti poslaneckých klubů – některé z nich by se v nadsázce… číst článek
Škatulata ve Sněmovně. ANO se stěhuje místo ČSSD, kam posadí další kluby? Škatulata ve Sněmovně. ANO se stěhuje místo ČSSD, kam posadí další kluby? Sněmovní kluby čekají v budovách dolní komory přesuny. Stěhovat se bude i nyní nejsilnější frakce… číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Taťána Malá
Taťána Malá
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Pavel Karpíšek
Pavel Karpíšek
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová