Jana Yngland Hrušková

Datum narození: 30.1.1959
Místo narození: Náchod
Profese: zpěvačka, herečka, moderátorka, publicistka, aktivistka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Aktivistka Jana Yngland Hrušková, která se živila jako zpěvačka, herečka, moderátorka, pedagožka či publicistka, se stala jednou z kandidátek na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018.

Hrála s rockovou skupinou Genese a zpívala v pořadu Memento s Petrem Novákem. Koncem 80. let 20. století točila také s Leškem Semelkou. V roce Sametové revoluce se vdala do Norska a následně se s manželem odstěhovala do Německa, kde Jana Yngland Hrušková mj. vyučovala zpěv.

JANA YNGLAND HRUŠKOVÁ PROZRADILA, CO NEŠNÁŠÍ

Do Česka se Jana Yngland Hrušková vrátila roku 2013 a začala hrát divadlo pro děti. Příchodem migrantské vlny se začala intenzivně tomuto tématu věnovat. Např. v internetové talk show DVTV, kde byla hostem Martina Veselovského, mluvila o tom, jak každý muslim může být potencionálním teroristou.

Proslula články, internetovými videi a též vystoupením v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou, kde na dotaz Martina Schwarze z iniciativy Proti projevům nenávisti odpověděla slovy: „Ňuňuňu, podívejte se na něho, mladej, odkud pak přišel.“ Za což jí server Demagog.cz udělil prvenství v soutěži „o nejhutnější využití argumentačních faulů“.

Již v létě 2016 Jana Yngland Hrušková oznámila svůj zájem kandidovat na hlavu státu České republiky v prezidentských volbách 2018.

Jana Yngland Hrušková je vdaná a má syna. Její sestrou je herečka Eva Hruškové, která ztvárnila hlavní postavu v černobílé pohádce Popelka (1969).

„To, že chce kandidovat na prezidentku naší země, považuji za hloupý vtip nebo projev šílenství. To snad nikdo nemůže myslet vážně,“ komentovala pro Aha počínání své mladší sestry Eva Hrušková, která s manželem Janem Přeučilem tvoří jeden z nejserióznějších párů českého showbyznysu.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Johny Machette
Johny Machette
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
zobrazit profil Stanislav Hložek
Stanislav Hložek
zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený