Markéta Pekarová Adamová

Datum narození: 2.10.1984
Místo narození: Litomyšl
Profese: politička TOP 09, ekonomka, manažerka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017, které však byly pro stranu debaklem, jej obhájila.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09, si křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

O MARKÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

Články o celebritě

„Dostaneme tě do tepláků,“ ječeli prý na Maláčovou. ANO a ČSSD válčí o resort práce „Dostaneme tě do tepláků,“ ječeli prý na Maláčovou. ANO a ČSSD válčí o resort práce Ministerstvo práce a sociálních věcí se proměnilo v bojiště. Útočí na sebe zástupci ANO a ČSSD, exministryně… číst článek
Další nechvalné datum pro Babišovu vládu: Důvěra na socialistické výročí Další nechvalné datum pro Babišovu vládu: Důvěra na socialistické výročí Už datum jmenování druhé vlády Andreje Babiše (ANO) budilo velké emoce. Připadlo totiž na výročí… číst článek
České politiky zaujal Trumpův tah na branku. Co říkají Babiš a spol. na summit s Kimem? České politiky zaujal Trumpův tah na branku. Co říkají Babiš a spol. na summit s Kimem? KLDR odstraní jaderné zbraně z Korejského poloostrova. To je výsledek asi 38 minut trvající historicky… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Pavel Poc
Pavel Poc
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová