Markéta Pekarová Adamová

Datum narození: 2.10.1984
Místo narození: Litomyšl
Profese: politička TOP 09, ekonomka, manažerka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017, které však byly pro stranu debaklem, jej obhájila.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09, si křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

O MARKÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

Články o celebritě

Babiš probere syrské sirotky se Šojdrovou. TOP 09 chce jejich přijetí protlačit ve Sněmovně Babiš probere syrské sirotky se Šojdrovou. TOP 09 chce jejich přijetí protlačit ve Sněmovně TOP 09 navrhne ve středu Sněmovně přijmout usnesení, kde by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z… číst článek
„Nejsem zm*d, kterej si přidá 20 procent,“ hřímal Ferjenčík. Poslanecké platy porostou pomaleji „Nejsem zm*d, kterej si přidá 20 procent,“ hřímal Ferjenčík. Poslanecké platy porostou pomaleji I přes dnešní jednání není vyloučené, že platy politiků vzrostou od ledna příštího roku o 15 tisíc.… číst článek
Důchody neporostou všem stejně: Komu a o kolik schválili přidání seniorům? Důchody neporostou všem stejně: Komu a o kolik schválili přidání seniorům? Mohli si ještě užívat dovolené. Jenže se ukázalo, že poslancům tak trochu teče do bot kvůli jejich… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Jiří Milek
Jiří Milek
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Stanislav Juránek
Stanislav Juránek
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík