Markéta Pekarová Adamová

Datum narození: 2.10.1984
Místo narození: Litomyšl
Profese: politička TOP 09, ekonomka, manažerka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017, které však byly pro stranu debaklem, jej obhájila.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09, si křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

O MARKÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

Články o celebritě

Pomoc pro děti. Neplatičům alimentů může přispívat stát, návrhy ČSSD a KSČM prošly Pomoc pro děti. Neplatičům alimentů může přispívat stát, návrhy ČSSD a KSČM prošly Za neplatiče alimentů možná bude poskytovat výživné na děti stát, který by pak dlužnou částku vymáhal… číst článek
Nečasová jako Zemanová: Tají tetování? Kérky ukázaly i Šlechtová a Adamová Nečasová jako Zemanová: Tají tetování? Kérky ukázaly i Šlechtová a Adamová Manželé Nečasovi nechyběli ve středu na ruské ambasádě, kam se vydal slavit i prezident Miloš Zeman.… číst článek
Foldyna vytasil parazity, neziskovky i Stalina. Videem o Nočních vlcích vytočil Hamáčka Foldyna vytasil parazity, neziskovky i Stalina. Videem o Nočních vlcích vytočil Hamáčka Dohru uvnitř sociální demokracie bude mít pondělní rozbroj místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny s… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Peřina
Jiří Peřina
zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová