Alexandra Udženija

Datum narození: 8.11.1975
Místo narození: Bělehrad, tehdejší Jugoslávie
Profese: politička ODS, manažerka, ekonomka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Alexandra Udženija, dcera rodinného přítele exprezidenta Václava Klause, podnikatele Ranko Peciče, ve volbách 2017 jako místopředsedkyně ODS získala křeslo ve Sněmovně.

Dětství prožila Alexandra Udženija, rozená Pecič, v Praze. V 80. letech 20. století se kvůli režimu s matkou a setrou odstěhovala do rodné Jugoslávie. Roku 1992 se vrátila do Česka, kde dokončila střední školu na Obchodní akademii Heroldovy sady, vystudovala management na Anglo-American College v Praze a titul ing. získala na Vysoké škole ekonomické.

ALEXANDRA UDŽENIJA NAHRADILA ZAHRADILA

Působila mj. ve společnosti AGENS PLUS, která se zabývá průzkumem trhu a veřejného mínění, byla výkonnou ředitelkou v rodinné firmě zaměřené na oděvnictví a též členkou dozorčí rady nadace Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

Do ODS Alexandra Udženija vstoupila roku 2003. Tři roky nato se stala zastupitelkou Městské části Praha 2. Ve volbách 2010 se dostala i do Zastupitelstva hl. města Prahy, kde získala též post radní. Po volbách 2014 se stala zástupkyní starostky Prahy 2 a obhájila mandát pražské zastupitelky.

Do parlamentních voleb 2017 Alexandra Udženija šla jako 1. místopředsedkyní ODS (ve funkci vystřídala Jana Zahradila) a získala křeslo v dolní komoře.

O ALEXANDŘE UNŽENIJE ČTĚTE ZDE>>

Alexandra Udženija (je česko-srbského původu), dcera Radko Peciče, podnikatele a blízkého přítele exprezidenta Václava Klause, se provdala za Chorvata Edvarda Udženiju. Mají spolu dvě dcery.

 

Články o celebritě

Babiš se v Praze spálil. Za Krnáčovou se mu hlásí čtyři lidi a Pospíšil si zaryl Babiš se v Praze spálil. Za Krnáčovou se mu hlásí čtyři lidi a Pospíšil si zaryl Pražská primátorka Adriana Krnáčová doslouží stávající období a o svůj post se ucházet nebude. ANO… číst článek
Babiš: Až do smrti jsem kandidát jen já. Vláda s ČSSD a podporou KSČM je jediná varianta Babiš: Až do smrti jsem kandidát jen já. Vláda s ČSSD a podporou KSČM je jediná varianta Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se ve středu poprvé sešel s novým vedením ČSSD - předsedou Janem… číst článek
Koalice ODS a ANO? Fiala krotil Udženiji! Koalice ODS a ANO? Fiala krotil Udženiji! Buď pravá ruka v ODS neví, co dělá levá, nebo má 1. místopředsedkyně strany jen větší představivost… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík