Alexandra Udženija

Datum narození: 8.11.1975
Místo narození: Bělehrad, tehdejší Jugoslávie
Profese: politička ODS, manažerka, ekonomka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Alexandra Udženija, dcera rodinného přítele exprezidenta Václava Klause, podnikatele Ranko Peciče, ve volbách 2017 jako místopředsedkyně ODS získala křeslo ve Sněmovně.

Dětství prožila Alexandra Udženija, rozená Pecič, v Praze. V 80. letech 20. století se kvůli režimu s matkou a setrou odstěhovala do rodné Jugoslávie. Roku 1992 se vrátila do Česka, kde dokončila střední školu na Obchodní akademii Heroldovy sady, vystudovala management na Anglo-American College v Praze a titul ing. získala na Vysoké škole ekonomické.

ALEXANDRA UDŽENIJA NAHRADILA ZAHRADILA

Působila mj. ve společnosti AGENS PLUS, která se zabývá průzkumem trhu a veřejného mínění, byla výkonnou ředitelkou v rodinné firmě zaměřené na oděvnictví a též členkou dozorčí rady nadace Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

Do ODS Alexandra Udženija vstoupila roku 2003. Tři roky nato se stala zastupitelkou Městské části Praha 2. Ve volbách 2010 se dostala i do Zastupitelstva hl. města Prahy, kde získala též post radní. Po volbách 2014 se stala zástupkyní starostky Prahy 2 a obhájila mandát pražské zastupitelky.

Do parlamentních voleb 2017 Alexandra Udženija šla jako 1. místopředsedkyní ODS (ve funkci vystřídala Jana Zahradila) a získala křeslo v dolní komoře.

O ALEXANDŘE UNŽENIJE ČTĚTE ZDE>>

Alexandra Udženija (je česko-srbského původu), dcera Radko Peciče, podnikatele a blízkého přítele exprezidenta Václava Klause, se provdala za Chorvata Edvarda Udženiju. Mají spolu dvě dcery.

 

Články o celebritě

Po Merkelové se slehla zem, manžel jel na dovolenou sám. Krize ve vztahu? Po Merkelové se slehla zem, manžel jel na dovolenou sám. Krize ve vztahu? Obvykle oblékne kostkovanou košili a volné kalhoty, nazuje pohorky a vyrazí do italských Alp se svým… číst článek
Razie kvůli penězům pro sport: Policie vtrhla na magistrát, Krnáčová žádá prošetření Razie kvůli penězům pro sport: Policie vtrhla na magistrát, Krnáčová žádá prošetření Na Magistrátu Hlavního města Prahy zasahovala dnes policie. Podle informace Blesk Zpráv by mělo jít… číst článek
Exministr Pilný promluvil o smrti v rodině. A bude trumfem Babiše pro Prahu Exministr Pilný promluvil o smrti v rodině. A bude trumfem Babiše pro Prahu Ivan Pilný jako jeden z nejhlasitějších kritiků šéfa ANO v rámci hnutí překvapil loni hned dvakrát.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek