Alexandra Udženija

Datum narození: 8.11.1975
Místo narození: Bělehrad, tehdejší Jugoslávie
Profese: politička ODS, manažerka, ekonomka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Alexandra Udženija, dcera rodinného přítele exprezidenta Václava Klause, podnikatele Ranko Peciče, ve volbách 2017 jako místopředsedkyně ODS získala křeslo ve Sněmovně.

Dětství prožila Alexandra Udženija, rozená Pecič, v Praze. V 80. letech 20. století se kvůli režimu s matkou a setrou odstěhovala do rodné Jugoslávie. Roku 1992 se vrátila do Česka, kde dokončila střední školu na Obchodní akademii Heroldovy sady, vystudovala management na Anglo-American College v Praze a titul ing. získala na Vysoké škole ekonomické.

ALEXANDRA UDŽENIJA NAHRADILA ZAHRADILA

Působila mj. ve společnosti AGENS PLUS, která se zabývá průzkumem trhu a veřejného mínění, byla výkonnou ředitelkou v rodinné firmě zaměřené na oděvnictví a též členkou dozorčí rady nadace Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

Do ODS Alexandra Udženija vstoupila roku 2003. Tři roky nato se stala zastupitelkou Městské části Praha 2. Ve volbách 2010 se dostala i do Zastupitelstva hl. města Prahy, kde získala též post radní. Po volbách 2014 se stala zástupkyní starostky Prahy 2 a obhájila mandát pražské zastupitelky.

Do parlamentních voleb 2017 Alexandra Udženija šla jako 1. místopředsedkyní ODS (ve funkci vystřídala Jana Zahradila) a získala křeslo v dolní komoře.

O ALEXANDŘE UNŽENIJE ČTĚTE ZDE>>

Alexandra Udženija (je česko-srbského původu), dcera Radko Peciče, podnikatele a blízkého přítele exprezidenta Václava Klause, se provdala za Chorvata Edvarda Udženiju. Mají spolu dvě dcery.

 

Články o celebritě

Pospíšil zuří kvůli Topkaři v koalici s SPD na Kladně. A hrozí vyloučením Pospíšil zuří kvůli Topkaři v koalici s SPD na Kladně. A hrozí vyloučením Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil je proti účasti člena TOP 09 v kladenské koalici zahrnující vedle ODS,… číst článek
Velká zpráva o koalicích po volbách: Má Babiš obavy a proč jeho lídr chytl rivala za ruku? Velká zpráva o koalicích po volbách: Má Babiš obavy a proč jeho lídr chytl rivala za ruku? Chytili se za ruce a předvedli ve studiu Blesku „vítězné“ gesto. Značně překvapivě. Petr Stuchlík… číst článek
„Jak v Okrese na severu.“ Fiala se obul do Babiše a zahájil horkou kampaň ODS „Jak v Okrese na severu.“ Fiala se obul do Babiše a zahájil horkou kampaň ODS Občanští demokraté v pondělí zahájili na pražském bastionu horkou fázi kampaně před komunálními a… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Jan Hašek
Jan Hašek
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Miloslava Rutová
Miloslava Rutová
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk