Alexandra Udženija

Datum narození: 8.11.1975
Místo narození: Bělehrad, tehdejší Jugoslávie
Profese: politička ODS, manažerka, ekonomka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Alexandra Udženija, dcera rodinného přítele exprezidenta Václava Klause, podnikatele Ranko Peciče, ve volbách 2017 jako místopředsedkyně ODS získala křeslo ve Sněmovně.

Dětství prožila Alexandra Udženija, rozená Pecič, v Praze. V 80. letech 20. století se kvůli režimu s matkou a setrou odstěhovala do rodné Jugoslávie. Roku 1992 se vrátila do Česka, kde dokončila střední školu na Obchodní akademii Heroldovy sady, vystudovala management na Anglo-American College v Praze a titul ing. získala na Vysoké škole ekonomické.

ALEXANDRA UDŽENIJA NAHRADILA ZAHRADILA

Působila mj. ve společnosti AGENS PLUS, která se zabývá průzkumem trhu a veřejného mínění, byla výkonnou ředitelkou v rodinné firmě zaměřené na oděvnictví a též členkou dozorčí rady nadace Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

Do ODS Alexandra Udženija vstoupila roku 2003. Tři roky nato se stala zastupitelkou Městské části Praha 2. Ve volbách 2010 se dostala i do Zastupitelstva hl. města Prahy, kde získala též post radní. Po volbách 2014 se stala zástupkyní starostky Prahy 2 a obhájila mandát pražské zastupitelky.

Do parlamentních voleb 2017 Alexandra Udženija šla jako 1. místopředsedkyní ODS (ve funkci vystřídala Jana Zahradila) a získala křeslo v dolní komoře.

O ALEXANDŘE UNŽENIJE ČTĚTE ZDE>>

Alexandra Udženija (je česko-srbského původu), dcera Radko Peciče, podnikatele a blízkého přítele exprezidenta Václava Klause, se provdala za Chorvata Edvarda Udženiju. Mají spolu dvě dcery.

 

Články o celebritě

První dáma ODS: Babiš si uřízl ostudu i jako otec. Má mafiánské praktiky, měl by skončit První dáma ODS: Babiš si uřízl ostudu i jako otec. Má mafiánské praktiky, měl by skončit ODS trvá na rezignaci premiéra Andreje Babiše. Kauza Čapí hnízdo a trestně stíhaný předseda vlády… číst článek
Nová koalice v Praze 2: Vítězná ODS se spřáhne s TOP 09, ANO a OSB, Hilšer a Michálek bojují o Senát Nová koalice v Praze 2: Vítězná ODS se spřáhne s TOP 09, ANO a OSB, Hilšer a Michálek bojují o Senát V Praze 2 se toho od předchozích komunálních voleb tolik nezměnilo. Stejně jako v roce 2014 s dalekým… číst článek
ODS zkouší zabojovat o vládu nad Prahou. Pospíšila láká na křeslo primátora ODS zkouší zabojovat o vládu nad Prahou. Pospíšila láká na křeslo primátora Vítěz pražských voleb, ODS, se nadále snaží dostat do vládnoucí koalice. Na tiskové konferenci novinářům… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi