Alexandra Udženija

Datum narození: 8.11.1975
Místo narození: Bělehrad, tehdejší Jugoslávie
Profese: politička ODS, manažerka, ekonomka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Alexandra Udženija, dcera rodinného přítele exprezidenta Václava Klause, podnikatele Ranko Peciče, ve volbách 2017 jako místopředsedkyně ODS získala křeslo ve Sněmovně.

Dětství prožila Alexandra Udženija, rozená Pecič, v Praze. V 80. letech 20. století se kvůli režimu s matkou a setrou odstěhovala do rodné Jugoslávie. Roku 1992 se vrátila do Česka, kde dokončila střední školu na Obchodní akademii Heroldovy sady, vystudovala management na Anglo-American College v Praze a titul ing. získala na Vysoké škole ekonomické.

ALEXANDRA UDŽENIJA NAHRADILA ZAHRADILA

Působila mj. ve společnosti AGENS PLUS, která se zabývá průzkumem trhu a veřejného mínění, byla výkonnou ředitelkou v rodinné firmě zaměřené na oděvnictví a též členkou dozorčí rady nadace Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

Do ODS Alexandra Udženija vstoupila roku 2003. Tři roky nato se stala zastupitelkou Městské části Praha 2. Ve volbách 2010 se dostala i do Zastupitelstva hl. města Prahy, kde získala též post radní. Po volbách 2014 se stala zástupkyní starostky Prahy 2 a obhájila mandát pražské zastupitelky.

Do parlamentních voleb 2017 Alexandra Udženija šla jako 1. místopředsedkyní ODS (ve funkci vystřídala Jana Zahradila) a získala křeslo v dolní komoře.

O ALEXANDŘE UNŽENIJE ČTĚTE ZDE>>

Alexandra Udženija (je česko-srbského původu), dcera Radko Peciče, podnikatele a blízkého přítele exprezidenta Václava Klause, se provdala za Chorvata Edvarda Udženiju. Mají spolu dvě dcery.

 

Články o celebritě

Koalice ODS a ANO? Fiala krotil Udženiji! Koalice ODS a ANO? Fiala krotil Udženiji! Buď pravá ruka v ODS neví, co dělá levá, nebo má 1. místopředsedkyně strany jen větší představivost… číst článek
První dáma ODS o Babišových „kecech“. Vládu s ANO popírá i Fiala První dáma ODS o Babišových „kecech“. Vládu s ANO popírá i Fiala Otáčí ODS? Podle MF Dnes není nemožná vládní dohoda na koalici, která by dala dohromady 103 křesel… číst článek
ODS si zvolila do čela opět Fialu. Při projevu se opřel do Zemana: Potřebuje si odpočinout ODS si zvolila do čela opět Fialu. Při projevu se opřel do Zemana: Potřebuje si odpočinout ODS si v sobotu na kongresu v Ostravě zvolilo staronové vedení. Předseda opoziční ODS Petr Fiala,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Antonín Staněk
Antonín Staněk
zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová