Ľubica Blaškovičová

Ľubica Blaškovičová

Datum narození: 16.8.1955
Profese: herečka, dabérka, politička, podnikatelka, pedagožka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Ľubica Blaškovičová se uplatnila též jako komunální politička, podnikatelka a pedagožka. Stala se také jednou z uznávaných a vyhledávaných dabérek.

Již od osmi let zpívala ve sboru slovenského rozhlasu. Po studiu herectví na VŠMU v Bratislavě se Ľubica Blaškovičová roku 1978 stala členkou činohry Státního divadla v Košicích, kde ztvárnila několik desítek rolí. Působila též v Staroměstském divadle Kořicích, jehož byl i manažerkou a koordinátorkou.

Roku 1998 začala podnikat. Ľubica Blaškovičová šéfovala agenturu Teatro a byla ředitelkou festivalu Evropských nezávislých divadel. V letech 1998 až 2001 přednášela jako externí profesorka na Ekonomickej uneverzite v Bratislavě, a to rétoriku - komunikaci a společenský protokol. Vyučovala také na košické konzervatoři.

Na stříbrném plátně se objevila ve filmu Zlatá réva (1977) s Radoslavem Brzobohatým v hlavní roli nebo v psychologickém snímku Začiatok sezóny (1987). Zahrála si v řadě televizních inscenací. Ľubica Blaškovičová se stala vyhledávanou dabérkou. Jejím hlasem promluvily stovky postav.

O ĹUBICE BLAŠKOVIČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Roku 1990 Ľubica Blaškovičová vstoupila do komunální politiky, stala se členkou Zastupitelstva Městské části Košice - Staré Město a též tamní radní. Ve volbách 2005 byla jako nezávislá kandidátka zvolena do Zastupitelstva Košického samosprávného kraje za okres Košice I.

Ľubica Blaškovičová je dcerou herce Dušana Blaskoviče a vdovou po herci a režisérovi Petrovi Raševovi. Má dcery Kristínu a Katarínu. Ta propadla drogám a vyhrožovala matce zabitím.

 

Další Herci

zobrazit profil Daniel  Brühl
Daniel Brühl
zobrazit profil Anna Remková
Anna Remková
zobrazit profil Radvít Novák
Radvít Novák
zobrazit profil Marie-Luise Stockinger herečka
Marie-Luise Stockinger herečka
zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Valérie Zawadská
Valérie Zawadská
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra