Ondřej Sluka

Datum narození: 4.7.1980
Místo narození: Praha
Profese: budeník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Bubeník Ondřej Sluka, který prošel skupinami napříč žánrům, jmenujme Nightwork, Taneční Orchestr Gambit či Kvarteto Ireny Hodkové, se roku 2015 stal partnerem zpěvačky Dashi.

Buben si prý Ondřej Sluka zamiloval už v pěti letech v Národním divadle, kde jej uchvátil tympánista. Od deseti na bicí začal hrát, což do briskních kvalit po základní umělecké škole vypiloval na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Hrál v Anděly ověnčené a ve Zlatém slavíku bodující skupině Nightwork, kde se bicí Ondřeje Sluky dostaly do hvězdné sestavy: František Soukup – skladba, text, produkce, klávesy; Jakub Prachař – skladba, text, kytara; Vojtěch Dyk – zpěv; Jan Maxián – piano; Jakub Antl – baskytara. Kapela k lítosti svých fanoušků roku 2013 ukončila svou činnost.

Kromě převážně popu s Nightworky si Ondřej Sluka zahrál od jazz-bluesu až po disco či evergreeny s kapelou Taneční Orchestr Gambit také vážnou hudbu, a to s Kvartetem Ireny Hodkové. Dále se objevil např. ve skupinách Bigband KJJ, Hot Line, Gáby al Dhábba. Začal též vyučovat děti hře na bicí.

Ondřej Sluka má rád kachnu, červené zelí a bramborový knedlík.

Partnerkou bubeníka Ondřeje Sluky se roku 2015 stala úspěšná zpěvačka Dasha, která po pár měsících otěhotněla. V červenci 2016 se páru narodila dcera Žofie.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Marián Varga
Marián Varga
zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Marcel Zmožek
Marcel Zmožek
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Michal Pavlíček
Michal Pavlíček
zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop