Jana Novotná

Datum narození: 2.10.1968
Datum úmrtí: 19.11.2017
Místo narození: Brno
Váha: 63 kg
Výška: 175 cm
Profese: tenistka, trenérka, komentátorka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Tenista Jana Novotná, wimbledonská vítězka z roku 1998, zemřela po těžké nemoci v pouhých 49 letech. Legendární sportovkyně dlouho bojovala s rakovinou.

Brněnská rodačka Jana Novotná vyhrála v letech 1987 až 1999 na okruhu WTA 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. Slavila též triumf ve Fed Cupu. Vedle jednoho vítězství ve Wimbledonu z roku 1998 získala dvanáct grandslamových vavřínů ve čtyřhře a čtyři ve smíšené čtyřhře.

JANA NOVOTNÁ - STŘÍDALA ŽIVOT NA FLORIDĚ A V OMICÍCH

Profesionální tenistka a světová jednička v ženské čtyřhře Jana Novotná byla bronzovou olympijskou medailistkou z dvouhry v Atlantě 1996, kde přidala ještě stříbro ze čtyřhry s Helenou Sukovou, s níž v Soulu 1988 skončila druhá.

Do Mezinárodní tenisové síně slávy byla Jana Novotná přijata v roce 2005. Působila též jako komentátorka pro britský kanál Eurosport a trenérka. Jejími svěřenkyněmi byly Francouzska Marion Bartoli či česká tenistka Barbora Krejčíková.

O JANĚ NOVOTNÉ ČTĚTE ZDE>>

Legendární tenistka Jana Novotná zemřela po těžké nemoci; 19. listopadu 2017 prohrála vleklý boj se zákeřnou rakovinou. Odešla v pouhých 49 letech. Zesnula obklopena svými nejbližšími.

 

Články o celebritě

Záhadná nemoc olympijského vítěze Mečíře: Musí si nechat měnit krev Záhadná nemoc olympijského vítěze Mečíře: Musí si nechat měnit krev Vyděsil všechny fanoušky. Bývalý tenista Miloslav Mečíř (52) odešel po čtyřiadvaceti letech z funkce… číst článek
První trenérka (97) promluvila o Novotné: Hvězdu našla na prolézačce  První trenérka (97) promluvila o Novotné: Hvězdu našla na prolézačce Tenis hrála na vysoké úrovni její dcera Lea Plchová, ve své éře to dotáhla do 2. kola ve Wimbledonu.… číst článek
Vzpomínky na tenistku Novotnou (†49): Navrátilová s Hingisovou nezapomněly! Vzpomínky na tenistku Novotnou (†49): Navrátilová s Hingisovou nezapomněly! Celý tenisový svět ji miloval! A bylo to cítit i ze záplavy květin a věnců, které jí přátelé přinesli,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Nikola  Zdráhalová
Nikola Zdráhalová
zobrazit profil Pavel Zacha
Pavel Zacha
zobrazit profil Roman Bednář
Roman Bednář
zobrazit profil Jan Rezek
Jan Rezek
zobrazit profil Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek
zobrazit profil Milan Škoda
Milan Škoda
zobrazit profil Tomáš  Vincour
Tomáš Vincour