Jana Novotná

Datum narození: 2.10.1968
Datum úmrtí: 19.11.2017
Místo narození: Brno
Váha: 63 kg
Výška: 175 cm
Profese: tenistka, trenérka, komentátorka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Tenista Jana Novotná, wimbledonská vítězka z roku 1998, zemřela po těžké nemoci v pouhých 49 letech. Legendární sportovkyně dlouho bojovala s rakovinou.

Brněnská rodačka Jana Novotná vyhrála v letech 1987 až 1999 na okruhu WTA 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. Slavila též triumf ve Fed Cupu. Vedle jednoho vítězství ve Wimbledonu z roku 1998 získala dvanáct grandslamových vavřínů ve čtyřhře a čtyři ve smíšené čtyřhře.

JANA NOVOTNÁ - STŘÍDALA ŽIVOT NA FLORIDĚ A V OMICÍCH

Profesionální tenistka a světová jednička v ženské čtyřhře Jana Novotná byla bronzovou olympijskou medailistkou z dvouhry v Atlantě 1996, kde přidala ještě stříbro ze čtyřhry s Helenou Sukovou, s níž v Soulu 1988 skončila druhá.

Do Mezinárodní tenisové síně slávy byla Jana Novotná přijata v roce 2005. Působila též jako komentátorka pro britský kanál Eurosport a trenérka. Jejími svěřenkyněmi byly Francouzska Marion Bartoli či česká tenistka Barbora Krejčíková.

O JANĚ NOVOTNÉ ČTĚTE ZDE>>

Legendární tenistka Jana Novotná zemřela po těžké nemoci; 19. listopadu 2017 prohrála vleklý boj se zákeřnou rakovinou. Odešla v pouhých 49 letech. Zesnula obklopena svými nejbližšími.

 

Články o celebritě

Královna Wozniacká! V úžasném finále udolala Halepovou a bude jedničkou Královna Wozniacká! V úžasném finále udolala Halepovou a bude jedničkou Je tu nová tenisová královna! Caroline Wozniacká ve finále Australian Open udolala po téměř tříhodinové… číst článek
Bolestivý přehled: 71 osobností, které nás opustily v roce 2017 Bolestivý přehled: 71 osobností, které nás opustily v roce 2017 V roce 2017 jsme navždy přišli o řadu celebrit a významných osobností. Z herců a zpěváků namátkou… číst článek
Slavné herečky, sportovkyně i novinářky: Které ženy nás letos opustily? Slavné herečky, sportovkyně i novinářky: Které ženy nás letos opustily? Ani letošní rok se neobešel bez odchodů významných osobností. Opustily nás ženy, které se svými činy… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Moravčík
Michal Moravčík
zobrazit profil Antoine Griezmann
Antoine Griezmann
zobrazit profil Pavel Vrba
Pavel Vrba
zobrazit profil Andre Agassi
Andre Agassi
zobrazit profil Jiří Sýkora
Jiří Sýkora
zobrazit profil Wayne Gretzky
Wayne Gretzky
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková