Jana Novotná

Datum narození: 2.10.1968
Datum úmrtí: 19.11.2017
Místo narození: Brno
Váha: 63 kg
Výška: 175 cm
Profese: tenistka, trenérka, komentátorka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Tenista Jana Novotná, wimbledonská vítězka z roku 1998, zemřela po těžké nemoci v pouhých 49 letech. Legendární sportovkyně dlouho bojovala s rakovinou.

Brněnská rodačka Jana Novotná vyhrála v letech 1987 až 1999 na okruhu WTA 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. Slavila též triumf ve Fed Cupu. Vedle jednoho vítězství ve Wimbledonu z roku 1998 získala dvanáct grandslamových vavřínů ve čtyřhře a čtyři ve smíšené čtyřhře.

JANA NOVOTNÁ - STŘÍDALA ŽIVOT NA FLORIDĚ A V OMICÍCH

Profesionální tenistka a světová jednička v ženské čtyřhře Jana Novotná byla bronzovou olympijskou medailistkou z dvouhry v Atlantě 1996, kde přidala ještě stříbro ze čtyřhry s Helenou Sukovou, s níž v Soulu 1988 skončila druhá.

Do Mezinárodní tenisové síně slávy byla Jana Novotná přijata v roce 2005. Působila též jako komentátorka pro britský kanál Eurosport a trenérka. Jejími svěřenkyněmi byly Francouzska Marion Bartoli či česká tenistka Barbora Krejčíková.

O JANĚ NOVOTNÉ ČTĚTE ZDE>>

Legendární tenistka Jana Novotná zemřela po těžké nemoci; 19. listopadu 2017 prohrála vleklý boj se zákeřnou rakovinou. Odešla v pouhých 49 letech. Zesnula obklopena svými nejbližšími.

 

Články o celebritě

Šafářová s parťačkou zvládly emoce: Bucie je zpět! Jako za starých časů Šafářová s parťačkou zvládly emoce: Bucie je zpět! Jako za starých časů Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou vstoupily po obnovení spolupráce vítězně… číst článek
Titul pro Novotnou. Byla by na mě pyšná, řekla šampionka Krejčíková Titul pro Novotnou. Byla by na mě pyšná, řekla šampionka Krejčíková Někdejší vynikající juniorský pár se prosadil i v kategorii dospělých. Kateřina Siniaková s Barborou… číst článek
Bojovnice Kvitová! Těžké finále v Praze otočila a slaví 23. titul Bojovnice Kvitová! Těžké finále v Praze otočila a slaví 23. titul Česká tenistka Petra Kvitová se stala vítězkou domácího pražského turnaje WTA! V těžkém finále otočila… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Straka
Martin Straka
zobrazit profil Anna Kurnikovová
Anna Kurnikovová
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Alžběta Dufková
Alžběta Dufková
zobrazit profil  Vladimír Sičák
Vladimír Sičák
zobrazit profil Kateřina Louthanová
Kateřina Louthanová
zobrazit profil Lucie Švecová
Lucie Švecová
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek