Jiří Milek

Datum narození: 3.7.1963
Profese: politik za hnutí ANO, bývalý manažer
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Manažer Jiří Milek byl po parlamentních volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, prezidentem jmenován ministrem zemědělství v Babišově menšinové vládě.

Jako manažer prošel Jiří Milek řadou vysokých pozic: generální ředitel a člen statutárních orgánů zemědělského a potravinářského koncernu Úsovsko se sídlem v Klopině na Šumpersku a dalších firem, zejména jeho dceřinek. Koncern vyrábí mj. tyčinky Fit a křupky Bersi.

JIŘÍ MILEK - JAK JEJ HODNOTÍ ODBORNÍCI

Opakovaně Jiří Milek usedl do představenstva Agrární komory ČR. Stal se také místopředsedou předsednictva spolku Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků, který hájí domácí výrobce, snaží se prosazovat větší ochranu domácího trhu a propaguje tuzemské potraviny.

V roce 2011 byl Jiří Milek v anketě Manažer roku 2010 vyhlášen manažerem odvětví výroba potravin. V letech 2013 a 2014 získala společnost Úsovsko EKO z koncernu Úsovsko ocenění Zemědělec roku.

Do politiky se Jiří Milek pokusil vstoupit ve volbách 2012, kdy jako nestraník kandidoval za Nezávislou dobu do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Neuspěl, a to stejně jako v předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, v nichž se o poslanecký mandát ucházel opět jako nestraník, ale za hnutí ANO 2011.

Po parlamentních volbách 2017 byl Jiří Milek prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem zemědělství v menšinové vládě Andreje Babiše.

O JIŘÍM MILKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Bývalá hvězda ČT Čejková: Rady za 181 tisíc? Bývalá hvězda ČT Čejková: Rady za 181 tisíc? Černý puntík má u svého šéfa Andreje Babiše (63, ANO) ministr zemědělství Jiří Milek (54, za ANO).… číst článek
Exmoderátorka Čejková bere víc než ministr. Radí za 181 tisíc měsíčně, Babiš zuří Exmoderátorka Čejková bere víc než ministr. Radí za 181 tisíc měsíčně, Babiš zuří Vedle tiskového oddělení ještě speciální poradkyně pro komunikaci ministra. Tak to vypadá na ministerstvu… číst článek
Zákazy vstupu do lesa se blíží? Ministr to zvažuje. Zvěř nemá kvůli turistům klid Zákazy vstupu do lesa se blíží? Ministr to zvažuje. Zvěř nemá kvůli turistům klid Volný vstup do lesů je pro české turisty a houbaře naprostou samozřejmostí. Nikdo z nich si ale neuvědomuje,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka