Jiří Milek

Datum narození: 3.7.1963
Profese: politik za hnutí ANO, bývalý manažer
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Manažer Jiří Milek byl po parlamentních volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, prezidentem jmenován ministrem zemědělství v Babišově menšinové vládě.

Jako manažer prošel Jiří Milek řadou vysokých pozic: generální ředitel a člen statutárních orgánů zemědělského a potravinářského koncernu Úsovsko se sídlem v Klopině na Šumpersku a dalších firem, zejména jeho dceřinek. Koncern vyrábí mj. tyčinky Fit a křupky Bersi.

JIŘÍ MILEK - JAK JEJ HODNOTÍ ODBORNÍCI

Opakovaně Jiří Milek usedl do představenstva Agrární komory ČR. Stal se také místopředsedou předsednictva spolku Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků, který hájí domácí výrobce, snaží se prosazovat větší ochranu domácího trhu a propaguje tuzemské potraviny.

V roce 2011 byl Jiří Milek v anketě Manažer roku 2010 vyhlášen manažerem odvětví výroba potravin. V letech 2013 a 2014 získala společnost Úsovsko EKO z koncernu Úsovsko ocenění Zemědělec roku.

Do politiky se Jiří Milek pokusil vstoupit ve volbách 2012, kdy jako nestraník kandidoval za Nezávislou dobu do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Neuspěl, a to stejně jako v předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, v nichž se o poslanecký mandát ucházel opět jako nestraník, ale za hnutí ANO 2011.

Po parlamentních volbách 2017 byl Jiří Milek prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem zemědělství v menšinové vládě Andreje Babiše.

O JIŘÍM MILKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Babiš představil svůj tým nových »dříčů«. A ostatní? Nejslabší dostali padáka! Babiš představil svůj tým nových »dříčů«. A ostatní? Nejslabší dostali padáka! Špatné zprávy zastihly včera ministryni obrany Karlu Šlechtovou (41, za ANO). Její dosavadní šéf… číst článek
Koho dá Babiš do vlády s ČSSD? Stávajícím ministrům neřekl nic: „Nestihl jsem to“ Koho dá Babiš do vlády s ČSSD? Stávajícím ministrům neřekl nic: „Nestihl jsem to“ Dnes končí vnitrostranické referendum ČSSD o případném vstupu do vlády. Podle průběžných výsledků… číst článek
Babiš s vládou vyrazil na Vysočinu. Dočká se Sáblíková nové haly? Babiš s vládou vyrazil na Vysočinu. Dočká se Sáblíková nové haly? Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) společně s některými ministry navštíví v pondělí Vysočinu. Na… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová