Martin Nejedlý Zemanův poradce | Celebwiki.cz

Martin Nejedlý

Datum narození: 7.7.1966
Místo narození: Kunovice
Profese: podnikatel, ekonomický poradce prezidenta Zemana, politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Martin Nejedlý se stal ekonomickým poradcem prezidenta Miloše Zemana. Vzhledem k tomu, že mu nebyla oficiálně přidělena žádná funkce, vyhnul se prověrce.

Martin Nejedlý byl v roce 1990 mistrem Československa ve volejbalu. S podnikáním začal záhy po Sametové revoluci, kdy prý mj. obchodoval s auty v Rusku.

MARTIN NEJEDLÝ – CO O NĚM ŘEKL ANDREJ BABIŠ?

V roce 2007 se Martin Nejedlý dohodl s nadnárodní firmou Lukoil na založení české pobočky, která se kvůli pokutě přesahující 27 milionů korun za nevrácený letecký petrolej dostala až k soudu.

Jeho politická kariéra odstartovala založením strany Práv Občanů v roce 2009, kterou se však ve volbách 2010 Martinu Nejedlému nepodařilo dovést ani do zastupitelstva jeho rodných Kunovic. SPOZ získala jen 4,34 procenta hlasů.

Ve volbách 2013 byl Martin Nejedlý členem volebního výboru prezidentské kampaně Miloše Zemana. Proto se objevily spekulace o možném financování kampaně Miloše Zemana Lukoilem. Dotčení to popřeli.

Externím poradcem prezidenta Miloše Zemana se Martin Nejedlý stal roku 2014. Protože oficiálně nezastává žádnou funkci, nemusí mít bezpečnostní prověrku. Přitom není přesně známo, kde a co vystudoval, ani v jakých všech oblastech podnikal. Tajné služby Velké Británie a USA jej tak považují za největší riziko z hlediska šíření ruského vlivu na českém území.

O MARTINOVI NEJEDLÉM ČTĚTE ZDE>>

Martin Nejedlý se roku 2005 oženil se sestrou modelky Andrey Verešové Alexandrou, s níž vychovává dvě děti. V lednu 2018 jej fotografové Blesku na veřejnosti zachytili po boku krásné brunety.

 

Články o celebritě

Rozněžnělý otec Hilšer promluvil o dceři i nové kandidatuře. A šije do Zemana Rozněžnělý otec Hilšer promluvil o dceři i nové kandidatuře. A šije do Zemana Málokdo předpovídal prezidentskému kandidátovi Marku Hilšerovi nějaký závratný výsledek. Ve volbách… číst článek
Zemanovým plesem provede Alex, Verešová má smůlu. A Nejedlý vyvede novou partnerku Zemanovým plesem provede Alex, Verešová má smůlu. A Nejedlý vyvede novou partnerku Jste významná osobnost či přítel prezidenta Miloše Zemana (74)? Tak to už jistě máte na pátek přichystané… číst článek
Zeman to u Moravce schytal za „čučkaře“ a „dětinskost“. Ať povýší šéfa BIS, vyzývá ODS Zeman to u Moravce schytal za „čučkaře“ a „dětinskost“. Ať povýší šéfa BIS, vyzývá ODS „Jsou to čučkaři.“ Tahle slova Miloše Zemana na adresu BIS mnohé politiky rozlítila. A zloba neutichá.… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Dana Stodolová
Dana Stodolová
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
zobrazit profil Michaela Marksová-Tominová
Michaela Marksová-Tominová
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák