Martin Nejedlý

Datum narození: 7.7.1966
Místo narození: Kunovice
Profese: podnikatel, ekonomický poradce prezidenta Zemana, politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Martin Nejedlý se stal ekonomickým poradcem prezidenta Miloše Zemana. Vzhledem k tomu, že mu nebyla oficiálně přidělena žádná funkce, vyhnul se prověrce.

Martin Nejedlý byl v roce 1990 mistrem Československa ve volejbalu. S podnikáním začal záhy po Sametové revoluci, kdy prý mj. obchodoval s auty v Rusku.

MARTIN NEJEDLÝ – CO O NĚM ŘEKL ANDREJ BABIŠ?

V roce 2007 se Martin Nejedlý dohodl s nadnárodní firmou Lukoil na založení české pobočky, která se kvůli pokutě přesahující 27 milionů korun za nevrácený letecký petrolej dostala až k soudu.

Jeho politická kariéra odstartovala založením strany Práv Občanů v roce 2009, kterou se však ve volbách 2010 Martinu Nejedlému nepodařilo dovést ani do zastupitelstva jeho rodných Kunovic. SPOZ získala jen 4,34 procenta hlasů.

Ve volbách 2013 byl Martin Nejedlý členem volebního výboru prezidentské kampaně Miloše Zemana. Proto se objevily spekulace o možném financování kampaně Miloše Zemana Lukoilem. Dotčení to popřeli.

Externím poradcem prezidenta Miloše Zemana se Martin Nejedlý stal roku 2014. Protože oficiálně nezastává žádnou funkci, nemusí mít bezpečnostní prověrku. Přitom není přesně známo, kde a co vystudoval, ani v jakých všech oblastech podnikal. Tajné služby Velké Británie a USA jej tak považují za největší riziko z hlediska šíření ruského vlivu na českém území.

O MARTINOVI NEJEDLÉM ČTĚTE ZDE>>

Martin Nejedlý se roku 2005 oženil se sestrou modelky Andrey Verešové Alexandrou, s níž vychovává dvě děti. V lednu 2018 jej fotografové Blesku na veřejnosti zachytili po boku krásné brunety.

 

Články o celebritě

Komentář: Babiš může vládnout jako král. A s kabinetem nemusí spěchat Komentář: Babiš může vládnout jako král. A s kabinetem nemusí spěchat Šéf ANO Andrej Babiš už není premiérem v demisi, čemuž se sám rád smál. Prezident Miloš Zeman tentokrát… číst článek
J&T dostala od Číňanů 11,5 miliardy za dluhy CEFC. Tvrdík se z dohody raduje J&T dostala od Číňanů 11,5 miliardy za dluhy CEFC. Tvrdík se z dohody raduje Skupina J&T se dohodla s čínskou CITIC Group na prodeji pohledávek J&T za firmou CEFC, celkem… číst článek
Nejedlý z Hradu podniká Nejedlý z Hradu podniká Radí prezidentovi Miloši Zemanovi (73) a podniká.  číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil James Newton Howard
James Newton Howard
zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký
zobrazit profil Jan Saudek
Jan Saudek
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Marek Šilhánek
Marek Šilhánek