Martin Nejedlý

Datum narození: 7.7.1966
Místo narození: Kunovice
Profese: podnikatel, ekonomický poradce prezidenta Zemana, politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Martin Nejedlý se stal ekonomickým poradcem prezidenta Miloše Zemana. Vzhledem k tomu, že mu nebyla oficiálně přidělena žádná funkce, vyhnul se prověrce.

Martin Nejedlý byl v roce 1990 mistrem Československa ve volejbalu. S podnikáním začal záhy po Sametové revoluci, kdy prý mj. obchodoval s auty v Rusku.

MARTIN NEJEDLÝ – CO O NĚM ŘEKL ANDREJ BABIŠ?

V roce 2007 se Martin Nejedlý dohodl s nadnárodní firmou Lukoil na založení české pobočky, která se kvůli pokutě přesahující 27 milionů korun za nevrácený letecký petrolej dostala až k soudu.

Jeho politická kariéra odstartovala založením strany Práv Občanů v roce 2009, kterou se však ve volbách 2010 Martinu Nejedlému nepodařilo dovést ani do zastupitelstva jeho rodných Kunovic. SPOZ získala jen 4,34 procenta hlasů.

Ve volbách 2013 byl Martin Nejedlý členem volebního výboru prezidentské kampaně Miloše Zemana. Proto se objevily spekulace o možném financování kampaně Miloše Zemana Lukoilem. Dotčení to popřeli.

Externím poradcem prezidenta Miloše Zemana se Martin Nejedlý stal roku 2014. Protože oficiálně nezastává žádnou funkci, nemusí mít bezpečnostní prověrku. Přitom není přesně známo, kde a co vystudoval, ani v jakých všech oblastech podnikal. Tajné služby Velké Británie a USA jej tak považují za největší riziko z hlediska šíření ruského vlivu na českém území.

O MARTINOVI NEJEDLÉM ČTĚTE ZDE>>

Martin Nejedlý se roku 2005 oženil se sestrou modelky Andrey Verešové Alexandrou, s níž vychovává dvě děti. V lednu 2018 jej fotografové Blesku na veřejnosti zachytili po boku krásné brunety.

 

Články o celebritě

Zeman si jmenoval kabinet, pak letěl ženit protokoláře: Na »Miladu« máme vládu! Zeman si jmenoval kabinet, pak letěl ženit protokoláře: Na »Miladu« máme vládu! A je to tady. Moment, na který jsme všichni čekali. Netušíce, že padne na den 68. výročí justiční… číst článek
Svatba hradního protokoláře Kruliše: Zeman přiletěl vrtulníkem! Svatba hradního protokoláře Kruliše: Zeman přiletěl vrtulníkem! Šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš (36) do toho ve středu hodinu po poledni praštil. Ano řekl… číst článek
Poche: „Nebudu ustupovat žádnému tlaku“. S místem ve vládě počítá i přes odpor Zemana Poche: „Nebudu ustupovat žádnému tlaku“. S místem ve vládě počítá i přes odpor Zemana Už jen do čtvrtka zbývá sociálním demokratům čas hlasovat v referendu o případném vstupu do menšinové… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Vladislav Vilímec
Vladislav Vilímec
zobrazit profil Aneta Netolická
Aneta Netolická
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Jasmina Alagič
Jasmina Alagič