Martin Nejedlý

Datum narození: 7.7.1966
Místo narození: Kunovice
Profese: podnikatel, ekonomický poradce prezidenta Zemana, politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Martin Nejedlý se stal ekonomickým poradcem prezidenta Miloše Zemana. Vzhledem k tomu, že mu nebyla oficiálně přidělena žádná funkce, vyhnul se prověrce.

Martin Nejedlý byl v roce 1990 mistrem Československa ve volejbalu. S podnikáním začal záhy po Sametové revoluci, kdy prý mj. obchodoval s auty v Rusku.

MARTIN NEJEDLÝ – CO O NĚM ŘEKL ANDREJ BABIŠ?

V roce 2007 se Martin Nejedlý dohodl s nadnárodní firmou Lukoil na založení české pobočky, která se kvůli pokutě přesahující 27 milionů korun za nevrácený letecký petrolej dostala až k soudu.

Jeho politická kariéra odstartovala založením strany Práv Občanů v roce 2009, kterou se však ve volbách 2010 Martinu Nejedlému nepodařilo dovést ani do zastupitelstva jeho rodných Kunovic. SPOZ získala jen 4,34 procenta hlasů.

Ve volbách 2013 byl Martin Nejedlý členem volebního výboru prezidentské kampaně Miloše Zemana. Proto se objevily spekulace o možném financování kampaně Miloše Zemana Lukoilem. Dotčení to popřeli.

Externím poradcem prezidenta Miloše Zemana se Martin Nejedlý stal roku 2014. Protože oficiálně nezastává žádnou funkci, nemusí mít bezpečnostní prověrku. Přitom není přesně známo, kde a co vystudoval, ani v jakých všech oblastech podnikal. Tajné služby Velké Británie a USA jej tak považují za největší riziko z hlediska šíření ruského vlivu na českém území.

O MARTINOVI NEJEDLÉM ČTĚTE ZDE>>

Martin Nejedlý se roku 2005 oženil se sestrou modelky Andrey Verešové Alexandrou, s níž vychovává dvě děti. V lednu 2018 jej fotografové Blesku na veřejnosti zachytili po boku krásné brunety.

 

Články o celebritě

Nejedlý z Hradu podniká Nejedlý z Hradu podniká Radí prezidentovi Miloši Zemanovi (73) a podniká.  číst článek
Zemanův poradce Nejedlý se přiživuje na státních benzinkách. Stlačeným plynem Zemanův poradce Nejedlý se přiživuje na státních benzinkách. Stlačeným plynem Firma ATM Energy, jejímž spolumajitelem je poradce prezidenta Miloše Zemana Martin… číst článek
Mynářovo „pátrání po poradci“ stálo 145 tisíc. Detaily o čínské cestě Hrad tají Mynářovo „pátrání po poradci“ stálo 145 tisíc. Detaily o čínské cestě Hrad tají O cestě tříčlenné hradní delegace tvořené kancléřem Vratislavem Mynářem, Zemanovým poradcem Martinem… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Simona Matásková
Simona Matásková
zobrazit profil Zdenka Crkvenjaš
Zdenka Crkvenjaš
zobrazit profil Tereza Pergnerová
Tereza Pergnerová
zobrazit profil Patrik Hezucký
Patrik Hezucký
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Ester Janečková
Ester Janečková