Pavlína Štorková

Datum narození: 5.11.1980
Místo narození: Kutná Hora
Profese: herečka, hudebnice
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Pavlína Štorková, která získala Cenu divadelní kritiky za roli Olgy ve hře Olga, byla opakovaně nominována na Cenu Thálie a roku 2018 také na Českého lva za film Kvarteto.

Pod vedením Miroslava Krobota roku 2005 vystudovala herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU. Pavlína Štorková se stala jednou ze zakládajících členek Divadla Letí. Roku 2007 získala angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové.

PAVLÍNA ŠTORKOVÁ - MLÁDÍ NAHRADILO BARDY

V roce 2008 byla Pavlína Štorková nominovaná na Cenu Thálie za roli v Panně Orleánské. Hostovala v Divadle Komedie a v Dejvickém divadle. V roce 2012 se dostala do širší nominace na Cenu Thálie za roli Richarda v Richardu III. a rok nato za roli Jenny v Žebrácké opeře.

Roku 2014 získala Cena za nejlepší herecký výkon na Grand festivalu smíchu za ztvárnění Charlotty v Soudci v nesnázích. V sezoně 2015/2016 se Pavlína Štorková stala členkou Činohry Národního divadla. Úspěšný byl pro ni i rok 2017, kdy přišla nominace na Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v roli Olgy v inscenaci Olga (Horrory z Hrádečku), za kterou obdržela Cenu divadelní kritiky.

Diváci mohou Pavlínu Štorkovou znát z filmů režisérky Alice Nellis Tajnosti (2007) a Mamas & Papas (2010), dále pak ze snímku Petra Nikolajeva Lidice (2011) nebo z komedie Miroslava Krobota Kvarteto (2017), v níž ztvárnila vedlejší roli, za kterou byla nominována na Českého lva. Zahrála si také v seriálech, mj. Případy pro exorcistu, Čtvrtá hvězda či Mamon.

Pavlína Štorková není jen talentovaná herečka, ale též hudebnice. Hraje na pět nástrojů: klavír, trubka, bubny, flétna a kytara. Nadání podědila po rodičích, kteří byli ochotničtí muzikanti. Volný čas ráda tráví v přírodě, u dobrého filmu, počítačové hry, s knihou či s přáteli.

 

Další Herci

zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Andrea Buršová
Andrea Buršová
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Eva Horská
Eva Horská
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss