Jaromír Soukup

Datum narození: 22.2.1969
Místo narození: Mariánské Lázně
Profese: mediální magnát, miliardář, moderátor, boxer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Mediální magnát Jaromír Soukup se široké divácké obci představil jako moderátor, když ve své TV Barrandov vedl rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem.

Na cestu stát se mediálním magnátem Jaromír Soukup vykročil roku 1991, když založil agenturu Médea, jíž byl majoritním vlastníkem a která v Česku a na Slovensku vlastní řadu dceřiných společností zabývajících se poradenstvím, výzkumem trhu nebo PR.

JAROMÍR SOUKUP - HNÍZDEČKO LÁSKY ZA 200 MILIONŮ

Již jako zkušený podnikatel Jaromír Soukup roku 1993 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na přelomu tisíciletí založil vydavatelství Empresa Media, v němž vychází řada časopisů, jako jsou např. Týden, Instinkt, Sedmička, Exkluziv, Popcorn nebo Top dívka.

Své impérium Jaromír Soukup roku 2012 obohatil o televizní stanici, když koupil TV Barrandov, které se stal nejen generálním ředitelem, ale též moderátorem. Pravidelně začal vést rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem.

Na TV Barandov si Jaromír Soukup také zahrál, a to v seriálu Doktorka Kellerová po boku své partnerky Kateřiny Brožové. Miliardář ztvárnil trenéra boxu, jemuž se v reálu léta věnoval na profesionální úrovni.

V roce 2015 Jaromír Soukup oznámil, že minoritní podíl v jeho firmě získala čínská investiční společnost China Energy Company Limited. Po pěti měsících od ohlášení vstupu čínského investora do firmy došlo k faktickému odprodeji těsně menšinového 49% podílu.

Do politiky Jaromír Soukup zasáhl prostřednictvím svých financí již před parlamentními volbami 2006, kdy poskytl půjčku Straně zelených. Před volbami 2010 nepřímo podporoval Věci veřejné mj. výhodnými cenami propagace a inzertních ploch.

Někdejší premiér Jan Fischer při oficiálním zahájení své prezidentské kampaně v červenci 2012 ohlásil, že mezi jeho podporovatele patří také Jaromír Soukup. Před prezidentskými volbami 2018 dal mediální magnát v TV Barrandov značný prostor staronovému kandidátovi na post hlavy státu Miloši Zemanovi.

O JAROMÍRU SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE>>

S bývalou manželkou má Jaromír Soukup syna Lukáše. S herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Kateřinou Brožovou se miliardář zasnoubil roku 2016.

 

 

Články o celebritě

„Migranty do Česka pustit nemůžeme.“ Babiš svolává bezpečnostní radu, summit vynechá „Migranty do Česka pustit nemůžeme.“ Babiš svolává bezpečnostní radu, summit vynechá Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek večer oznámil, že na pátek svolává mimořádnou bezpečnostní radu státu.… číst článek
Uječené Štiky se dál mlátí u dna, diváci je už nedávají. A hokej za to nemůže... Uječené Štiky se dál mlátí u dna, diváci je už nedávají. A hokej za to nemůže... Reality show Štiky, ve které dominuje máma Monika Štiková (45) a její dcera Ornella (25), nikoho… číst článek
Tajný plán bez Babiše? Zeman chce prý za premiéra svého přítele z ČEZu. „Bažina,“ soptí Ovčáček Tajný plán bez Babiše? Zeman chce prý za premiéra svého přítele z ČEZu. „Bažina,“ soptí Ovčáček Prezident Miloš Zeman se údajně chystá k nečekanému kroku. Podle pátečního vydání Lidových novin… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Ivana Stráská
Ivana Stráská
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Viktor Mráz
Viktor Mráz
zobrazit profil Monika Koblížková
Monika Koblížková
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil