Val Kilmer

Datum narození: 31.12.1959
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Výška: 182 cm
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Americký herec Val Kilmer se proslavil po boku Toma Cruise v akčňáku Top Gun, dále pak ztvárněním hudební legendy Jima Morrisona a také jako Batman v díle Batman navždy.

Val Kilmer, celým jménem Val Edward Kilmer, na střední škole exceloval jak v hraní, tak ve zpěvu a v psaní. Jeho herecká dráha začala na divadelních prknech, kde se potkal s Kevinem Baconem a Seanem Pennem. Před filmovou kamerou debutoval hned hlavní rolí v komedii Přísně tajné (1984).

VAL KILMER - BOJ S RAKOVINOU

Popularitu Valu Kilmerovi přinesl akční snímek Top Gun (1986), kde si zahrál po boku Toma Cruise. Diváky i kritiky zaujal coby hudební legenda Jim Morrison v životopisném dramatu The Doors (1991). Kvůli roli značně zhubl, nechal si narůst dlouhé vlasy a všem vyrazil dech autentickým zpěvem.

Mezi milovníky sci-fi a fantasy filmů Vala Kilmera proslavila postava Batmana, jehož ztvárnil v jako obvykle hvězdně obsazeném (Tommy Lee Jones, Jim Carrey, Nicole Kidman) pokračování Batman navždy (1995). Posléze si sice zahrál v řadě snímků, ale žádný z nich neměl takový úspěch.

O VALU KILMEROVI ČTĚTE ZDE>>

Val Kilmer, otec syna Jacka a dcery Mercedes, byl v letech 1988 až 1996 ženatý s anglickou herečkou Joanne Whalley. Nějakou dobu chodil s topmodelkou Cindy Crawford

 

Další Herci

zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Ashton Kutcher
Ashton Kutcher
zobrazit profil Ondřej Kepka
Ondřej Kepka
zobrazit profil Martin Písařík
Martin Písařík