Val Kilmer

Datum narození: 31.12.1959
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Výška: 182 cm
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Americký herec Val Kilmer se proslavil po boku Toma Cruise v akčňáku Top Gun, dále pak ztvárněním hudební legendy Jima Morrisona a také jako Batman v díle Batman navždy.

Val Kilmer, celým jménem Val Edward Kilmer, na střední škole exceloval jak v hraní, tak ve zpěvu a v psaní. Jeho herecká dráha začala na divadelních prknech, kde se potkal s Kevinem Baconem a Seanem Pennem. Před filmovou kamerou debutoval hned hlavní rolí v komedii Přísně tajné (1984).

VAL KILMER - BOJ S RAKOVINOU

Popularitu Valu Kilmerovi přinesl akční snímek Top Gun (1986), kde si zahrál po boku Toma Cruise. Diváky i kritiky zaujal coby hudební legenda Jim Morrison v životopisném dramatu The Doors (1991). Kvůli roli značně zhubl, nechal si narůst dlouhé vlasy a všem vyrazil dech autentickým zpěvem.

Mezi milovníky sci-fi a fantasy filmů Vala Kilmera proslavila postava Batmana, jehož ztvárnil v jako obvykle hvězdně obsazeném (Tommy Lee Jones, Jim Carrey, Nicole Kidman) pokračování Batman navždy (1995). Posléze si sice zahrál v řadě snímků, ale žádný z nich neměl takový úspěch.

O VALU KILMEROVI ČTĚTE ZDE>>

Val Kilmer, otec syna Jacka a dcery Mercedes, byl v letech 1988 až 1996 ženatý s anglickou herečkou Joanne Whalley. Nějakou dobu chodil s topmodelkou Cindy Crawford

 

Další Herci

zobrazit profil Kristína Farkašová
Kristína Farkašová
zobrazit profil Tomáš Měcháček
Tomáš Měcháček
zobrazit profil Štěpánka Haničincová
Štěpánka Haničincová
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Leighton Meester
Leighton Meester
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková