Miroslav Toman

Datum narození: 6.2.1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Pozvednou ČSSD ženy? Maláčová i Valachová se tlačí do vedení. A návrat vyhlíží i Hašek Pozvednou ČSSD ženy? Maláčová i Valachová se tlačí do vedení. A návrat vyhlíží i Hašek Sjezd vládních sociálních demokratů bude příští rok v březnu. A už teď se ale začíná mluvit o tom,… číst článek
Obavy z moru vyvolaly mimořádná opatření: Živé divočáky zakázali prodávat mimo Česko Obavy z moru vyvolaly mimořádná opatření: Živé divočáky zakázali prodávat mimo Česko Veterináři zakázali prodej živých divokých prasat do všech států mimo ČR, čeští chovatelé prasat… číst článek
Trápení se suchem a vodou: Zdraží maso i zelenina a hrozí globální konflikt Trápení se suchem a vodou: Zdraží maso i zelenina a hrozí globální konflikt Jak nepříjemné sucho je, jsme si vyzkoušeli během letošního léta. Pohled na zelenou trávu se na několik… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Peter Hromádka
Peter Hromádka
zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Hana Žáková
Hana Žáková