Miroslav Toman

Datum narození: 6.2.1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Boj se suchem v Česku: Skoro 60 obcí omezilo přístup k vodě Boj se suchem v Česku: Skoro 60 obcí omezilo přístup k vodě Omezení nakládání s vodou vydalo kvůli současnému suchu už 57 úřadů obcí s rozšířenou působností.… číst článek
Konec kontaktních ZOO a mazlících koutků: Ministr si došlápne po masakru tygrů na chovatele Konec kontaktních ZOO a mazlících koutků: Ministr si došlápne po masakru tygrů na chovatele V souvislosti s útěkem několika šelem a odhalením zabíjení tygrů na maso zpřísní ministerstvo zemědělství… číst článek
Šéfka pozemkového úřadu Maradová končí. Novému ministru Tomanovi šla z cesty Šéfka pozemkového úřadu Maradová končí. Novému ministru Tomanovi šla z cesty Ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatava Maradová po dohodě s ministrem zemědělství… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan
zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek