Miroslav Toman

Datum narození: 6.2.1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Ministři od Babiše brání šéfa. „Agrofert dál ovládá,“ trvají Piráti na svém Ministři od Babiše brání šéfa. „Agrofert dál ovládá,“ trvají Piráti na svém Premiér Andrej Babiš (ANO) neporušuje zákon o střetu zájmů, vyplývá prý z analýzy ministerstva spravedlnosti,… číst článek
Kdo zmizí z ministerstev a půjde na „pracák“? Vláda škrtla 860 míst ve státní správě Kdo zmizí z ministerstev a půjde na „pracák“? Vláda škrtla 860 míst ve státní správě Počet míst ve státní správě se od počátku příštího roku sníží přibližně o 860. Obsazena je v současnosti… číst článek
Ministři ČSSD jsou kvůli Babišovi rozdělení. Maláčová žádá odchod premiéra z vlády Ministři ČSSD jsou kvůli Babišovi rozdělení. Maláčová žádá odchod premiéra z vlády Zřejmě naposledy před hlasováním o nedůvěře vládě se dnes sešli ministři ke společnému zasedání vlády.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała