Libor Michálek

Datum narození: 14.12.1968
Místo narození: Náchod
Profese: senátor za Pirátskou stranu, ekonom, whistleblower
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ekonom Libor Michálek, whistleblower známý kritikou a odhalováním korupčních praktik, se v říjnu 2012 stal senátorem. V horní komoře zasedl za Pirátskou stranu.

Po Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a manažerském programu na Masarykově univerzitě Libor Michálek byl mj. šéfem odboru kolektivního investování v Komisi pro cenné papíry, expertem dohledu nad finančním trhem v ČNB nebo konzultantem pro licenční standardy ve Světové bance.

LIBOR MICHÁLEK - ČÍ NAHRÁVKY POŘÍDIL A PROČ

V srpnu 2010 se Libor Michálek stal ředitelem Státního fondu životního prostředí. Z funkce byl ministrem životního prostředí vlády Petra Nečase Pavlem Drobilem odvolán poté, co 13. prosince téhož roku podal trestní oznámení kvůli podezření z trestného činu pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži.

Ekonom Libor Michálek získal certifikát Optimalizace práce manažera na Úřadu vlády ČR a certifikát Management a technika vedení lidí u firmy Hewlett-Packard.

V březnu 2011 byl Libor Michálek za boj proti korupci oceněn Nadačním fondem proti korupci, cena byla spojena s darem půl milionu korun. V květnu 2011 mu Nadace Charty 77 udělila Cenu Františka Kriegla za boj proti korupci ve státní správě.

Ve volbách 2012 byl nestraník Libor Michálek za koalici Pirátů, Strany zelených a KDU-ČSL zvolen senátorem. Ve volbách 2014 mandát obhájil.

O LIBORU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Praktikující křesťan a člen společenství International Christian Fellowship v Praze Libor Michálek je ženatý.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Jan Tecl
Jan Tecl
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Pavel Poc
Pavel Poc
zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch