Jan Kněžínek

Datum narození: 8.5.1979
Místo narození: Jihlava
Profese: politik za hnutí ANO 2011 právník, pracovník Úřadu vlády ČR
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Právník Jan Kněžínek, odborník na ústavní právo, který od léta 2007 seděl v Legislativní radě vlády, byl v červenci 2018 jmenován ministrem spravedlnosti.

Po oboru právo a právní věda Jan Kněžínek absolvoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze ještě obor veřejné právo - ústavní a trestní právo. V červenci 2007 nastoupil na Úřad vlády ČR, kde se stal náměstkem pro řízení Sekce Legislativní rady vlády a později místopředsedou odboru vládní legislativy.

JAN KNĚŽÍNEK MINISTREM SPRAVEDLNOSTI?!

Krátce byl náměstkem ministra pro lidská práva. V dubnu 2008 začal Jan Kněžínek působit v rozkladové komisi úřadu vlády, a to nejprve jako její tajemník a posléze předseda. Dále byl mj. vládním radou pro tvorbu návrhů právních předpisů a přípravu podkladů pro jejich projednání.

V červenci 2018 Jan Kněžínek usedl jako nestraník za hnutí ANO 2011 do křesla ministra spravedlnosti, které po několika dnech Milošem Zemanem čerstvě jmenovaném kabinetu opustila právnička Taťana Malá. Rezignovala kvůli aféře s plagiátorstvím části své diplomové práce.

O JANU KNĚŽÍNKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Jaromír  Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Stanislav Grospič
Stanislav Grospič