Eva Tylová

Datum narození: 12.12.1959
Profese: politička za Piráty
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politička Eva Tylová, která byla opakovaně ředitelkou České inspekce životního prostředí, se ve volbách 2018 stala kandidátkou na křeslo v Senátu za Piráty.

Po absolvování Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT Eva Tylová pracovala mj. v Ústavu pro výzkum, výrobu a využití radioizotopů a na ministerstvu životního prostředí, kde byla v letech 1999 až 2002 náměstkyní. Poté vedla Českou inspekci životního prostředí.

EVA TYLOVÁ NALETĚLA SLOVENSKÉ "KACHNĚ"

Několik let Eva Tylová působila jako odborná poradkyně v oblasti životního prostředí a v letech 2005 až 2006 moderovala blok ekologických pořadů ČT Na větvi. V roce 2007 se vrátila na Českou inspekci životního prostředí, kterou znovu řídila, a to do odvolání ministrem Pavlem Drobilem roku 2010.

V roce 2005 se Eva Tylová stala členkou Strany zelených, za niž byla roku 2006 zvolena pražskou zastupitelkou. V témže roce neúspěšně kandidovala do Sněmovny a do Senátu.

Po volbách 2010 Eva Tylová získal křeslo v zastupitelstvu Prahy 12, kde byla čtyři roky místostarostou. Ve volbách 2014 již jako nezávislá obhájila post zastupitelky, a to za Stranu zelených s podporou Pirátů a LES. V senátních volbách 2018 se stala kandidátkou za Piráty v obvodu č. 17 - Praha 12.

Eva Tylová je rozvedená. Má syny Tomáše a Jakuba.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek