Jaroslav Zeman

Datum narození: 23.3.1959
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: politik ODS, senátor, podnikatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Senátor Jaroslav Zeman, dlouholetý starosta obce Albrechtice, ve volbách 2018 za ODS v koalici se STAN obhájil křeslo v horní komoře za obvod č. 35 - Jablonec nad Nisou.

Od dětství závodně lyžoval. V roku 1977 byl na Mistrovství ČSSR v lyžování dorostu stříbrný v kombinaci, bronzovou medaili získal ve slalomu a ve sjezdu skončil čtvrtý. Jaroslav Zeman vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v rodném Jablonci nad Nisou.

JAROSLAV ZEMAN - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Jaroslav Zeman pracoval mj. jako vlekař nebo technický kontrolor n. p. TOFA, závod Albrechtice, kde se po jeho privatizaci stal ředitelem. Jako majitel továrny Detoa v roce 2011 získal titul Podnikatel roku Libereckého kraje. Podílel se na revitalizaci oblasti protržené přehrady na Bílé Desné.

V roce 2002 Jaroslav Zeman vstoupil do ODS a téhož roku byl zvolen zastupitelem obce Albrechtice v Jizerských horách. V komunálních volbách 2006 post obhájil a navíc se stal tamním starostou, stejně jako po volbách 2010 a 2014.

Ve volbách 2012 Jaroslav Zeman získal senátorské křeslo za obvod č. 35 - Jablonec nad Nisou Jablonecko, které jej ve volbách 2018 ODS s podporou hnutí STAN vyslala obhájit, což se mu podařilo, když v druhém kole porazil nestraničku za hnutí SENÁTOR 21 Michaelu Tejmlovou.

Jaroslav Zeman je rozvedený a má dva syny.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

ODS skřípe zuby, Hilšer zamíchal „hrou o Senát“. S Drahošem posílí Starosty ODS skřípe zuby, Hilšer zamíchal „hrou o Senát“. S Drahošem posílí Starosty Marek Hilšer oproti původním spekulacím neposílí menší senátorský klub právníka Václava Lásky, ale… číst článek
Zemanův metál pro Davida: Slova o nýmandech, hnusu a Gottovi Zemanův metál pro Davida: Slova o nýmandech, hnusu a Gottovi Žiju si svůj diskopříběh... Svůj hit si teď může broukat zpěvák Michal David (58). A důvod? Od prezidenta… číst článek
Zeman je pro rozpočet se sekyrou 40 miliard, ale říká... Hledejte úspory! Zeman je pro rozpočet se sekyrou 40 miliard, ale říká... Hledejte úspory! Za rušení zbytečných úřednických míst či omezení peněz neziskovkám sklidili včera někteří ministři… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová