Jaroslav Zeman

Datum narození: 23.3.1959
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: politik ODS, podnikatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Senátora Jaroslava Zemana, dlouholetého starostu obce Albrechtice, do voleb 2018 vyslala ODS v koalici se STAN obhájit křeslo v horní komoře za obvod č. 35 - Jablonec nad Nisou.

Od dětství závodně lyžoval. V roku 1977 byl na Mistrovství ČSSR v lyžování dorostu stříbrný v kombinaci, bronzovou medaili získal ve slalomu a ve sjezdu skončil čtvrtý. Jaroslav Zeman vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v rodném Jablonci nad Nisou.

JAROSLAV ZEMAN - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Jaroslav Zeman pracoval mj. jako vlekař nebo technický kontrolor n. p. TOFA, závod Albrechtice, kde se po jeho privatizaci stal ředitelem. Jako majitel továrny Detoa v roce 2011 získal titul Podnikatel roku Libereckého kraje. Podílel se na revitalizaci oblasti protržené přehrady na Bílé Desné.

V roce 2002 Jaroslav Zeman vstoupil do ODS a téhož roku byl zvolen zastupitelem obce Albrechtice v Jizerských horách. V komunálních volbách 2006 post obhájil a navíc se stal tamním starostou, stejně jako po volbách 2010 a 2014.

Ve volbách 2012 Jaroslav Zeman získal senátorské křeslo za obvod č. 35 - Jablonec nad Nisou Jablonecko, které jej ve volbách 2018 ODS s podporou hnutí STAN vyslala obhájit.

Jaroslav Zeman je rozvedený a má dva syny.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Jiří Šesták
Jiří Šesták
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář