Zdeněk Bergman

Datum narození: 16.8.1959
Místo narození: Teplice
Profese: pedagog, kandidát hnutí SENÁTOR 21 do Senátu ve volbách 2018
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Pedagog Zdeněk Bergman, ředitel gymnázia a komunální politik, se ve volbách do horní komory 2018 stal kandidátem hnutí SENÁTOR 21 a Volba PRO! Teplice v obvodu č. 32 - Teplice.

Po Gymnáziu Teplice Zdeněk Bergman studoval učitelství matematiky a zeměpisu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde též získal doktorát. V roce 1983 začal na svém „mateřském“ gymplu vyučovat a tři roky po Sametové revoluci 1989 se stal jeho ředitelem.

Mezi organizace, v nichž se Zdeněk Bergman prosadil, patří Československá vědecko-technická společnost a Asociace ředitelů gymnázií. V roce 2011 se stal členem Vědecké rady Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Do politiky se Zdeněk Bergman pokusil vstoupit v krajských volbách 2012, ale neuspěl. Štěstí se na něj usmálo v komunálních volbách 2014, kdy byl jako nezávislý na kandidátce subjektu Volba PRO! Teplice, Zelení a KDU-ČSL zvolen teplickým zastupitelem.

Do senátních voleb 2018 Zdeňka Bergmana vyslala hnutí SENÁTOR 21 a Volba PRO! Teplice získat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 32 - Teplice.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Ostatní

zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková
zobrazit profil Michal Hrdlička
Michal Hrdlička
zobrazit profil Jan Ruml
Jan Ruml
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov
zobrazit profil Tomáš  Weinreb
Tomáš Weinreb
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser