Aleš Gerloch

Datum narození: 26.5.1955
Místo narození: Ostrava
Profese: právník, profesor, expert v oblasti ústavního práva
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Právník a profesor Aleš Gerloch, uznávaný odborník na ústavní právo, se ve volbách 2018 stal nezávislých kandidátem do Senátu v obvodu č. 17 - Praha 12.

Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Aleš Gerloch získal magisterský titul i titul JUDr. Později se stal kandidátem věd a v roce Sametové revoluce 1989 docentem teorie práva a právní filozofie. Roku 2001 byl jmenován profesorem v oboru teorie, filozofie a sociologie práva.

ALEŠ GERLOCH - DUEL S KOMUNISTOU MŇUKEM ZDE>>

Roku 2001 se Aleš Gerloch stal vedoucím katedry teorie práva a právních učení a roku 2006 vedoucím katedry ústavního práva. V letech 2006 až 2014 na Právnické fakultě UK vykonával funkci děkana, poté získal post prorektora pro akademické kvalifikace Univerzity Karlovy.

Kromě toho uznávaný odborník na ústavní právo Aleš Gerloch provozuje advokátní praxi, roku 2006 začal působit jako místopředseda Legislativní rady vlády, téhož roku byl zvolen Právníkem roku v oblasti veřejného práva a dva roky nato obdržel stříbrnou medaili Antonína Randy.

O ALEŠI GERLOCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Do senátních voleb 2018 Aleš Gerloch vstoupil jako nezávislý kandidát, když se mu podařilo získat požadovaný tisíc podpisů od voličů, s cílem vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 17 - Praha 12.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Ivan Lupták
Ivan Lupták
zobrazit profil Marco Pillo
Marco Pillo
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová