Petr Vokřál

Datum narození: 19.1.1964
Místo narození: Frýdek-Místek
Profese: politik hnutí ANO 2011, manažer, podnikatel

Související celebrity

Životopis

Politik Petr Vokřál, od listopadu 2014 primátor Brna, se v komunálních volbách 2018 stal lídrem kandidátky moravské metropole hnutí ANO 2011.

Po gymnáziu Petr Vokřál absolvoval Fakultu stavební Vysokého učení technického v Brně. Po vojně pracoval mj. ve Výzkumném ústavu inženýrských staveb.

PETR VOKŘÁL SLÍBIL BRNU PODZEMNÍ DRÁHU

V roce 1992 Petr Vokřál nastoupil do společnosti .A.S.A., kde se vypracoval na generálního ředitele pro střední a východní Evropu. V letech 2002 až 2013 byl zodpovědným za obchodní aktivity firmy v sedmi zemích světa s více než 400 zaměstnanci. Z .A.S.A. odešel kvůli neshodám se španělskými akcionáři.

Do politiky stejně jako do hnutí ANO 2011 Petr Vokřál vstoupil roku 2014, kdy byl v komunálních volbách zvolen zastupitelem MČ Brno-Kníničky (rezignoval na jaře 2015) a města Brna, jehož se v listopadu stal primátorem. Po volbách 2016 zasedl i v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje.

V parlamentních volbách 2017 coby místopředseda hnutí Andreje Babiše Petr Vokřál neuspěl. Do komunálních voleb 2018 jej hnutí ANO vyslalo jako svého lídra brněnské kandidátky, tudíž obhájit post tamního primátora.

O PETRU VOKŘÁLOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Vokřál je rozvedený a má čtyři děti.

VŠE O KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš
zobrazit profil Marta Nováková
Marta Nováková
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump