Tomáš Petříček

Datum narození: 27.9.1981
Profese: politik ČSSD, úředník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Úředník Tomáš Petříčka, který byl začátkem srpna 2018 jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí, se v říjnu téhož roku stal šéfem tohoto resortu za ČSSD.

Po oboru Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlova v Praze Tomáš Petříček absolvoval mj. magisterský obor Governance a rozvojová politika na Centre Europeén de Reserches Internationales and Stratégiques v Brusel či obor Mezinárodní politická ekonomie na University of Warwick.

TOMÁŠ PETŘÍČEK - KANDIDOVAL NA STAROSTU PRAHY 7

V letech 2002 až 2004 svou pracovní i politickou kariéru Tomáš Petříček zahájil jako vedoucí ústředního sekretariátu Mladých sociálních demokratů. Posléze byl referent zahraničního oddělení ČSSD a v letech 2006 až 2007 šéfem zahraničního oddělení strany.

Poté Tomáš Petříček dva roky působil jako asistent někdejšího člena Evropského parlamentu v Bruselu Miroslava Pocheho. Dále byl mj. konzultantem nebo asistentem radního Prahy. Od května do prosince 2017 vykonával funkci náměstka na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Začátkem srpna 2018 byl Tomáš Petříček jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí. V září téhož roku jej předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl na post šéfa diplomacie, který dosud vykonával sám kvůli dřívějšímu kandidátovi Miroslavu Pochem, jehož ostře odmítl prezident Miloš Zeman. Ten Tomáše Petříčka ministrem jmenoval 16. října 2018.

O TOMÁŠI PETŘÍČKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Člen ČSSD Tomáš Petříček, který má za sebou několik stáží v zahraničí a je autorem řady odborných článků, mluví anglicky, francouzsky a španělsky.

Mezi koníčky Tomáše Petříčka patří cyklistika, triatlon, běh, četba, historie, cestování, zahrádkářství a vaření.

 

Články o celebritě

Babiš vyvezl vládu na „teambuilding“: Večeře v pivovaru, noc na zámku Babiš vyvezl vládu na „teambuilding“: Večeře v pivovaru, noc na zámku Na neformální výjezdní zasedání vyrazili v neděli ministři Babišovy vlády na zámek Štiřín. A i když… číst článek
Zemřela legendární disidentka Alexejevová (†91). Dostala i Havlovu cenu Zemřela legendární disidentka Alexejevová (†91). Dostala i Havlovu cenu Ve věku 91 let dnes v moskevské nemocnici zemřela ruská obhájkyně lidských práv Ljudmila Alexejevová,… číst článek
„Babiš bude hřímat,“ větří Brabec. Ministry za absence ve Sněmovně stírá opozice „Babiš bude hřímat,“ větří Brabec. Ministry za absence ve Sněmovně stírá opozice Čtvrtek není ve Sněmovně mezi ministry příliš oblíbeným dnem. Čelí totiž přímým dotazům poslanců… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil Marian Kotleba
Marian Kotleba
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková
zobrazit profil Jan Malý
Jan Malý