Jan František Uher

Jan František Uher

Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Jako herec se Jan František Uher divákům předvedl jednou z klíčových rolí v road movie Všechno bude, za niž získal nominaci na Českého lva.

Slovinský režisér Olmo Omerzu si Jana Františka Uhera pro roli dvanáctiletého Heduše do své road movie Všechno bude (2018), natočené podle skutečné události, vybral na castingu, stejně jako Tomáše Mrvíka, představitele čtrnáctiletého puberťáka Máry.

J. F. UHER COBY LOAJÁLNÍ A SVÉRÁZNÝ KLUK

Jan František Uher byl nominován na Českého lva v kategorii Vedlejší herec, Tomáš Mrvík v kategorii Hlavní herec. Snímek získal celkem deset nominací, a to mj. za nejlepší film, režii, scénář a výkony Elišky Křenkové a Lenky Vlasákové ve vedlejších rolích.

Problémy měl Jan František Uher s vulgární mluvou jeho postavy. Při přípravě mu pomáhal Tomáš Mrvík, s kterým si proti sobě sedli a sprostě si nadávali, čímž se mu dařilo lépe se vžít do role.

Film Všechno bude, dobrodružství kluků za volantem auta, byl uveden na MFF v Karlových Varech v červenci 2018, kde se oba chlapci nechali slyšet, že je herectví zaujalo a chtěli by se mu nadále věnovat.

 

Další Herci

zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup
zobrazit profil Lukáš Langmajer
Lukáš Langmajer
zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský