Tomáš Mašín

Datum narození: 22.2.1965
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista, výtvarník, filmový architekt
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Tomáš Mašín, nominovaný na dva České lvy za historické drama 3 sezóny v pekle, se podílel na úspěšném krimi seriálu Profesor T. (2019).

Poté, co Tomáš Mašín vystudoval na AVU obor grafika, malba, konceptuální umění a nová média, dva roky pracoval jako filmový architekt. V roce 1995 stál u zrodu produkční společnosti Dawson Productions.

TOMÁŠ MAŠÍN - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

V té době se Tomáš Mašín věnoval multimediálním projektům, vytvořil znělky pro televizní show Point, BigBeat a MTV, jako scenárista debutoval krátkometrážním snímkem Hotel (1995) a stal se jedním z uznávaných režisérů reklamních spotů, za něž dostal mnohá ocenění.

První celovečerní snímek Tomáše Mašína - historické drama 3 sezóny v pekle (2009) - byl nominován na 11 Českých lvů. Nakonec získal tři, a to za kameru, zvuk a v kategorii Nejlepší herec si křišťálovou sošku odnesl Kryštof Hádek. Tomáš Mašín neproměnil nominaci za režii, ani za scénář.

Tomáš Mašín s filmem 3 sezóny v pekle bodoval v zahraničí. Na FF v Tallinnu obdržel cenu Don Quijote Award mezinárodní federace Filmových klubů (FICC) a za rok 2009 získal výroční cenu FITES (Český filmový a televizní svaz).

Podle knihy Michala Hvoreckého Tomáš Mašín natočil kriminální komedii Wilsonov (2015), k níž mu scénář napsal Marek Epstein. Tomáš Mašín se podílel na režii úspěšného krimi seriálu Profesor T. (2018) s Pavlem Řezníčkem v hlavní roli.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Jaroslav Dietl
Jaroslav Dietl
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil David Furnish
David Furnish
zobrazit profil Jakub Červenka
Jakub Červenka
zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Lucie Radová
Lucie Radová
zobrazit profil Dušan Rapoš
Dušan Rapoš
zobrazit profil Vladimír Drha
Vladimír Drha