Radek Balaš

Datum narození: 11.12.1965
Profese: divadelní režisér, choreograf, scénárista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Režisér, choreograf a scénárista Radek Balaš, známý především svou muzikálovou tvorbou, se stal jedním z porotců úspěšné televizní soutěže StarDance.

S divadlem přišel Radek Balaš, který pochází z rodiny pedagoga stepu, choreografa a trenéra, poprvé do kontaktu v sedmi letech, kdy jako dětský herec účinkoval v inscenacích Bolka Polívky v jeho brněnském Divadle na provázku. Studoval na Státní konzervatoři Brno hudebně-dramatický obor, na JAMU činoherní režii a vzdělával se též v Tanečním studiu Franka Towena (jazzový tanec, step, choreografie) či na belgické Herman Terlinck School (pohybové a taneční techniky).

RADEK BALAŠ - RODIČE A RAKOVINA

Vlastní taneční skupinu Atelier Modern Dance Radek Balaš založil roku 1985. S ní vystupoval jako tanečník a současně pro ni vytvářel všechny choreografie. V roce 1989 se stal mistrem Československa ve stepu a o šest let později obsadil druhé místo v evropské stepařské soutěži. V letech 1991 až 2002 působil jako vedoucím katedry muzikálové tvorby na JAMU. Pohybové techniky vyučoval také na DAMU (2000 až 2002) a pořádal muzikálové workshopy.

Radek Balaš je autorem řady muzikálů, mezi nejúspěšnější patří Adéla ještě nevečeřela a Mýdlový princ. Jako režisér či choreograf má za sebou práci na více než stovce inscenací. K jeho významným režijním počinům patří muzikály Hair, Cikáni jdou do nebe, Donaha!, Šumař na střeše, Hello, Dolly!, Marilyn nebo Děti Ráje.

O RADKU BALAŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Televizním divákům je znám jako porotce StarDance…když hvězdy tančí, úspěšné soutěže České televize. Před kamerou se objevil již dříve, mj. v seriálu Slovácko se nesúdí či ve filmu Mezi námi kluky s Janem Šťastným, Janou Nagyovou či Helenou Růžičkovou.

V kategorii režie byl Radek Balaš nominován na Cenu Mistra zábavného umění 2016.

 

Články o celebritě

Pavla Tomicová (56), finalistka StarDance: STRAŠLIVÁ URÁŽKA POROTCE! Pavla Tomicová (56), finalistka StarDance: STRAŠLIVÁ URÁŽKA POROTCE! Tohle se jí určitě nelíbilo! Pavla Tomicová (56) se sice probojovala do vysněného finále StarDance,… číst článek
Pavla Tomicová (56), finalistka StarDance: STRAŠLIVÁ URÁŽKA POROTCE! Pavla Tomicová (56), finalistka StarDance: STRAŠLIVÁ URÁŽKA POROTCE! Tohle se jí určitě nelíbilo! Pavla Tomicová (56) se sice probojovala do vysněného finále StarDance,… číst článek
Ve StarDance zbývají poslední čtyři páry: Tady jsou jejich slabiny! Ve StarDance zbývají poslední čtyři páry: Tady jsou jejich slabiny! Nohy mají plné puchýřů a únavou sotva najdou dveře tréninkového sálu. Teď ale půjde o všechno! Veronika… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ivan Lupták
Ivan Lupták
zobrazit profil Melinda Gates
Melinda Gates
zobrazit profil Jef Kratochvil
Jef Kratochvil
zobrazit profil Petr Fejk
Petr Fejk
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Libor Kašík
Libor Kašík
zobrazit profil Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg