Michal Padevět

Datum narození: 29.8.1981
Místo narození: Družec, okres Kladno
Profese: tanečník a učitel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Tanečník Michal Padevěd se v roce 2016 poprvé stal jedním ze soutěžících v StarDance České televize. Hlásil se již opakovaně, ale neuspěl. Zúčastnit se této show byl jeho sen.

S tancem začal Michal Padevět v podstatě náhodou. V tanečních se seznámil s dívkou, která již tančila. Spolu šli do dalšího kurzu a pak začal tančit za Kladno. Později přestoupil do STK Praha. 

Původně měl být z Michala Padevěta hudebník. Hrál na klavír a na trumpetu a v 9. třídě úspěšně složil přijímací zkoušky na konzervatoř. Trumpeta mu však nebyla souzena, ze zdravotních důvodů na ni musel přestat hrát, a tak školu opustil.

Michal Padevět učí na 7. základní škole v Kladně, kde i žije. Jeho náplní práce jsou veškeré sporty na prvním stupni. Kromě toho vede kroužek florbalu, který je zapojený do kladenské florbalové ligy.

Ve StarDance mu byla jako partnerka přisouzena herečka Jana Plodková. Podle jeho mínění je velmi talentovaná tanečnice. Prý by se klidně mohla tancem živit. Ráda se i zapojuje do stavění choreografií. Z dalších párů ve StarDance, s nimiž se v soutěži potkal, se mu líbí dvojice, v níž je herec Zdeněk Piškula. Do taneční show České televize se Michal Padevět roku 2016 hlásil již počtvrté. V konkurzu předvedl ča-ču, a vyšlo to. V té chvíli si prý uvědomil, že to byl jeho sen.

Taneční partner okouzlující Jany Plodkové je zadaný. Od 5. července 2015 je zasnoubený s přítelkyní Domí Somolovou. Jeho největším koníčkem je samozřejmě tanec. „S tancem jsem v podstatě strávil už více než půlku života. Znamená pro mě tvoření krásného pohybu těla na ještě krásnější hudbu. Díky tanci mohu divákům předat emoce, cit, náladu. Znamená pro mě jistým způsobem komunikaci v páru,“ řekl Michal Padevět v rozhovoru pro Českou televizi.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec
zobrazit profil Irina Shayk
Irina Shayk
zobrazit profil Michal Viewegh
Michal Viewegh
zobrazit profil Demi Moore
Demi Moore
zobrazit profil Costa Nhamoinesu
Costa Nhamoinesu
zobrazit profil Linda Wágnerová
Linda Wágnerová