Marek Hrstka

Místo narození: Mělník
Profese: tanečník a lektor

Související celebrity

Životopis

Tanečník Marek Hrstka, lektor a autor projektu Hýbeme dětmi, se roku 2016 stal poprvé soutěžícím v úspěšné show České televize StarDance…když hvězdy tančí.

S tancem začal Marek Hrstka (narozen 1989) v tělocvičně v rodném Mělníku, kde později vytvořil první kroužek svého projektu Hýbeme dětmi. Po maturitě (roku 2009) potkal taneční partnerku Veroniku Flaškovou, s níž se mnohé naučili, což zúročili v řadě soutěží. Poté, co tanečnice dostudovala v Českých Budějovicích, se přestěhovali do Prahy. Zde dostali příležitost v tanečním klubu Maestro, kde trénovali a zároveň učili jako lektoři. A právě zde Marek Hrstka získal první zkušenosti s projektem PRO-AM, kde poté trenérsky vedl pět dam k jejich tanečním snům a stal se tři krát po sobě nejlepším tanečním partnerem PRO-AM. Se skvělou Míšou Malinovou, nejlepší partnerkou v tomto projektu, vytvořil řadu úspěšných show.

Kariéra s tanečnicí Veronikou Flaškovou nebyla tak strmá, jak by si jistě oba dva přáli. V letech 2009 až 2013 na mistrovství vždy skončili mezi čtyřiadvaceti nejlepšími páry a nedařilo se prorazit dále. Závodně tančí od ledna 2000.

Jejich trenéři však nad nimi hůl nezlomili. Byli to mj. Jaroslav Kuneš, který v prvním ročníku StarDance tančil s herečkou Mahulenou Bočanovou, či Ján Kliment, jenž v třetím pokračování úspěšné soutěže České televize vedl Zuzanu Norisovou. A výsledky se dostavily. Roku 2014 se Marek Hrstka se svou partnerkou poprvé probojovali do semifinále a následně v roce 2015 v pražské Lucerně dokonce až do finále Mistrovství České republiky v latinsko-amerických tancích.

Kromě projektu Hýbeme dětmi, jež se z Mělníka rozšířil po celé Praze, je Marek Hrstka též spoluzakladatelem tanečních Workshopů.

Tanečníkem a zároveň choreografem ve StarDance se Marek Hrstka stal poprvé roku 2016. S výběrem partnerky, tady zpěvačky Anny K., byl spokojen. „Přijala svou roli jako pokorná žákyně a v tom je její velké plus, proto bude výborná tanečnice,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi ještě před zahájením přímých přenosů soutěže.