Sarah Jessica Parker

Datum narození: 25.3.1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio
Výška: 162 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sarah Jessica Parker překročila stín své seriálové role Carrie Bradshow v Sexu ve městě a stala se skutečnou světovou módní ikonou.

Sarah Jessica Parker získala první divadelní a taneční zkušenosti už během studia. Na Broadway se dostala v pouhých 11 letech. Na filmovém poli se postupně začala prosazovat v dívčích romantických komediích a to i po boku známých tváří. Zahrála si s herci jako je Johny Depp, Nicolas Cage, Mathew McConaughey, Hugh Grant, Zooey Deschanel a s mnoha dalšími.

Nejvíce ji proslavila role Carrie Bradshow v seriálu Sex ve městě. Jako jediná z ostatních protagonistek (Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthii Nixon) ale uspěla i ve filmovém herectví a její popularita se neupnula k této jediné roli. Zajistila jí však vysoké místo ve světě prestižních oděvních značek a Sarah Jessica Parker je vnímaná jako módní ikona. Seriál jí navíc zajistil mnohá ocenění (několik Emmy a Zlatých glóbů). Sarah Jessica Parker se navíc kromě hraní věnuje i produkci. Nenechává tedy nic náhodě.

Je trochu legrační, že právě s jejím vztahem k módě musí dohánět svou výšku vysokými podpatky. Měří totiž pouhých 162 cm. Vysoké podpatky ji ale, jak sama přiznala, úplně zničily nohy. Její životní známostí byl herec Robert Downey jr. se kterým ve vztahu strávila dlouhých sedm let. V roce 1992 ho vystřídal Matthew Broderick, kterého si vzala v roce 1997.

V červnu 2014 oznámila Sarah Jessica Parker s Matthew Broderickem rozvod. Manželství rozpouští po 17 letech a zůstanou jim z něj tři děti. Objevily se domněnky o Matthewově údajné nevěře s pětadvacetiletou neznámou dívkou z roku 2005, ale jako důvod rozvodu uvedli vzájemné odcizení. Zajímavostí je, že během manželství narozená dvojčata odnosila náhradní matka, kvůli problémům Sarah Jessici Parker s otěhotněním.

 

Články o celebritě

Samantha ze Sexu ve městě: Vysmátá na pohřbu bratra Samantha ze Sexu ve městě: Vysmátá na pohřbu bratra I při tak smutné události, jakou byl pohřeb jejího mladšího bratra, dokázala Kim Cattrall (61) sebrat… číst článek
Sarah Jessica Parker (52): Sex na gauči! Sarah Jessica Parker (52): Sex na gauči! Ač od premiéry druhého filmu Sex ve městě uběhlo už 8 let a od posledního dílu seriálu ještě o 6… číst článek
Styl podle celebrit: Sarah Jessica Parker vypadá mladší ve stříbrném topu Styl podle celebrit: Sarah Jessica Parker vypadá mladší ve stříbrném topu Líbí se vám, jak se oblékají slavné ženy? Jejich modely můžete celkem snadno napodobit. Stačí vědět,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Alena Antalová
Alena Antalová
zobrazit profil Marek Lambora
Marek Lambora
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Jan Kačer
Jan Kačer
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová