Sarah Jessica Parker

Datum narození: 25.3.1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio
Výška: 162 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sarah Jessica Parker překročila stín své seriálové role Carrie Bradshow v Sexu ve městě a stala se skutečnou světovou módní ikonou.

Sarah Jessica Parker získala první divadelní a taneční zkušenosti už během studia. Na Broadway se dostala v pouhých 11 letech. Na filmovém poli se postupně začala prosazovat v dívčích romantických komediích a to i po boku známých tváří. Zahrála si s herci jako je Johny Depp, Nicolas Cage, Mathew McConaughey, Hugh Grant, Zooey Deschanel a s mnoha dalšími.

Nejvíce ji proslavila role Carrie Bradshow v seriálu Sex ve městě. Jako jediná z ostatních protagonistek (Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthii Nixon) ale uspěla i ve filmovém herectví a její popularita se neupnula k této jediné roli. Zajistila jí však vysoké místo ve světě prestižních oděvních značek a Sarah Jessica Parker je vnímaná jako módní ikona. Seriál jí navíc zajistil mnohá ocenění (několik Emmy a Zlatých glóbů). Sarah Jessica Parker se navíc kromě hraní věnuje i produkci. Nenechává tedy nic náhodě.

Je trochu legrační, že právě s jejím vztahem k módě musí dohánět svou výšku vysokými podpatky. Měří totiž pouhých 162 cm. Vysoké podpatky ji ale, jak sama přiznala, úplně zničily nohy. Její životní známostí byl herec Robert Downey jr. se kterým ve vztahu strávila dlouhých sedm let. V roce 1992 ho vystřídal Matthew Broderick, kterého si vzala v roce 1997.

V červnu 2014 oznámila Sarah Jessica Parker s Matthew Broderickem rozvod. Manželství rozpouští po 17 letech a zůstanou jim z něj tři děti. Objevily se domněnky o Matthewově údajné nevěře s pětadvacetiletou neznámou dívkou z roku 2005, ale jako důvod rozvodu uvedli vzájemné odcizení. Zajímavostí je, že během manželství narozená dvojčata odnosila náhradní matka, kvůli problémům Sarah Jessici Parker s otěhotněním.

 

Články o celebritě

Poznáte ji? Z rozpustilé Carrie se stala stařenka! Proč vypadá tak vyschle? Poznáte ji? Z rozpustilé Carrie se stala stařenka! Proč vypadá tak vyschle? Sarah Jessicu Parker (53) milujeme, a to nejen díky její slavné roli Carrie Bradshaw, ale i díky… číst článek
Prapodivné róby na Met Gala: Katy Perry se proměnila v ptáka, z Rihanny byl biskup Prapodivné róby na Met Gala: Katy Perry se proměnila v ptáka, z Rihanny byl biskup Večírek Met Gala v Metropolitním muzeu umění v New Yorku přivítal celebrity z celé Ameriky, které… číst článek
Celebrity se předvedly v úchvatných róbách! Met Gala 2018 ovládla náboženská tématika Celebrity se předvedly v úchvatných róbách! Met Gala 2018 ovládla náboženská tématika V Metropolitním muzeu umění se rok co rok schází celebrity z filmové i hudební branže v róbách, které… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil Ivana Uhlířová
Ivana Uhlířová
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio
zobrazit profil Sara Sandeva
Sara Sandeva
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson