Sarah Jessica Parker

Datum narození: 25.3.1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio
Výška: 162 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sarah Jessica Parker překročila stín své seriálové role Carrie Bradshow v Sexu ve městě a stala se skutečnou světovou módní ikonou.

Sarah Jessica Parker získala první divadelní a taneční zkušenosti už během studia. Na Broadway se dostala v pouhých 11 letech. Na filmovém poli se postupně začala prosazovat v dívčích romantických komediích a to i po boku známých tváří. Zahrála si s herci jako je Johny Depp, Nicolas Cage, Mathew McConaughey, Hugh Grant, Zooey Deschanel a s mnoha dalšími.

Nejvíce ji proslavila role Carrie Bradshow v seriálu Sex ve městě. Jako jediná z ostatních protagonistek (Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthii Nixon) ale uspěla i ve filmovém herectví a její popularita se neupnula k této jediné roli. Zajistila jí však vysoké místo ve světě prestižních oděvních značek a Sarah Jessica Parker je vnímaná jako módní ikona. Seriál jí navíc zajistil mnohá ocenění (několik Emmy a Zlatých glóbů). Sarah Jessica Parker se navíc kromě hraní věnuje i produkci. Nenechává tedy nic náhodě.

Je trochu legrační, že právě s jejím vztahem k módě musí dohánět svou výšku vysokými podpatky. Měří totiž pouhých 162 cm. Vysoké podpatky ji ale, jak sama přiznala, úplně zničily nohy. Její životní známostí byl herec Robert Downey jr. se kterým ve vztahu strávila dlouhých sedm let. V roce 1992 ho vystřídal Matthew Broderick, kterého si vzala v roce 1997.

V červnu 2014 oznámila Sarah Jessica Parker s Matthew Broderickem rozvod. Manželství rozpouští po 17 letech a zůstanou jim z něj tři děti. Objevily se domněnky o Matthewově údajné nevěře s pětadvacetiletou neznámou dívkou z roku 2005, ale jako důvod rozvodu uvedli vzájemné odcizení. Zajímavostí je, že během manželství narozená dvojčata odnosila náhradní matka, kvůli problémům Sarah Jessici Parker s otěhotněním.

 

Články o celebritě

Trendy barvy vlasů na podzim? Inspirujte se Beyoncé, Jennifer Lopez nebo Selenou Gomez! Trendy barvy vlasů na podzim? Inspirujte se Beyoncé, Jennifer Lopez nebo Selenou Gomez! Se začátkem tohoto týdne přišel už ten tmavý a pošmourný podzim. Co takhle si vylepšit náladu zbrusu… číst článek
Pád hollywoodského chlíváka: Zdrhla mu žena, je na odvykačce! Pád hollywoodského chlíváka: Zdrhla mu žena, je na odvykačce! Kariéra jednoho z nejúspěšnějších hollywoodských producentů je u konce! Na Harveyho Weinsteina (65)… číst článek
Pippa řekla své «ANO» v krajkových šatech za milion! Co o nich prozradil návrhář? Pippa řekla své «ANO» v krajkových šatech za milion! Co o nich prozradil návrhář? Pippa Middleton (33) věděla, že sestře Kate (35), která se přivdala do královské rodiny, se velkolepostí… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Dana Morávková
Dana Morávková
zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Jitka Ježková
Jitka Ježková
zobrazit profil Marika Procházková
Marika Procházková
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil
zobrazit profil Simona Chytrová
Simona Chytrová