Sarah Jessica Parker

Datum narození: 25.3.1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio
Výška: 162 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sarah Jessica Parker překročila stín své seriálové role Carrie Bradshow v Sexu ve městě a stala se skutečnou světovou módní ikonou.

Sarah Jessica Parker získala první divadelní a taneční zkušenosti už během studia. Na Broadway se dostala v pouhých 11 letech. Na filmovém poli se postupně začala prosazovat v dívčích romantických komediích a to i po boku známých tváří. Zahrála si s herci jako je Johny Depp, Nicolas Cage, Mathew McConaughey, Hugh Grant, Zooey Deschanel a s mnoha dalšími.

Nejvíce ji proslavila role Carrie Bradshow v seriálu Sex ve městě. Jako jediná z ostatních protagonistek (Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthii Nixon) ale uspěla i ve filmovém herectví a její popularita se neupnula k této jediné roli. Zajistila jí však vysoké místo ve světě prestižních oděvních značek a Sarah Jessica Parker je vnímaná jako módní ikona. Seriál jí navíc zajistil mnohá ocenění (několik Emmy a Zlatých glóbů). Sarah Jessica Parker se navíc kromě hraní věnuje i produkci. Nenechává tedy nic náhodě.

Je trochu legrační, že právě s jejím vztahem k módě musí dohánět svou výšku vysokými podpatky. Měří totiž pouhých 162 cm. Vysoké podpatky ji ale, jak sama přiznala, úplně zničily nohy. Její životní známostí byl herec Robert Downey jr. se kterým ve vztahu strávila dlouhých sedm let. V roce 1992 ho vystřídal Matthew Broderick, kterého si vzala v roce 1997.

V červnu 2014 oznámila Sarah Jessica Parker s Matthew Broderickem rozvod. Manželství rozpouští po 17 letech a zůstanou jim z něj tři děti. Objevily se domněnky o Matthewově údajné nevěře s pětadvacetiletou neznámou dívkou z roku 2005, ale jako důvod rozvodu uvedli vzájemné odcizení. Zajímavostí je, že během manželství narozená dvojčata odnosila náhradní matka, kvůli problémům Sarah Jessici Parker s otěhotněním.

 

Články o celebritě

Sex na Manhattanu: Jak bydlí herečka Sarah Jessica Parker Sex na Manhattanu: Jak bydlí herečka Sarah Jessica Parker Proslavila se rolí Carrie v kultovním americkém seriálu Sex ve městě. Přestože svého pana Božského… číst článek
Amal Clooney čeká dvojčata! Které celebrity už je mají? A jak vypadají? Amal Clooney čeká dvojčata! Které celebrity už je mají? A jak vypadají? Herce George Clooneyho (55) přestalo staromládenectví bavit už před čtyřmi lety, kdy se seznámil… číst článek
Róby Zlatých glóbů: Němcová ňadry vyškolila vyzáblé kolegyně, Ratajkowski odhalila rozkrok Róby Zlatých glóbů: Němcová ňadry vyškolila vyzáblé kolegyně, Ratajkowski odhalila rozkrok Nedělní večer se nesl v duchu krásných rób na červeném koberci. Hollywoodským hvězdám se totiž rozdávaly… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Milla Jovovich
Milla Jovovich
zobrazit profil Patricie Solaříková
Patricie Solaříková
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Sienna Miller
Sienna Miller
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová