Robert Downey, Jr.

Datum narození: 25.8.1965
Místo narození: New York City, New York, USA
Výška: 174 cm
Profese: Herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Dříve byl Robert Downey jr. známý předevších kvůli drogovým problémům, dnes už jako skvělý herec, zábavný a tajemný Sherlock Holmes nebo komiksový Iron man.

Otec nezávislý filmař, matka herečka. Robert Downey jr. byl ve filmovém prostředí vychován a s herectvím v krvi už se narodil. Zásluhou rodičů byl poprvé obsazen už v pěti letech. Co se vzdělání týče, měl to Robert Downey těžké, kvůli neustálému stěhování. Když se nakonec pokusil přeci jen dokončit střední školu, tak ho vyhodili.

Začal se potloukat po menších rolích. Otec mu dohodil filmového agenta a bylo jen otázkou času, kdy přijde něco většího. Startovacím můstkem pro úspěch Roberta Downeyho se stal v roce 1975 televizní pořad Saturday Night Live. V roce 1985 se seznámil během natáčení filmu Prvorozená s herečkou Sarah Jesicou Parker a žili spolu dlouhých sedm let.

V roce 1992 předvedl Robert Downey perfektní výkon ve filmu Chaplin. Ocenila to i akademie a byla mu udělena cena BAFTA. Na nějakou dobu ale končí jeho šťastnější období. V jeho životě začínají dominovat drogy a kvůli své závislosti na kokainu se rozpadá i jeho vztah hvězdou seriálu Sex ve městě. Ještě v roce 1992 se jen po pár týdnech známosti žení s Deborah Falconer, ale i přes narození syna India je vztah kvůli drogám neudržitelný. Po čtyřech letech přichází rozvod.

Na chvilku ještě Robert Downey zazáří v seriálu Ally McBealová, kde za roli Larryho obdrží Zlatý glóbus, ale pak se vše točí kolem drog, vězení, odvykacích klinik. Ze dna ho zvedne natáčení filmu Gothika. Poznává se s producentkou Suzan Lewin a v roce 2005 se berou. Robert Downey je definitivně zpátky, skvělé role se jen hrnou a dostává se mu uznání ze všech stran. Hodně mu pomůže role komiksového Iron Mana. Za Sherlocka Holmese z roku 2010 dostává další Zlatý glóbus a je na vrcholu své herecké kariéry.

 

Články o celebritě

Gwyneth Paltrow si stěžuje na svůj plat v Hollywoodu! Gwyneth Paltrow si stěžuje na svůj plat v Hollywoodu! Přestože se čtyřiačtyřicetiletá herečka umístila jako 12. nejlépe placená herečka, astronomické výšky… číst článek
Znají se už od školních lavic: Slavná přátelství, pohrdání a láska už od dětství! Znají se už od školních lavic: Slavná přátelství, pohrdání a láska už od dětství! Svět je opravdu malý, natož ten hollywoodský. A proto není divu, že řada známých hvězd se zná už… číst článek
12 celebrit, které přály tátům ke Dni otců! Archivní fotky i momentky ze soukromí 12 celebrit, které přály tátům ke Dni otců! Archivní fotky i momentky ze soukromí Nejenom maminky mají jednou do roka svůj den. Den otců se slaví vždy třetí neděli v červnu. Na své… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tatiana Vilhelmová
Tatiana Vilhelmová
zobrazit profil Tomáš Hanák
Tomáš Hanák
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger
zobrazit profil Jared  Padalecki
Jared Padalecki
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Bohdana Pavlíková
Bohdana Pavlíková
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová