Robert Downey, Jr.

Datum narození: 25.8.1965
Místo narození: New York City, New York, USA
Výška: 174 cm
Profese: Herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Dříve byl Robert Downey jr. známý předevších kvůli drogovým problémům, dnes už jako skvělý herec, zábavný a tajemný Sherlock Holmes nebo komiksový Iron man.

Otec nezávislý filmař, matka herečka. Robert Downey jr. byl ve filmovém prostředí vychován a s herectvím v krvi už se narodil. Zásluhou rodičů byl poprvé obsazen už v pěti letech. Co se vzdělání týče, měl to Robert Downey těžké, kvůli neustálému stěhování. Když se nakonec pokusil přeci jen dokončit střední školu, tak ho vyhodili.

Začal se potloukat po menších rolích. Otec mu dohodil filmového agenta a bylo jen otázkou času, kdy přijde něco většího. Startovacím můstkem pro úspěch Roberta Downeyho se stal v roce 1975 televizní pořad Saturday Night Live. V roce 1985 se seznámil během natáčení filmu Prvorozená s herečkou Sarah Jesicou Parker a žili spolu dlouhých sedm let.

V roce 1992 předvedl Robert Downey perfektní výkon ve filmu Chaplin. Ocenila to i akademie a byla mu udělena cena BAFTA. Na nějakou dobu ale končí jeho šťastnější období. V jeho životě začínají dominovat drogy a kvůli své závislosti na kokainu se rozpadá i jeho vztah hvězdou seriálu Sex ve městě. Ještě v roce 1992 se jen po pár týdnech známosti žení s Deborah Falconer, ale i přes narození syna India je vztah kvůli drogám neudržitelný. Po čtyřech letech přichází rozvod.

Na chvilku ještě Robert Downey zazáří v seriálu Ally McBealová, kde za roli Larryho obdrží Zlatý glóbus, ale pak se vše točí kolem drog, vězení, odvykacích klinik. Ze dna ho zvedne natáčení filmu Gothika. Poznává se s producentkou Suzan Lewin a v roce 2005 se berou. Robert Downey je definitivně zpátky, skvělé role se jen hrnou a dostává se mu uznání ze všech stran. Hodně mu pomůže role komiksového Iron Mana. Za Sherlocka Holmese z roku 2010 dostává další Zlatý glóbus a je na vrcholu své herecké kariéry.

 

Články o celebritě

Další hollywoodský zvrhlík? Režiséra ze sexuálního obtěžování obvinilo přes 30 žen Další hollywoodský zvrhlík? Režiséra ze sexuálního obtěžování obvinilo přes 30 žen Na začátku stálo obvinění, že filmový producent Harvey Weinstein (65) požadoval po mnohých herečkách… číst článek
Nový pubertální Spider-Man Toma Hollanda baví, i když akce moc nepobral Nový pubertální Spider-Man Toma Hollanda baví, i když akce moc nepobral Už ho hrál leckdo – pavoučího teenagera, který má dost práce se školou a přitom pořád bojuje na straně… číst článek
Gwyneth Paltrow si stěžuje na svůj plat v Hollywoodu! Gwyneth Paltrow si stěžuje na svůj plat v Hollywoodu! Přestože se čtyřiačtyřicetiletá herečka umístila jako 12. nejlépe placená herečka, astronomické výšky… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radvít Novák
Radvít Novák
zobrazit profil Stevie Ryan
Stevie Ryan
zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková