Robert Downey, Jr.

Datum narození: 25.8.1965
Místo narození: New York City, New York, USA
Výška: 174 cm
Profese: Herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Dříve byl Robert Downey jr. známý předevších kvůli drogovým problémům, dnes už jako skvělý herec, zábavný a tajemný Sherlock Holmes nebo komiksový Iron man.

Otec nezávislý filmař, matka herečka. Robert Downey jr. byl ve filmovém prostředí vychován a s herectvím v krvi už se narodil. Zásluhou rodičů byl poprvé obsazen už v pěti letech. Co se vzdělání týče, měl to Robert Downey těžké, kvůli neustálému stěhování. Když se nakonec pokusil přeci jen dokončit střední školu, tak ho vyhodili.

Začal se potloukat po menších rolích. Otec mu dohodil filmového agenta a bylo jen otázkou času, kdy přijde něco většího. Startovacím můstkem pro úspěch Roberta Downeyho se stal v roce 1975 televizní pořad Saturday Night Live. V roce 1985 se seznámil během natáčení filmu Prvorozená s herečkou Sarah Jesicou Parker a žili spolu dlouhých sedm let.

V roce 1992 předvedl Robert Downey perfektní výkon ve filmu Chaplin. Ocenila to i akademie a byla mu udělena cena BAFTA. Na nějakou dobu ale končí jeho šťastnější období. V jeho životě začínají dominovat drogy a kvůli své závislosti na kokainu se rozpadá i jeho vztah hvězdou seriálu Sex ve městě. Ještě v roce 1992 se jen po pár týdnech známosti žení s Deborah Falconer, ale i přes narození syna India je vztah kvůli drogám neudržitelný. Po čtyřech letech přichází rozvod.

Na chvilku ještě Robert Downey zazáří v seriálu Ally McBealová, kde za roli Larryho obdrží Zlatý glóbus, ale pak se vše točí kolem drog, vězení, odvykacích klinik. Ze dna ho zvedne natáčení filmu Gothika. Poznává se s producentkou Suzan Lewin a v roce 2005 se berou. Robert Downey je definitivně zpátky, skvělé role se jen hrnou a dostává se mu uznání ze všech stran. Hodně mu pomůže role komiksového Iron Mana. Za Sherlocka Holmese z roku 2010 dostává další Zlatý glóbus a je na vrcholu své herecké kariéry.

 

Články o celebritě

Gwyneth Paltrow se podruhé vdala Gwyneth Paltrow se podruhé vdala Schylovalo se k tomu dlouho, ale její vytoužený den konečně nastal. Herečka Gwyneth Paltrow (46)… číst článek
Gwyneth Paltrow se vdala: Poprvé jako nevěsta ve 46 letech! Gwyneth Paltrow se vdala: Poprvé jako nevěsta ve 46 letech! Hvězda filmů Zamilovaný Shakespeare, Těžce zamilován či řady komiksových snímků Marvelu, kde hraje… číst článek
Herci hvězdných Avengers si nechali udělat stejné tetování! Co je to za šifru? Herci hvězdných Avengers si nechali udělat stejné tetování! Co je to za šifru? Hlavní představitelé slavných hvězdných Avengers slaví 10 let společného přátelství. Na počest si… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
zobrazit profil Jiřina Jirásková
Jiřina Jirásková
zobrazit profil Salma Hayek
Salma Hayek
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Harrison  Ford
Harrison Ford
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Aleš Petráš
Aleš Petráš
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow