Roman Štabrňák

Datum narození: 22.8.1983
Místo narození:  Kladno
Profese: herec, komik a kouzelník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Roman Štabrňák je jako stvořený pro komediální role. Není tedy divu, že byl roku 2015 oceněn Hereckou asociací na festivalu Novoměstský hrnec smíchu. Je ale i zdatný kouzelník.

Poprvé se Roman Štabrňák před televizní kamerou objevil při natáčení televizního seriálu Zdivočelá země. Od té doby si jej pozorní televizní diváci mohli všimnou v řadě dalších seriálů, jako jsou Expozitura, Comeback, Ach, ty vraždy! nebo Helena. Více se na obrazovce zdržel v komediální sérii PanMáma (2013) s Milanem Šteindlerem a Vandou Hybnerovou v hlavních rolích, v některých epizodách seriálů Případy 1. oddělení (2014) či Rudyho má každý rád (2015), kde ústřední postavu ztvárnil Saša Rašilov. Ostatně podobně jako v pokračování novácké Ordinace v růžové zahradě 2 po prázdninové pouze roku 2016. Jedním z hlavních aktérů byl Roman Štabrňák ve skečovém pásmu režiséra Jakuba Koháka Pečený sněhulák (2014), kde si své místo našel i slovenský bavič Roman Mrázik.

Na plátně, které znamená svět, se Roman Štabrňák prvně představil v malé roli, podobně jako jeho tehdejší kolegové Libor Bouček a Andrea Verešová, a to v komedii Panic je nanic (2005). Za zmínku rozhodně stojí, že komediální nadání Romana Štabrňaka využila řadu tvůrců pohádek. Jmenujme: Až kohout snese vejce (2005), Vřesový trůn (2006), Začarovaná láska (2007), Pohádkové počasí (2008), O království z nudlí a štěstí bez konce (2009), Řachanda (2016), kde hráli Vladimír Polívka, Denisa Pfauserová, Bolek PolívkaDavid Novotný, Vilma Cibulková, Petr Čtvrtníček či Martin Pechlát.

Roman Štabrňák není jen televizní a filmový herec a dabér, ale též působí na divadelních prknech. Už za studia herectví na pražské DAMU, kde jeho profesory byli např. Jana Hlaváčová či Boris Rösner, hostoval v Divadle ABC, kde posléze byl i ve stálém angažmá. Dále působil v Divadle v Řeznické, v Divadle Na Jezerce, v A-studiu Rubín, Divadle Hybernia, Divadle Broadway. Roku 2012 se stal členem souboru Divadla A. Dvořáka Příbram.

S divadlem Roman Štabrňák začal již na základní škole v dramatickém kroužku. Zaujalo ho ale také kouzelnictví. Přihlásil se do Českého magického svazu a postupně zvládnul základy magie; učil se od starých kouzelníků, z knížek i z videokazet.

V roce 2015 byl Roman Štabrňák oceněn Hereckou asociací na festivalu Novoměstský hrnec smíchu.

Herec, komik a kouzelník je ženatý. S manželkou Alenou má dceru Adélu s magickým datem narození 11. 11. 2011.