Roman Štabrňák

Datum narození: 22.8.1983
Místo narození:  Kladno
Profese: herec, komik a kouzelník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Roman Štabrňák je jako stvořený pro komediální role. Není tedy divu, že byl roku 2015 oceněn Hereckou asociací na festivalu Novoměstský hrnec smíchu. Je ale i zdatný kouzelník.

Poprvé se Roman Štabrňák před televizní kamerou objevil při natáčení televizního seriálu Zdivočelá země. Od té doby si jej pozorní televizní diváci mohli všimnou v řadě dalších seriálů, jako jsou Expozitura, Comeback, Ach, ty vraždy! nebo Helena. Více se na obrazovce zdržel v komediální sérii PanMáma (2013) s Milanem Šteindlerem a Vandou Hybnerovou v hlavních rolích, v některých epizodách seriálů Případy 1. oddělení (2014) či Rudyho má každý rád (2015), kde ústřední postavu ztvárnil Saša Rašilov. Ostatně podobně jako v pokračování novácké Ordinace v růžové zahradě 2 po prázdninové pouze roku 2016. Jedním z hlavních aktérů byl Roman Štabrňák ve skečovém pásmu režiséra Jakuba Koháka Pečený sněhulák (2014), kde si své místo našel i slovenský bavič Roman Mrázik.

Na plátně, které znamená svět, se Roman Štabrňák prvně představil v malé roli, podobně jako jeho tehdejší kolegové Libor Bouček a Andrea Verešová, a to v komedii Panic je nanic (2005). Za zmínku rozhodně stojí, že komediální nadání Romana Štabrňaka využila řadu tvůrců pohádek. Jmenujme: Až kohout snese vejce (2005), Vřesový trůn (2006), Začarovaná láska (2007), Pohádkové počasí (2008), O království z nudlí a štěstí bez konce (2009), Řachanda (2016), kde hráli Vladimír Polívka, Denisa Pfauserová, Bolek PolívkaDavid Novotný, Vilma Cibulková, Petr Čtvrtníček či Martin Pechlát.

Roman Štabrňák není jen televizní a filmový herec a dabér, ale též působí na divadelních prknech. Už za studia herectví na pražské DAMU, kde jeho profesory byli např. Jana Hlaváčová či Boris Rösner, hostoval v Divadle ABC, kde posléze byl i ve stálém angažmá. Dále působil v Divadle v Řeznické, v Divadle Na Jezerce, v A-studiu Rubín, Divadle Hybernia, Divadle Broadway. Roku 2012 se stal členem souboru Divadla A. Dvořáka Příbram.

S divadlem Roman Štabrňák začal již na základní škole v dramatickém kroužku. Zaujalo ho ale také kouzelnictví. Přihlásil se do Českého magického svazu a postupně zvládnul základy magie; učil se od starých kouzelníků, z knížek i z videokazet.

V roce 2015 byl Roman Štabrňák oceněn Hereckou asociací na festivalu Novoměstský hrnec smíchu.

Herec, komik a kouzelník je ženatý. S manželkou Alenou má dceru Adélu s magickým datem narození 11. 11. 2011.

 

Články o celebritě

Jirešová ruší Štědrý den: Bude sama bez dcery! Jirešová ruší Štědrý den: Bude sama bez dcery! Nejkrásnější den v roce hvězdě Ordinace v růžové zahradě Ivaně Jirešové (39) vhání slzy do očí. Bude… číst článek
Další proměna: Cina zvládl i Neckáře! Další proměna: Cina zvládl i Neckáře! Patří k našim nejoblíbenějším filmovým pohádkám a brzy oslaví padesátku. A chvíli před Vánocemi zamířila… číst článek
Štabrňák z Ordinace: Trable s hanbatou scénou! Štabrňák z Ordinace: Trable s hanbatou scénou! Všechno dolů a stát se nahým modelem! To předepsal scénář Ordinace v růžové zahradě 2 Romanovi Štabrňákovi… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová
zobrazit profil Oldřich Vízner
Oldřich Vízner
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Jana Paulová
Jana Paulová
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Ivy Hoang
Ivy Hoang
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Catherine Blanchett
Catherine Blanchett