Roman Štabrňák

Datum narození: 22.8.1983
Místo narození:  Kladno
Profese: herec, komik a kouzelník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Roman Štabrňák je jako stvořený pro komediální role. Není tedy divu, že byl roku 2015 oceněn Hereckou asociací na festivalu Novoměstský hrnec smíchu. Je ale i zdatný kouzelník.

Poprvé se Roman Štabrňák před televizní kamerou objevil při natáčení televizního seriálu Zdivočelá země. Od té doby si jej pozorní televizní diváci mohli všimnou v řadě dalších seriálů, jako jsou Expozitura, Comeback, Ach, ty vraždy! nebo Helena. Více se na obrazovce zdržel v komediální sérii PanMáma (2013) s Milanem Šteindlerem a Vandou Hybnerovou v hlavních rolích, v některých epizodách seriálů Případy 1. oddělení (2014) či Rudyho má každý rád (2015), kde ústřední postavu ztvárnil Saša Rašilov. Ostatně podobně jako v pokračování novácké Ordinace v růžové zahradě 2 po prázdninové pouze roku 2016. Jedním z hlavních aktérů byl Roman Štabrňák ve skečovém pásmu režiséra Jakuba Koháka Pečený sněhulák (2014), kde si své místo našel i slovenský bavič Roman Mrázik.

Na plátně, které znamená svět, se Roman Štabrňák prvně představil v malé roli, podobně jako jeho tehdejší kolegové Libor Bouček a Andrea Verešová, a to v komedii Panic je nanic (2005). Za zmínku rozhodně stojí, že komediální nadání Romana Štabrňaka využila řadu tvůrců pohádek. Jmenujme: Až kohout snese vejce (2005), Vřesový trůn (2006), Začarovaná láska (2007), Pohádkové počasí (2008), O království z nudlí a štěstí bez konce (2009), Řachanda (2016), kde hráli Vladimír Polívka, Denisa Pfauserová, Bolek PolívkaDavid Novotný, Vilma Cibulková, Petr Čtvrtníček či Martin Pechlát.

Roman Štabrňák není jen televizní a filmový herec a dabér, ale též působí na divadelních prknech. Už za studia herectví na pražské DAMU, kde jeho profesory byli např. Jana Hlaváčová či Boris Rösner, hostoval v Divadle ABC, kde posléze byl i ve stálém angažmá. Dále působil v Divadle v Řeznické, v Divadle Na Jezerce, v A-studiu Rubín, Divadle Hybernia, Divadle Broadway. Roku 2012 se stal členem souboru Divadla A. Dvořáka Příbram.

S divadlem Roman Štabrňák začal již na základní škole v dramatickém kroužku. Zaujalo ho ale také kouzelnictví. Přihlásil se do Českého magického svazu a postupně zvládnul základy magie; učil se od starých kouzelníků, z knížek i z videokazet.

V roce 2015 byl Roman Štabrňák oceněn Hereckou asociací na festivalu Novoměstský hrnec smíchu.

Herec, komik a kouzelník je ženatý. S manželkou Alenou má dceru Adélu s magickým datem narození 11. 11. 2011.

 

Články o celebritě

Štabrňák z Ordinace: Trable s hanbatou scénou! Štabrňák z Ordinace: Trable s hanbatou scénou! Všechno dolů a stát se nahým modelem! To předepsal scénář Ordinace v růžové zahradě 2 Romanovi Štabrňákovi… číst článek
Herec Roman Štabrňák: Jak »tloustnu« do Vilíka z Ordinace! Herec Roman Štabrňák: Jak »tloustnu« do Vilíka z Ordinace! V seriálu Ordinace v růžové zahradě hraje obtloustlého zdravotního bratra Vilíka, ve skutečnosti… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nikol Kouklová
Nikol Kouklová
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Kristen Stewart
Kristen Stewart
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová