Kamila Tománková

Datum narození: 26.9.1976
Místo narození: Brno
Profese: tanečnice
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Tanečnice Kamila Tománková, která v StarDance I bojovala proti svému manželovi, se v roce 2016 účastnila této show ČT potřetí. Musela však kvůli zdravotním problémům odstoupit.

„Tanec je můj život, přináší mi dobrou náladu, je to moje práce, ale i zábava. Ze všeho nejvíc mi záleží na tom, aby lidi, kteří v našem tanečním studiu tančí, z toho měli potěšení a bavilo je to. Také ráda tančím s dětmi a ze zkušeností vím, že už malé děti se díky tanci naučí například vycházet s druhým pohlavím. Podle mě to je skvělá škola pro manželství,“ řekla v rozhovoru pro Českou televizi profesionální tanečnice Kamila Tománková, jejímž profesním partnerem je o její pět let starší manžel Jan. Dohromady je dal právě Jan, jehož krásná tanečnice uhranula. Chodili spolu nějaký čas „na dálku“ – pracoval v divadle v Mostě – a když se přiženil do rodiny, která žila tancem, bylo jasno. Manželé Kamila a Jan Tománkovi společně vybudovali jednu z neúspěšnějších taneční škol republiky. Kamila Tománková mj. působila jako trenérka v tanečním klubu DSP Kometa Brno.

Učitelé tance Kamila a Jan Tománovi byli vybráni hned do prvního ročníku StarDance. Ona tančila s desetibojařem Tomášem Dvořákem a v soutěži došla dál než Jan, který tvořil soutěžní pár s moderátorkou Jolanou Voldánovou. V roce 2016 „vyfasovala“ bývalého alpského lyžaře Ondřeje Banka. Soutěž však musela předčasně – po druhém kole – opustit kvůli zranění.

„Výhřez krční plotýnky, který se mi stal při prvním díle letošní StarDance, mi bohužel nedovoluje pokračovat dále. Bolest a omezená hybnost levé ruky je problém, který by pouze snižoval náš taneční výkon, a proto jsem se rozhodla, že soutěž ukončím,“ řekla pro ČT Kamila Tománková. Ondřej Bankdostal novou „velitelku“, Evu Krejčířovou, která ze soutěže vypadla po boku fotbalové legendy Ladislava Vízka.

 

Další Umělci

zobrazit profil Matěj Cichra
Matěj Cichra
zobrazit profil Matěj Forman
Matěj Forman
zobrazit profil Jonáš Ledecký
Jonáš Ledecký
zobrazit profil Vladimír Jiránek
Vladimír Jiránek
zobrazit profil Eva Krejčířová
Eva Krejčířová
zobrazit profil Pavel Opočenský
Pavel Opočenský
zobrazit profil Václav Upír Krejčí
Václav Upír Krejčí
zobrazit profil Adrijana Trpkovič
Adrijana Trpkovič