Kamila Tománková

Datum narození: 26.9.1976
Místo narození: Brno
Profese: tanečnice
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Tanečnice Kamila Tománková, která v StarDance I bojovala proti svému manželovi, se v roce 2016 účastnila této show ČT potřetí. Musela však kvůli zdravotním problémům odstoupit.

„Tanec je můj život, přináší mi dobrou náladu, je to moje práce, ale i zábava. Ze všeho nejvíc mi záleží na tom, aby lidi, kteří v našem tanečním studiu tančí, z toho měli potěšení a bavilo je to. Také ráda tančím s dětmi a ze zkušeností vím, že už malé děti se díky tanci naučí například vycházet s druhým pohlavím. Podle mě to je skvělá škola pro manželství,“ řekla v rozhovoru pro Českou televizi profesionální tanečnice Kamila Tománková, jejímž profesním partnerem je o její pět let starší manžel Jan. Dohromady je dal právě Jan, jehož krásná tanečnice uhranula. Chodili spolu nějaký čas „na dálku“ – pracoval v divadle v Mostě – a když se přiženil do rodiny, která žila tancem, bylo jasno. Manželé Kamila a Jan Tománkovi společně vybudovali jednu z neúspěšnějších taneční škol republiky. Kamila Tománková mj. působila jako trenérka v tanečním klubu DSP Kometa Brno.

Učitelé tance Kamila a Jan Tománovi byli vybráni hned do prvního ročníku StarDance. Ona tančila s desetibojařem Tomášem Dvořákem a v soutěži došla dál než Jan, který tvořil soutěžní pár s moderátorkou Jolanou Voldánovou. V roce 2016 „vyfasovala“ bývalého alpského lyžaře Ondřeje Banka. Soutěž však musela předčasně – po druhém kole – opustit kvůli zranění.

„Výhřez krční plotýnky, který se mi stal při prvním díle letošní StarDance, mi bohužel nedovoluje pokračovat dále. Bolest a omezená hybnost levé ruky je problém, který by pouze snižoval náš taneční výkon, a proto jsem se rozhodla, že soutěž ukončím,“ řekla pro ČT Kamila Tománková. Ondřej Bankdostal novou „velitelku“, Evu Krejčířovou, která ze soutěže vypadla po boku fotbalové legendy Ladislava Vízka.