Libor Stach

Místo narození: České Budějovice
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Libor Stach se po letní prázdninové pauze 2016 televizním divákům předvedl jako posila lékařského týmu seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2.

Po absolvování Obchodní akademie Libor Stach (narozen 1991) vystudoval fakulty brněnské JAMU v Ateliéru činoherního herectví u prof. Ivo Krobota a semestrální stáž na VŠMU v Bratislavě, kde studoval v ročníku prof. Emílie Vášáryové. Poté působil v Západočeském divadle v Chebu (2014 až 2015). Zahrál si v představeních Sen čarovné noci, Shapira, Políbila Dubčeka, Příběh inženýra lidských duší, Strach má velké oči či Mocná Afrodíté. V lednu 2016 přijal angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav. Zde dostal role v hrách Krás(k)a na scéně, Král Lear, S nebožtíkem v patách, Slídil, Balada pro banditu, Cyrano z Bergeracu, Úplné zatmění. Vyzkoušel si i režii, a to scénického čtení s názvem Iluze.

V dotazníku na stránkách Městského divadla Mladá Boleslav, co by si koupil, kdyby vyhrál v loterii odpověděl: „Roubenku v horách s vůní zašlých časů, starými kamny a zemitou atmosférou. A s loukou. A pak taky fabriku na všechny gumový kachny tohohle světa. A možná cestu kolem světa. Ale nechtěl bych vyhrát moc. Dostatek peněz přece nudí.“ Jak dále uvedl, kdyby měl stroj času, vrátil by se do některého ze svých minulých životů. Mezi jeho oblíbené skladby patří mj. Rozvod od Hany Hegerové, Don´t cry for me Argentina z Evity, My way v podání Radka Brzobohatého, šansony Jacqua Brela a Edith Piaf. Nejraději má italskou kuchyni.

LIBOR STACH – CO ŘEKL O SVÉ ROLI V ORDINACI

Televizním divákům se Libor Stach předvedl coby doktor Adam Svoboda v novácké Ordinaci v růžové zahradě 2. Posílil tak tým primáře chirurgie Oty Kováře alias Martina Stránského, jehož kolegy jsou lékaři v podání Jana Čenského, Davida Novotného, Kláry Cibulkové, Radima Fialy a Andrey Kerestéšové. Hned první natáčecí den se uvedl tím, že omdlel na operačním sále a musely ho křísit skutečně sestřičky z Motola.

 

Další Herci

zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Sienna Miller
Sienna Miller
zobrazit profil Liza Weil
Liza Weil
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker
zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil