Zuzana Čapková

Datum narození: 12.8.1975
Místo narození:  Košice, Československo
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Zuzana Čapková, manželka kolegy Filipa Čapka, se televizním divákům vryla do paměti rolí Jáji Martinákové v úspěšném seriálu České televize Vyprávěj.

Ještě před seriálem Vyprávěj se herečka slovenského původu Zuzana Čapková na českých televizních obrazovkách objevila v roli zdravotní sestřičky v 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2005) a učitelky v mateřské školce v nekonečných Velmi křehkých vztazích (2007), kde hlavní postavu ztvárnila Dana Morávková. Ve Vyprávěj České televize Zuzana Čapková hrála Jáju Martinákovou, sestru jedné z hlavních postav v podání Andrey Kerestéšové. Dále se Zuzana Čapková objevila v seriálech Četnické humoresky, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů a Všechny moje lásky.

Společně se svým manželem Filipem Čapkou si zahrála v psychologickém dramatu Alice Nellis Mamas & Papas (2010), kde ústřední pár vytvořili Zuzana Bydžovská a Petr Franěk. Rok nato dostala Zuzana Čapková roli opět od Alice Nellis, a to v její komedii Perfect Days - I ženy mají své dny (s Ivanou Chýlkovou a Vojtěchem Kotkem). Dále si zahrála v Lidicích (2011) či v Příběhu kmotra (2013). Znovu Alice Nellis ji obsadila jak do svého dramatu Andělé všedního dne (2014), tak do pohádky Sedmero krkavců (2015), který získal dva České lvy: za masky a kostýmy.

Herečka Zuzana Čapková, rozená Kyselová, pochází z Košic, kde vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři. Poté absolvovala brněnskou JAMU - obor muzikálové herectví. Třináct let aktivně tancovala.

Po studiích Zuzana Čapková dostala angažmá v Městském divadle Brno, odkud se po osmi letech přesunula také do Prahy. Hrála v Divadle Bez Zábradlí (Cesta dlouhým dnem do noci, Páté přes deváté), v Divadle pod Palmovkou. Kromě činoherních rolí (Přelet nad kukaččím hnízdem, Cyrano z Bergeracu, Gazdina roba) také zúročila své pěvecké kvality v muzikálech Sliby chyby, Sugar nebo Chicago. Komě Městského divadla v Brně hostovala též v Janáčkově divadle (Klec bláznů) či v Lužicko-srbském lidovém divadle ve Snech svatojánských nocí.

S manželem Filipem Čapkou se seznámili již na brněnské JAMU. Mají spolu dceru Aničku.

 

Další Herci

zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Lenka Plačková
Lenka Plačková
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta