Zuzana Čapková

Datum narození: 12.8.1975
Místo narození:  Košice, Československo
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Zuzana Čapková, manželka kolegy Filipa Čapka, se televizním divákům vryla do paměti rolí Jáji Martinákové v úspěšném seriálu České televize Vyprávěj.

Ještě před seriálem Vyprávěj se herečka slovenského původu Zuzana Čapková na českých televizních obrazovkách objevila v roli zdravotní sestřičky v 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2005) a učitelky v mateřské školce v nekonečných Velmi křehkých vztazích (2007), kde hlavní postavu ztvárnila Dana Morávková. Ve Vyprávěj České televize Zuzana Čapková hrála Jáju Martinákovou, sestru jedné z hlavních postav v podání Andrey Kerestéšové. Dále se Zuzana Čapková objevila v seriálech Četnické humoresky, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů a Všechny moje lásky.

Společně se svým manželem Filipem Čapkou si zahrála v psychologickém dramatu Alice Nellis Mamas & Papas (2010), kde ústřední pár vytvořili Zuzana Bydžovská a Petr Franěk. Rok nato dostala Zuzana Čapková roli opět od Alice Nellis, a to v její komedii Perfect Days - I ženy mají své dny (s Ivanou Chýlkovou a Vojtěchem Kotkem). Dále si zahrála v Lidicích (2011) či v Příběhu kmotra (2013). Znovu Alice Nellis ji obsadila jak do svého dramatu Andělé všedního dne (2014), tak do pohádky Sedmero krkavců (2015), který získal dva České lvy: za masky a kostýmy.

Herečka Zuzana Čapková, rozená Kyselová, pochází z Košic, kde vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři. Poté absolvovala brněnskou JAMU - obor muzikálové herectví. Třináct let aktivně tancovala.

Po studiích Zuzana Čapková dostala angažmá v Městském divadle Brno, odkud se po osmi letech přesunula také do Prahy. Hrála v Divadle Bez Zábradlí (Cesta dlouhým dnem do noci, Páté přes deváté), v Divadle pod Palmovkou. Kromě činoherních rolí (Přelet nad kukaččím hnízdem, Cyrano z Bergeracu, Gazdina roba) také zúročila své pěvecké kvality v muzikálech Sliby chyby, Sugar nebo Chicago. Komě Městského divadla v Brně hostovala též v Janáčkově divadle (Klec bláznů) či v Lužicko-srbském lidovém divadle ve Snech svatojánských nocí.

S manželem Filipem Čapkou se seznámili již na brněnské JAMU. Mají spolu dceru Aničku.