Michal Čapka

Datum narození: 19.10.1979
Místo narození: Přerov
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Michal Čapka roku 2003 získal Cenu Alfréda Radoka za ztvárnění psa v Bulgakovově Psím srdci. Čtyři roky nato dostal Cenu Thálie pro činoherce do 33 let za role v inscenacích Racek a Poručík z Inishmoru.

Před kamerou se Michal Čapka poprvé objevil v roce 2008 při natáčení seriálu Kriminálka Anděl, kde hrál též jeho slavnější bratr Filip Čapka a jejich otec, uznávaný dabér Jiří Čapka. Bratři se ještě společně se Zuzanou Čapkovou, manželkou Filipa, potkali v psychologickém dramatu Alice Nellis Mamas & Papas, kde ústřední postavy ztvárnili Zuzana Bydžovská a Petr Franěk. Michal Čapka se dále objevil v jedné z epizod seriálu Vraždy v kruhu (2015) a Já, Mattoni (2016). Do vedlejší role byl – opět společně s bratrem – obsazen v komedii Ostravak Ostravski, natočené dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka. Zde ústřední postavy ztvárnili Igor Chmela, Dušan Sitek, Jitka Smutná a Pavel Kikinčuk.

Herec Michal Čapka pochází z divadelní rodiny. Dědeček z Brodku u Přerova byl nadšený ochotník, obě babičky se věnovali divadlu, stejně jako otec Jiří Čapka (Divadlo na Vinohradech, Praha), strýc Vladimír (Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava), teta Marcela (Divadlo Petra Bezruče, Ostrava) a další příbuzní. Kromě herectví se Michal Čapka věnuje také hře na kytaru a bicí a též fotografování.

Po absolvování Janáčkovy konzervatoře v Ostravě Michal Čapka dva roky působil v Městském divadle v Karlových Varech. Mezi role, které zde ztvárnil, patří např. role Štěpána v Gogolově Ženitbě a Kosti v Rackovi Antona Pavloviče Čechova. Z lázeňského města se přesunul do ostravského Divadla loutek a odtud v roce 2002 přešel do hereckého souboru Komorní scény Aréna. Inscenace, v nichž Michal Čapka v Ostravě zazářil, jsou mj. Psí srdce, Sen noci svatojánské, Kafkovo brko, Brenpartija, Hamlet. Za roli psa v Bulgakovově Psím srdci získal roku 2003 Cenu Alfréda Radoka. V roce 2007 dostal Cenu Thálie pro činoherce do 33 let za role v Rackovi a v Poručíku z Inishmoru.

Michal Čapka je otcem dvou dětí.

 

 

Další Herci

zobrazit profil Lilian Malkina
Lilian Malkina
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Nelly Řehořová
Nelly Řehořová
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Sara Sandeva
Sara Sandeva
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Nina Divíšková
Nina Divíšková
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal