Zdenka Crkvenjaš | Celebwiki.cz
Zdenka Crkvenjaš

Zdenka Crkvenjaš

Datum narození: 14.9.1976
Místo narození: Ostrava
Profese: plastická chiruržka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Lékařka Zdenka Crkvenjaš, primářka ostravského popáleninového centra, je manželkou někdejšího ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.

Její maminka pochází z Ostravy, tatínek ze Sarajeva. Rodina ale vždycky chtěla žít v Bosně, jenže v Československu byla tuhá normalizace. Povolení k vycestování dostali, až když bylo Zdeňce půl roku. Na sever Moravy se potom vraceli za příbuznými. Zdenka Crkvenjaš zažila válku v Sarajevu a právě tehdy se rozhodla být doktorkou. Zpět do Ostravy utekla s matkou a sestrami na poslední chvíli, otec s nimi do letadla nastoupit nemohl.

ZDENKA CRKVENJAŠ VERSUS PAROUBEK ČI PAVERA

Ve válce zahynulo mnoho jejích známých a příbuzných, ale největší strach zažila o tatínka, který byl postřelen. Otce nakonec objevili v nemocnici v Bělehradě, přes Červený kříž se dostal za rodinou ještě před koncem války.

Když v Ostravě udělala rozdílové zkoušky, pokračovala Zdenka Crkvenjaš na gymnáziu. S češtinou neměla problém, protože mluvila doma s maminkou. Ani dnes nepoznáte v její řeči přízvuk. S psaním ale občas bojuje.

Do povědomí veřejnosti se Zdenka Crkvenjaš dostala coby primářka popáleninového centra v ostravské FN, kde operovala Natálii Kudrikovou po žhářském útoku ve Vítkově.

Někdejší členka TOP 09 Zdenka Crkvenjaš do komunální politiky vstoupila ve volbách 2010, kdy byla za tuto stranu zvolena zastupitelkou Ostravy. Ve volbách 2014 se jí mandát obhájit nepodařilo. V senátních volbách 2018 se stala jako nezávislá s podporou ODS, TOP 09 a Strany soukromníků kandidátlkou v obvodu č. 71 - Ostrava-město. 

Zdenka Crkvenjaš je manželkou někdejšího ministra financí Svatopluka Němečka. Mají spolu dceru a syna.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil David Přibyl
David Přibyl
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Magdalena Dietlová
Magdalena Dietlová
zobrazit profil Tereza Vlčková
Tereza Vlčková
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Anis Amri
Anis Amri