Ladislav Václavec | Celebwiki.cz
Ladislav Václavec

Ladislav Václavec

Datum narození: 13. 2. 1967
Místo narození: Ostrava
Profese: senátor a chirurg
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Chirurg Ladislav Václavec se ve volbách 2016 stal senátorem za hnutí ANO. V horní komoře chce zajistit, aby z Bruntálska bylo fungující a příjemné místo pro život.

Do Senátu PČR se Ladislav Václavec jako nestraník rozhodl kandidovat za hnutí Andreje Babiše. Do boje o křeslo v horní komoře šel v obvodu č. 64 – Bruntál. „Jako lékař jsem zvyklý pomáhat druhým a vážit si zdraví a kvality lidského života. Jako ředitel nemocnice jsem zvyklý problémy pojmenovat a úspěšně řešit. Problémy našeho regionu však výrazně přesahují možnosti těchto profesí. Jako senátor chci pomoci našemu regionu v řešení jeho problémů nejen v oblasti zdravotnictví, ale ve všech oblastech života. Ať je náš region nejen krásným, ale i fungujícím a příjemným místem pro život,“ uvedl Ladislav Václavec na stránkách hnutí ANO.

Po absolvování oboru všeobecného lékařství na Vojenské lékařské akademii a Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové Ladislav Václavec složil atestace v oboru chirurgie. Vzdělání si později ještě doplnil manažerským studiem na Brno International Business School. Pracoval na chirurgii krnovské nemocnice, a to i ve funkci zástupce primáře chirurgického oddělení, krátce byl primářem chirurgického oddělení Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov. V únoru 2008 se stal ředitelem tohoto zařízení a tři roky nato ještě ředitelem Slezské nemocnice Opava. Angažuje se ve Společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Ostravský rodák Ladislav Václavec je po druhé ženatý, má čtyři děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Eva Turnová
Eva Turnová
zobrazit profil Rostislav Koštial
Rostislav Koštial
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Kateřina Emmons
Kateřina Emmons
zobrazit profil Stanislav Navrkal
Stanislav Navrkal
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský