Jan Lipavský

Jan Lipavský

Datum narození: 11. 1. 1975
Místo narození: Vysoké Mýto
Profese: advokát, politik hnutí ANO

Související celebrity

Životopis

Advokát Jan Lipavský byl ve volbách 2016 vyslán do boje o senátorské křeslo. V horní komoře by chtěl podporovat zákony, kterým budou lidé rozumět – „lépe zákon žádný, než špatný“.

Právník Jan Lipavský do politiky vstoupil v roce 2014, kdy se jako nestraník za hnutí ANO dostal do Zastupitelstva města Vysoké Mýto na Ústeckoorlicku. Za jeho úspěchem jsou preferenční hlasy, které jej vynesly na druhé místo. Ve volbách do Senátu PČR 2016 se stal opět jako bezpartijní kandidátem hnutí ANO na senátora v obvodu č. 46 – Ústí nad Orlicí. „Jsem přesvědčen, že zákonům by měl rozumět každý. Bohužel náš právní řád je zaplevelen legislativou, které často nerozumí ani právníci a úředníci. Jako senátor budu podporovat zákony, kterým budou lidé rozumět. Zastávám totiž zásadu, že je lépe nemít zákon žádný, než špatný,“ uvedl Jan Lipavský na webu hnutí Andreje Babiše.

Jan Lipavský se od malička věnoval sportu, zejména plavání - získal několik medailí na mistrovství ČR. Byl českým reprezentantem v dálkovém plavání a vodním záchranářském sportu. Poté, co absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a složil advokátní zkoušku, začal vykonávat právní praxi jako samostatný advokát. V roce 2006 se stal společníkem regionální advokátní kanceláře PPS advokáti, kde se specializuje zejména na trestní právo a právo zaměstnanosti.

Rodák z Vysokého Mýta Jan Lipavský je ženatý a má syna. Rád jezdí na kole a se synem a manželkou objevuje zajímavá místa při geocachingu.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Luboš Peterka
Luboš Peterka
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Karel Kratochvíle
Karel Kratochvíle
zobrazit profil Jan Stráský
Jan Stráský
zobrazit profil Ivana Mádlová
Ivana Mádlová
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská