Fotka není dostupná

Darija Pavlovičová

Datum narození: 19. 11. 2001
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Štír

Životopis

Herečka Darija Pavlovičová se do povědomí milovníků českých seriálů dostala rolemi v Kukačkách a ve Zločinech Velké Prahy, v nichž ztvárnila dceru hlavních hrdinů.

Ještě coby studentka herectví na Pražské konzervatoři Darija Pavlovičová získala v roce 2018 cenu pro nejlepší herečku v rámci 48 Hour Film Project, a to za roli Jany v krátkometrážním filmu Penta Z. O dva roky později získala cenu na Trinity Film Festival.

DARIJA PAVLOVIČOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Také za studií Darija Pavlovičová dostala svou první hlavní úlohu, a to od režiséra Jána Sebechlebského v jeho pohádce O léčivé vodě (2020). Ztvárnila princeznu Lenku. Na prknech, co znamení svět, začínala v Divadle X10, Městských divadlech pražských a v Divadle U22.

Záhy se Darija Pavlovičová do povědomí široké veřejnosti dostala ztvárněním seriálových postav, a to Báry v Kukačkách režiséra Bisera Arichteva a Julie, dcery vrchního inspektora Budíka v podání Jaroslava Plesla a jeho manželky alias Lenky Vlasákové, v Zločinech Velké Prahy. Tento úspěšný historický seriál je z dílny Jaroslava Brabce.

Do svého pohádkového příběhu Perinbaba a dva světy si Dariju Pavlovičovou vybral i legendární slovenský filmový režisér a scenárista Juraj Jakubisko.

O DARIJE PAVLOVIČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Rodiče Dariji Pavlovičové pocházejí z Běloruska a z Litvy.

 

Další Herci

zobrazit profil Natálie Halouzková
Natálie Halouzková
zobrazit profil Michal Weigel
Michal Weigel
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Eva Horská
Eva Horská
zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.
zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Robert Finta
Robert Finta