Tomáš Ortel

Datum narození: 26.12.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: zpěvák

Související celebrity

Životopis

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, který bývá řazen mezi neonacisty. Největší bouři emocí vzbudil, když se dostal na přední příčky ankety Český Slavík.

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, působící převážně na undergroundové scéně. Aktivní je od roku 2002, kdy natočil se svou stejnojmennou kapelou Ortel album Nevinnej. Skupina se vyznačuje texty zaměřenými proti menšinám, především proti té romské. Ortel si tak získal spousty fanoušků mezi extrémními nacionalisty, sám zpěvák však tvrdí, že nejsou neonacistickou kapelou. Hudba kapely je inspirována například Karlem Krylem či Danielem Landou.

Tomáš Ortel se svou kapelou vydal celkem pět alb, posledním byl počin Defenestrace (2014). Největší rozruch způsobila deska Mešita (2013), kde ve stejnojmenné skladbě muzikanti otevřeně kritizují islám. Česká Muslimská obec dokonce na Ortla podala návrh na žalobu, neúspěšně.  

Tomáš Ortel se v poslední době dostal do médií hlavně díky anketě Český Slavík. Ta kapelu Ortel zařadila mezi nominované v kategorii skupin, stejně tak samotného Tomáše Ortla v kategorii zpěváků. 

Tomáš Ortel nakonec v anketě Český Slavík 2015 obsadil třetí místo v kategorii zpěváků, kapela Ortel skončila v kategorii hudebních skupin dokonce na místě druhém.

Tomáš Ortel rozděluje společnost. Mnozí se bojí šíření xenofobie v rámci aktuálního přílivu uprchlíků a žádala vyřazení skupiny Ortel z ankety Český Slavík. Nebylo by to poprvé. Za extrémní texty byl v roce 2013 vyřazen rapper Řezník.

 

Články o celebritě

Kontroverzní stříbrný Slavík Tomáš Ortel: Jdou po něm exekutoři! Kontroverzní stříbrný Slavík Tomáš Ortel: Jdou po něm exekutoři! Má temnou nejen minulost… Stříbrný Slavík Tomáš Ortel (40), rodným jménem Hnídek, je veden jako dlužník… číst článek
Výhrůžky smrtí nechodí jen Bangovi: Diskuse o Romech jsou čím dál negativnější Výhrůžky smrtí nechodí jen Bangovi: Diskuse o Romech jsou čím dál negativnější Přestože byla v loňském roce pozornost vůči Romům zastíněna zájmem o muslimy a uprchlíky, jsou příspěvky… číst článek
Michal David kontra šéf Slavíků Těšínský: Spor kvůli Ortelovi! Michal David kontra šéf Slavíků Těšínský: Spor kvůli Ortelovi! Michal David (56) je přesvědčen, že Tomáš Ortel (40) získal Stříbrného slavíka jen proto, že pořadatel… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Eva Dvořáčková
Eva Dvořáčková
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Jiří Schelinger
Jiří Schelinger
zobrazit profil Karel Gott
Karel Gott