Tomáš Ortel

Datum narození: 26.12.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: zpěvák

Související celebrity

Životopis

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, který bývá řazen mezi neonacisty. Největší bouři emocí vzbudil, když se dostal na přední příčky ankety Český Slavík.

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, působící převážně na undergroundové scéně. Aktivní je od roku 2002, kdy natočil se svou stejnojmennou kapelou Ortel album Nevinnej. Skupina se vyznačuje texty zaměřenými proti menšinám, především proti té romské. Ortel si tak získal spousty fanoušků mezi extrémními nacionalisty, sám zpěvák však tvrdí, že nejsou neonacistickou kapelou. Hudba kapely je inspirována například Karlem Krylem či Danielem Landou.

Tomáš Ortel se svou kapelou vydal celkem pět alb, posledním byl počin Defenestrace (2014). Největší rozruch způsobila deska Mešita (2013), kde ve stejnojmenné skladbě muzikanti otevřeně kritizují islám. Česká Muslimská obec dokonce na Ortla podala návrh na žalobu, neúspěšně.  

Tomáš Ortel se v poslední době dostal do médií hlavně díky anketě Český Slavík. Ta kapelu Ortel zařadila mezi nominované v kategorii skupin, stejně tak samotného Tomáše Ortla v kategorii zpěváků. 

Tomáš Ortel nakonec v anketě Český Slavík 2015 obsadil třetí místo v kategorii zpěváků, kapela Ortel skončila v kategorii hudebních skupin dokonce na místě druhém.

Tomáš Ortel rozděluje společnost. Mnozí se bojí šíření xenofobie v rámci aktuálního přílivu uprchlíků a žádala vyřazení skupiny Ortel z ankety Český Slavík. Nebylo by to poprvé. Za extrémní texty byl v roce 2013 vyřazen rapper Řezník.

 

Články o celebritě

Gott letos Slavíka nedostane: Víme proč! Gott letos Slavíka nedostane: Víme proč! Dříve nejprestižnější hudební anketa, kterou chtěl každý muzikant vyhrát, dnes propadák s velkými… číst článek
Další rána pro rozvádějící se Vondráčkovou: Můžou ji vyloučit ze Slavíků kvůli akci fanoušků Další rána pro rozvádějící se Vondráčkovou: Můžou ji vyloučit ze Slavíků kvůli akci fanoušků Zpěvačka Lucie Vondráčková (38) teď neprožívá zrovna snadné období, po sedmi letech manželství se… číst článek
Fanoušci Lucie Vondráčkové: »Využijí« rozvodu k útoku na Slavíka? Fanoušci Lucie Vondráčkové: »Využijí« rozvodu k útoku na Slavíka? Zahrávají si s ohněm! Fanklub Lucie Vondráčkové (38) už myslí na Českého slavíka a v tomto duchu… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová
zobrazit profil Emma Drobná
Emma Drobná
zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Vlastimil Třešňák
Vlastimil Třešňák
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Michal David
Michal David