Tomáš Ortel

Datum narození: 26.12.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: zpěvák

Související celebrity

Životopis

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, který bývá řazen mezi neonacisty. Největší bouři emocí vzbudil, když se dostal na přední příčky ankety Český Slavík.

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, působící převážně na undergroundové scéně. Aktivní je od roku 2002, kdy natočil se svou stejnojmennou kapelou Ortel album Nevinnej. Skupina se vyznačuje texty zaměřenými proti menšinám, především proti té romské. Ortel si tak získal spousty fanoušků mezi extrémními nacionalisty, sám zpěvák však tvrdí, že nejsou neonacistickou kapelou. Hudba kapely je inspirována například Karlem Krylem či Danielem Landou.

Tomáš Ortel se svou kapelou vydal celkem pět alb, posledním byl počin Defenestrace (2014). Největší rozruch způsobila deska Mešita (2013), kde ve stejnojmenné skladbě muzikanti otevřeně kritizují islám. Česká Muslimská obec dokonce na Ortla podala návrh na žalobu, neúspěšně.  

Tomáš Ortel se v poslední době dostal do médií hlavně díky anketě Český Slavík. Ta kapelu Ortel zařadila mezi nominované v kategorii skupin, stejně tak samotného Tomáše Ortla v kategorii zpěváků. 

Tomáš Ortel nakonec v anketě Český Slavík 2015 obsadil třetí místo v kategorii zpěváků, kapela Ortel skončila v kategorii hudebních skupin dokonce na místě druhém.

Tomáš Ortel rozděluje společnost. Mnozí se bojí šíření xenofobie v rámci aktuálního přílivu uprchlíků a žádala vyřazení skupiny Ortel z ankety Český Slavík. Nebylo by to poprvé. Za extrémní texty byl v roce 2013 vyřazen rapper Řezník.

 

Články o celebritě

Gipsy na Slavících vypískal Ortela. Teď dostal cenu za odpor proti rasismu Gipsy na Slavících vypískal Ortela. Teď dostal cenu za odpor proti rasismu Zpěvák Radek Banga alias Gipsy se dočkal ocenění za to, že na udělování hudebních Slavíků protestoval… číst článek
Prodavačka s hákovým křížem baví internet. Lidová tvořivost opět boduje Prodavačka s hákovým křížem baví internet. Lidová tvořivost opět boduje Německý řetězec Kaufland má na krku problém s jednou z prodavaček. Ta totiž v pražské Michli markovala… číst článek
Komentář: Metál od Zemana by měl Nohavica odmítnout. Dluží to nejen fandům Komentář: Metál od Zemana by měl Nohavica odmítnout. Dluží to nejen fandům Nikdo už nepochybuje, že jakmile prezident Miloš Zeman začne chodit kolem horké kaše, nakonec nás… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Patrícia Janečková
Patrícia Janečková
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský