Tomáš Ortel

Datum narození: 26.12.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: zpěvák

Související celebrity

Životopis

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, který bývá řazen mezi neonacisty. Největší bouři emocí vzbudil, když se dostal na přední příčky ankety Český Slavík.

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, působící převážně na undergroundové scéně. Aktivní je od roku 2002, kdy natočil se svou stejnojmennou kapelou Ortel album Nevinnej. Skupina se vyznačuje texty zaměřenými proti menšinám, především proti té romské. Ortel si tak získal spousty fanoušků mezi extrémními nacionalisty, sám zpěvák však tvrdí, že nejsou neonacistickou kapelou. Hudba kapely je inspirována například Karlem Krylem či Danielem Landou.

Tomáš Ortel se svou kapelou vydal celkem pět alb, posledním byl počin Defenestrace (2014). Největší rozruch způsobila deska Mešita (2013), kde ve stejnojmenné skladbě muzikanti otevřeně kritizují islám. Česká Muslimská obec dokonce na Ortla podala návrh na žalobu, neúspěšně.  

Tomáš Ortel se v poslední době dostal do médií hlavně díky anketě Český Slavík. Ta kapelu Ortel zařadila mezi nominované v kategorii skupin, stejně tak samotného Tomáše Ortla v kategorii zpěváků. 

Tomáš Ortel nakonec v anketě Český Slavík 2015 obsadil třetí místo v kategorii zpěváků, kapela Ortel skončila v kategorii hudebních skupin dokonce na místě druhém.

Tomáš Ortel rozděluje společnost. Mnozí se bojí šíření xenofobie v rámci aktuálního přílivu uprchlíků a žádala vyřazení skupiny Ortel z ankety Český Slavík. Nebylo by to poprvé. Za extrémní texty byl v roce 2013 vyřazen rapper Řezník.

 

Články o celebritě

Komentář: Metál od Zemana by měl Nohavica odmítnout. Dluží to nejen fandům Komentář: Metál od Zemana by měl Nohavica odmítnout. Dluží to nejen fandům Nikdo už nepochybuje, že jakmile prezident Miloš Zeman začne chodit kolem horké kaše, nakonec nás… číst článek
Komentář: Evropu spasí před islamizací polský kebab. Kdy přijde český humus? Komentář: Evropu spasí před islamizací polský kebab. Kdy přijde český humus? „Tajemství polského kebabu tkví v koření,“ řekl polskému deníku Gazeta Wyborcza šéf lublinské kebabárny… číst článek
Zeman vzpomínal na Škromacha: I nejkrásnější člověk na selfie vypadá jako idiot Zeman vzpomínal na Škromacha: I nejkrásnější člověk na selfie vypadá jako idiot Dobře naladěný prezident Miloš Zeman zahájil třetí a závěrečný den návštěvy Plzeňského kraje setkáním… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Eva Děpoltová
Eva Děpoltová
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister