Tomáš Ortel

Datum narození: 26.12.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: zpěvák

Související celebrity

Životopis

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, který bývá řazen mezi neonacisty. Největší bouři emocí vzbudil, když se dostal na přední příčky ankety Český Slavík.

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, působící převážně na undergroundové scéně. Aktivní je od roku 2002, kdy natočil se svou stejnojmennou kapelou Ortel album Nevinnej. Skupina se vyznačuje texty zaměřenými proti menšinám, především proti té romské. Ortel si tak získal spousty fanoušků mezi extrémními nacionalisty, sám zpěvák však tvrdí, že nejsou neonacistickou kapelou. Hudba kapely je inspirována například Karlem Krylem či Danielem Landou.

Tomáš Ortel se svou kapelou vydal celkem pět alb, posledním byl počin Defenestrace (2014). Největší rozruch způsobila deska Mešita (2013), kde ve stejnojmenné skladbě muzikanti otevřeně kritizují islám. Česká Muslimská obec dokonce na Ortla podala návrh na žalobu, neúspěšně.  

Tomáš Ortel se v poslední době dostal do médií hlavně díky anketě Český Slavík. Ta kapelu Ortel zařadila mezi nominované v kategorii skupin, stejně tak samotného Tomáše Ortla v kategorii zpěváků. 

Tomáš Ortel nakonec v anketě Český Slavík 2015 obsadil třetí místo v kategorii zpěváků, kapela Ortel skončila v kategorii hudebních skupin dokonce na místě druhém.

Tomáš Ortel rozděluje společnost. Mnozí se bojí šíření xenofobie v rámci aktuálního přílivu uprchlíků a žádala vyřazení skupiny Ortel z ankety Český Slavík. Nebylo by to poprvé. Za extrémní texty byl v roce 2013 vyřazen rapper Řezník.

 

Články o celebritě

Zeman vzpomínal na Škromacha: I nejkrásnější člověk na selfie vypadá jako idiot Zeman vzpomínal na Škromacha: I nejkrásnější člověk na selfie vypadá jako idiot Dobře naladěný prezident Miloš Zeman zahájil třetí a závěrečný den návštěvy Plzeňského kraje setkáním… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Tomáš Ortel slaví 41 Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Tomáš Ortel slaví 41 Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, který bývá řazen mezi neonacisty. Největší… číst článek
Schwarzenberg a Kalousek pozvali na oběd Ortelova kritika Bangu. Schytali to Schwarzenberg a Kalousek pozvali na oběd Ortelova kritika Bangu. Schytali to Lídrům TOP 09 se zželelo muzikanta Radka Bangy, který je pod palbou kritiky za to, že se ohradil… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Marta Beňáčková
Marta Beňáčková
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil José Carreras
José Carreras