Tomáš Ortel

Datum narození: 26.12.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: zpěvák

Související celebrity

Životopis

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, který bývá řazen mezi neonacisty. Největší bouři emocí vzbudil, když se dostal na přední příčky ankety Český Slavík.

Tomáš Ortel je český rockový zpěvák, působící převážně na undergroundové scéně. Aktivní je od roku 2002, kdy natočil se svou stejnojmennou kapelou Ortel album Nevinnej. Skupina se vyznačuje texty zaměřenými proti menšinám, především proti té romské. Ortel si tak získal spousty fanoušků mezi extrémními nacionalisty, sám zpěvák však tvrdí, že nejsou neonacistickou kapelou. Hudba kapely je inspirována například Karlem Krylem či Danielem Landou.

Tomáš Ortel se svou kapelou vydal celkem pět alb, posledním byl počin Defenestrace (2014). Největší rozruch způsobila deska Mešita (2013), kde ve stejnojmenné skladbě muzikanti otevřeně kritizují islám. Česká Muslimská obec dokonce na Ortla podala návrh na žalobu, neúspěšně.  

Tomáš Ortel se v poslední době dostal do médií hlavně díky anketě Český Slavík. Ta kapelu Ortel zařadila mezi nominované v kategorii skupin, stejně tak samotného Tomáše Ortla v kategorii zpěváků. 

Tomáš Ortel nakonec v anketě Český Slavík 2015 obsadil třetí místo v kategorii zpěváků, kapela Ortel skončila v kategorii hudebních skupin dokonce na místě druhém.

Tomáš Ortel rozděluje společnost. Mnozí se bojí šíření xenofobie v rámci aktuálního přílivu uprchlíků a žádala vyřazení skupiny Ortel z ankety Český Slavík. Nebylo by to poprvé. Za extrémní texty byl v roce 2013 vyřazen rapper Řezník.

 

Články o celebritě

Michal David vrátil Slavíka a... Tvrdá slova o budoucnosti ankety! Michal David vrátil Slavíka a... Tvrdá slova o budoucnosti ankety! Na stříbrného Slavíka čekal 29 let. Kvůli čachrům s hlasy ho ale Michal David (57) pořádající agentuře… číst článek
Mirai Navrátil, zpěvák úspěšné kapely Mirai: Vrátit tři Slavíky? Není důvod Mirai Navrátil, zpěvák úspěšné kapely Mirai: Vrátit tři Slavíky? Není důvod Hit Když nemůžeš, tak přidej jim vyhrál tři Slavíky. Kapela Mirai ale nezahálí. Nyní kluci zveřejnili… číst článek
Kapela, která triumfovala ve Slavících: Úpravy hlasů jsou v pořádku! Kapela, která triumfovala ve Slavících: Úpravy hlasů jsou v pořádku! Aféra kolem manipulace s hlasy v anketě Český slavík už se řeší i za hranicemi. Se svou troškou do… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml