Jana Fabiánová

Jana Fabiánová

Datum narození: 11. 3. 1979
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka, herečka, skladatelka, textařka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Linda Nemejovská, dcera Nadi Urbánkové, se přejmenovala na Janu Fabiánovou. Vyhrála pěveckou soutěž Rozjezdy pro hvězdy, vydala tři alba a odjela do Ameriky.

Jana Fabiánová studovala na Filozofické a Husitské teologické fakultě Karlovy univerzity. Do šoubyznysu se začala drát v roce 2002. Seznámila se s dýdžejem Neem a s kapelou Decline tvořila experimentální elektronickou hudbu. Absolutním vítězem Rozjezdů pro hvězdy se stala v roce 2003. Vydala úspěšné album Zamilovaná ničitelka. Hitem Nostalgie válcovala rádiové hitparády. Éter prozvučela i písněmi Přání nebo Fajčiari. Přinesly jí Českého Slavíka v kategorii Objev roku 2003. Poté upoutaly Janu Fabiánovou jazzové rytmy.

Záhy přišly nabídky z divadla. V Kalichu se předvedla v muzikálech Touha a Bílý Dalmatin. Semafor jí dal zelenou v dramatech Život je náhoda v obnošený vestě, Bludičky či Pension Rosamunda. V Národním si zahrála v Dobře placené procházce. Neminulo ji krom toho ani filmové plátno. Objevila se v kriminálním Boleru nebo v dramatu Obsluhoval jsem anglického krále.

V roce 2011 odjela Jana Fabiánová do Spojených států. V Las Vegas natočila film a zazářila i v menších televizních rolích. Zahrála si mimoto s alternativním pohybovým divadlem MiMoDa Jazzo Gruppa. V akční reality show Master of The Arts – Next Action Hero se probojovala do finálové desítky. Křivky předvedla v prestižní soutěži krásy Miss Asia USA 2012.

Dcera pětinásobné Slavice Nadi Urbánkové a překladatele a textaře Jana Nemejovského se nebojí ani módy. Sešila už několik kolekcí. Léta se krom toho věnuje tibetskému buddhismu. Pro svobodu Tibetu pořádá i koncerty.

Dva roky chodil s Janou Fabiánovou politik Tomáš Jarolím. Stejného trvání dosáhlo i její předchozí manželství, do kterého vstoupila ve dvaceti letech.

 

Články o celebritě

Psychiatr Jan Cimický se předávkoval prášky na spaní: Už procitl, ale... Nevypovídal! Psychiatr Jan Cimický se předávkoval prášky na spaní: Už procitl, ale... Nevypovídal! V případu psychiatra Jana Cimického (75), kterého v sobotu dopoledne v bezvědomí odvezla sanitka do ... číst článek
Cimický na ARO po předávkování: První reakce moderátorky ČT Hynkové, která řekla, jak ji sexuálně napadl Cimický na ARO po předávkování: První reakce moderátorky ČT Hynkové, která řekla, jak ji sexuálně napadl Něco přes dva týdny zbývají do začátku soudu s psychiatrem Janem Cimickým (75), jenž čelí obžalobě z... číst článek
Dcera Urbánkové (†83) Fabiánová: K Cimickému mě poslala máma! Dcera Urbánkové (†83) Fabiánová: K Cimickému mě poslala máma! Byla to právě zpěvačka Jana Fabiánová (44), kdo jako první promluvil o sexuálním napadení psychiatre... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl