Jana Fabiánová | Celebwiki.cz

Jana Fabiánová

Datum narození: 11.3.1979
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka, herečka, skladatelka, textařka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Linda Nemejovská, dcera Nadi Urbánkové, se přejmenovala na Janu Fabiánovou. Vyhrála pěveckou soutěž Rozjezdy pro hvězdy, vydala tři alba a odjela do Ameriky.

Jana Fabiánová studovala na Filozofické a Husitské teologické fakultě Karlovy univerzity. Do šoubyznysu se začala drát v roce 2002. Seznámila se s dýdžejem Neem a s kapelou Decline tvořila experimentální elektronickou hudbu. Absolutním vítězem Rozjezdů pro hvězdy se stala v roce 2003. Vydala úspěšné album Zamilovaná ničitelka. Hitem Nostalgie válcovala rádiové hitparády. Éter prozvučela i písněmi Přání nebo Fajčiari. Přinesly jí Českého Slavíka v kategorii Objev roku 2003. Poté upoutaly Janu Fabiánovou jazzové rytmy.

Záhy přišly nabídky z divadla. V Kalichu se předvedla v muzikálech Touha a Bílý Dalmatin. Semafor jí dal zelenou v dramatech Život je náhoda v obnošený vestě, Bludičky či Pension Rosamunda. V Národním si zahrála v Dobře placené procházce. Neminulo ji krom toho ani filmové plátno. Objevila se v kriminálním Boleru nebo v dramatu Obsluhoval jsem anglického krále.

V roce 2011 odjela Jana Fabiánová do Spojených států. V Las Vegas natočila film a zazářila i v menších televizních rolích. Zahrála si mimoto s alternativním pohybovým divadlem MiMoDa Jazzo Gruppa. V akční reality show Master of The Arts – Next Action Hero se probojovala do finálové desítky. Křivky předvedla v prestižní soutěži krásy Miss Asia USA 2012.

Dcera pětinásobné Slavice Nadi Urbánkové a překladatele a textaře Jana Nemejovského se nebojí ani módy. Sešila už několik kolekcí. Léta se krom toho věnuje tibetskému buddhismu. Pro svobodu Tibetu pořádá i koncerty.

Dva roky chodil s Janou Fabiánovou politik Tomáš Jarolím. Stejného trvání dosáhlo i její předchozí manželství, do kterého vstoupila ve dvaceti letech.

 

Články o celebritě

Zemřel exmanžel Urbánkové Josef Havlík (†87): Byl to tyran! Zemřel exmanžel Urbánkové Josef Havlík (†87): Byl to tyran! Jeho smrti nelituje! Dcera Nadi Urbánkové (80) drsně zúčtovala s matčiným posledním manželem, Čechošvýcarem… číst článek
Dcera Nadi Urbánkové Jana Fabiánová už měla šaty i dort, ale... Svatba se odkládá! Dcera Nadi Urbánkové Jana Fabiánová už měla šaty i dort, ale... Svatba se odkládá! Už si zkoušela svatební šaty, objednala hostinu i dort. Ve vteřině je ale vše jinak. „Z důvodů vážné… číst článek
Dcera Nadi Urbánkové chystá veselku! Podruhé řekne ANO Američanovi!  Dcera Nadi Urbánkové chystá veselku! Podruhé řekne ANO Američanovi! Zpěvačka Naďa Urbánková (79) je štěstím bez sebe. Její dcera Jana Fabiánová (40), která žije v Los… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Katarzia (Katarina Kubošiová)
Katarzia (Katarina Kubošiová)
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Martina Balogová
Martina Balogová
zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr