Tina Turner | Celebwiki.cz

Tina Turner

Datum narození: 26.11.1939
Místo narození: Tennessee, USA
Profese: Zpěvačka, herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Rocková babička“ s charakteristickým chraplákem. Tina Turner vlastním jménem Anna Mae Bullock, narozena v USA je jednou z nejoblíbenějších rockových hvězd 80. let 20. století.

Po sňatku s hudebníkem Ikem Turnerem si změnila jméno na umělecké Tina Turner. Do roku 1966, kdy nazpívala svoji úplně první sólovou písničku, působila společně s manželem a prý má jedny z nejhezčích nohou na světě.

Tahle zpěvačka si také sáhla na dno. Rozvod s Ikemem znamenal pro Tinu jisté ohrožení rozvíjející se sólové kariéry, což se podepsalo i na její finanční situaci o čemž svědčí i fakt, že jednu dobu byla odkázána na potravinové lístky. Zpívala po kasinech a klubech celých 8 let až do hitu Let´s Stay Together, kterým se prosadila.

Je zapsána i v Guinessově knize rekordů díky svému koncertu v Riu de Janeiro v roce 1988 s největším počtem diváků.

 Narodila v roce 1939 v Tennessee. V dětství zpívala v kostelním sboru gospely. Po odchodu do Saint Louis poznala svého nastávajícího manžela Ikema Turnera, který byl vedoucí osobnost skupiny Rhythm Of King. Začínají pracovat na společných nahrávkách a za jejich nejúspěšnější společné období se dá považovat rok 1971, kdy se dostali do americké hitparády

Top 10 s revivalem skladby Proud Mary, který pocházel z jejich vůbec nejprodávanějšího alba. Její první sólovou skladbu nazpívala až v roce 1966.

Zlomovým bodem její kariéry bylo vydání úspěšného alba Private Dancer v roce 1984 jehož součástí byly další hity. Tina se začíná měnit. Mění jak svůj hudební styl, tak i vzhled a stává se sexsymbolem. Toto období bylo pro Tinu úplně nejúspěšnější. Nazpívala celou řadu nezapomenutelných hitů (Sipmly The Best, We Don´t Need Another Hero, It Takes Two….), Nastudovala roli Tetičky ve filmu Šílený Max A Dóm Hromu. Získala čtyři ceny Grammy a první zlatou desku.

Se svým bývalým manželem byla uvedena do Rock and Rollové síně slávy, stejně jako Elvis Presley, Madonna, nebo další významní interpreti,  a nazpívala ústřední píseň k filmu s Jamesem Bondem, Golden Eyes.

 V roce 2013 se provdala ze svého dlouholetého přítele, o 16 let mladšího Erwina Bacha. Po sňatku s ním se vzdala amerického občanství a již dlouho žije ve Švýcarsku. 

 

Články o celebritě

Lucie Bílá (52): Děsivá zkušenost s publikem v Londýně! Lucie Bílá (52): Děsivá zkušenost s publikem v Londýně! LucieBílá s Radkem Filipim v poslední době hodně cestuje. Jejich poslední cesta za romantikou vedla… číst článek
Nemocná Tina Turner (78): Zvažovala sebevraždu! Život jí zachránil manžel, daroval jí ledvinu Nemocná Tina Turner (78): Zvažovala sebevraždu! Život jí zachránil manžel, daroval jí ledvinu Byly chvíle, kdy známá zpěvačka Tina Turner (78) byla tak vážně nemocná, že myslela na nejhorší a… číst článek
Rocková zpěvačka Tina Turner (78): Zastřelil se jí syn! Rocková zpěvačka Tina Turner (78): Zastřelil se jí syn! Pro matku není větší bolest než ta, když musí dát sbohem svému milovanému dítěti. Zlomené srdce má… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Jana Yngland Hrušková
Jana Yngland Hrušková
zobrazit profil Petr Chovanec
Petr Chovanec