Bára Basiková | Celebwiki.cz

Bára Basiková

Datum narození: 17.2.1963
Místo narození: Praha
Váha: 50 kg
Výška: 156 cm
Profese: zpěvačka, muzikálová herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Bára Basiková je česká popová zpěvačka a muzikálová stálice. V roce 1991 obdržela ocenění Zpěvačka roku na Výročních československých hudebních cenách.

Vystudovala střední ekonomickou školu. Místo ekonomky ale Bára Basiková zastávala jen chvíli. Už v roce 1982 nastoupila do skupiny Precedens. Kapela vydala alba Doba ledová, Dívčí válka či Pompeje.

BÁRA BASIKOVÁ PROMLUVILA O KRUŠNÝCH CHVÍLÍCH

Další dvě desky Bára Basiková nahrála se skupinou Stromboli. Mezi zpěvaččiny největší hity patří Bossa nova, Souměrná, Košilela či muzikálový song Teď královnou jsem já. Nejúspěšnější sólová alba nazpívala v 90. letech 20. století.

Zařadila se mezi muzikálové stálice Česka. Excelovala v hudebním Jesus Christ Superstar, v Rusalce či v Kleopatře, kde zpívala s Monikou Absolonovou a Ilonou Csákovou. Krom toho Bára Basiková vydala román Rozhovory s útěkem. Za mnohé vděčí svému dědečkovi, který ji od jejích čtyř let vodil do Kühnova pěveckého souboru a posléze i do umělecké školy.

Kromě Kleopatry Bára Basiková zářila i v hudební Johance z Arku, v Dámě s kaméliemi nebo v baletním představení Lucrezia Borgia. V Obrazu Doriana Graye se předvedla hned v trojroli.

V roce 1991 Bára Basiková obdržela ocenění Zpěvačka roku na Výročních československých hudebních cenách. Třikrát se umístila na předních příčkách Českého slavíka. Na toho zlatého však nedosáhla. Mimoto se stala patronkou projektu Unicef pro boj proti novorozeneckému tetanu v rozvojových zemích.

O BÁŘE BASIKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Třikrát se zpěvačka Bára Basiková vdala. S prvním manželem Petrem Basikou má dvojčata Annu a Marii. S druhým mužem, architektem Jaromírem Pizingerem, žila devět let. Ten jí údajně týral.

Třetí partner, o patnáct let mladší producent a herec Petr Polák, si Báru Basikovou v roce 2008 vzal na hradě Bouzov. Vychovávali syna Theodora. Podle informací Blesku jejich manželství skončilo roku 2018 u rozvodového soudu. V lednu 2020 zpěvačka přiznala novou lásku.

 

Články o celebritě

Nová láska Báry Basikové? Vypadá to tak! Nová láska Báry Basikové? Vypadá to tak! Ke zpěvačce nebyly uplynulé měsíce zrovna přívětivé. Přišla o milovanou maminku, rozvedla se, musela… číst článek
Ivana Gottová řekla po manželově smrti ano! Který muž ji obměkčil? Ivana Gottová řekla po manželově smrti ano! Který muž ji obměkčil? Ještě nedávno Ivana Gottová (43) říkala rezolutní ne všem, kteří chtěli památku jejího zesnulého… číst článek
»Na lidi jsem nezanevřel« říká autor knihy o psovi se srdíčkem na těle, která láme rekordy »Na lidi jsem nezanevřel« říká autor knihy o psovi se srdíčkem na těle, která láme rekordy Gump, pes, který má na jednom boku na flekaté srsti velké hnědé srdíčko, je hlavním hrdinou stejnojmenné… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Matěj Ruppert
Matěj Ruppert
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Šárka Rezková
Šárka Rezková
zobrazit profil Kanye West
Kanye West
zobrazit profil Jiří Schelinger
Jiří Schelinger
zobrazit profil Šárka Hrbáčková
Šárka Hrbáčková
zobrazit profil Naďa Válová
Naďa Válová