Bára Basiková | Celebwiki.cz

Bára Basiková

Datum narození: 17.2.1963
Místo narození: Praha
Váha: 50 kg
Výška: 156 cm
Profese: zpěvačka, muzikálová herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Bára Basiková je česká popová zpěvačka a muzikálová stálice. V roce 1991 obdržela ocenění Zpěvačka roku na Výročních československých hudebních cenách.

Vystudovala střední ekonomickou školu. Místo ekonomky ale Bára Basiková zastávala jen chvíli. Už v roce 1982 nastoupila do skupiny Precedens. Kapela vydala alba Doba ledová, Dívčí válka či Pompeje.

BÁRA BASIKOVÁ PROMLUVILA O KRUŠNÝCH CHVÍLÍCH

Další dvě desky Bára Basiková nahrála se skupinou Stromboli. Mezi zpěvaččiny největší hity patří Bossa nova, Souměrná, Košilela či muzikálový song Teď královnou jsem já. Nejúspěšnější sólová alba nazpívala v 90. letech 20. století.

Zařadila se mezi muzikálové stálice Česka. Excelovala v hudebním Jesus Christ Superstar, v Rusalce či v Kleopatře, kde zpívala s Monikou Absolonovou a Ilonou Csákovou. Krom toho Bára Basiková vydala román Rozhovory s útěkem. Za mnohé vděčí svému dědečkovi, který ji od jejích čtyř let vodil do Kühnova pěveckého souboru a posléze i do umělecké školy.

Kromě Kleopatry Bára Basiková zářila i v hudební Johance z Arku, v Dámě s kaméliemi nebo v baletním představení Lucrezia Borgia. V Obrazu Doriana Graye se předvedla hned v trojroli.

V roce 1991 Bára Basiková obdržela ocenění Zpěvačka roku na Výročních československých hudebních cenách. Třikrát se umístila na předních příčkách Českého slavíka. Na toho zlatého však nedosáhla. Mimoto se stala patronkou projektu Unicef pro boj proti novorozeneckému tetanu v rozvojových zemích.

O BÁŘE BASIKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Třikrát se zpěvačka Bára Basiková vdala. S prvním manželem Petrem Basikou má dvojčata Annu a Marii. S druhým mužem, architektem Jaromírem Pizingerem, žila devět let. Ten jí údajně týral.

Třetí partner, o patnáct let mladší producent a herec Petr Polák, si Báru Basikovou v roce 2008 vzal na hradě Bouzov. Vychovávali syna Theodora. Podle informací Blesku jejich manželství skončilo roku 2018 u rozvodového soudu.

 

Články o celebritě

Bára Basiková: Petr byl můj nejlepší partner a mé nejkrásnější manželství Bára Basiková: Petr byl můj nejlepší partner a mé nejkrásnější manželství Již téměř čtyřicet let se zpěvačka Bára Basiková (56) pohybuje na české hudební scéně. Někdo ji zná… číst článek
Dvojče Bartošové (†48) Ivana (53): Stane se druhou Ivetou! Jaký má plán? Dvojče Bartošové (†48) Ivana (53): Stane se druhou Ivetou! Jaký má plán? V pražské Lucerně 6. října zazní po letech opět hity Ivety Bartošové (†48)! A interpretkou dvou písniček… číst článek
Basiková v zajetí psychických obtíží: OPRAVDU TRPÍM! Basiková v zajetí psychických obtíží: OPRAVDU TRPÍM! Stačilo, aby Bára Basiková (56) promluvila o tom, jak s ní dokáže zacvičit počasí! A hned její fanoušci… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Annamária d’Almeida
Annamária d’Almeida
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Vlastimil Třešňák
Vlastimil Třešňák
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Sting (Gordon M. T. Sumner)
Sting (Gordon M. T. Sumner)
zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins