Kamil Střihavka | Celebwiki.cz

Kamil Střihavka

Datum narození: 20.1.1965
Místo narození: Osek
Profese: Zpěvák

Související celebrity

Životopis

Kamil Střihavka je český zpěvák, který je nejvíce spjatý s písní Země Vzdálená a je nepřehlédnutelný díky své pověstné blond hřívě.

Jako Českého Ježíška můžeme bezpochyby brát českého zpěváka Kamila Střihavku. Ten již před 20 lety ztvárnil postavu Ježíše v rockové opeře Andrewa Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar, který měl premiéru v divadle Spirála, kde se Kamil nechal ukřižovat během stovek repríz. Při uvedení obnovené premiéry v roce 2010 v Hudebním divadle Karlín, nebyla jiná možnost, než v roli Ježíše představit opět nenahraditelného Kamila Střihavku. Rozdíl oproti původnímu nastudovaní poznáte možná pouze v opotřebení Kamilova rockového hlasu, který je ale i po 12 ti letech od derniéry ve Spirále stále při síle.

Jesus Christ Superstar, ale není jeho jediná muzikálová tvorba. Mimo Ježíše jste mohli Kamila vidět také v muzikálech Johanka Z Arku, Excalibur, Robin Hood, Kapka medu pro Verunku. Dále je členem RockOpery Praha, kde vystupuje v rockové opeře Oidipus Tyranus, první české metalové opeře 7 proti Thébám, rockové opeře Romeo a Julie a chystá se vstoupit do rockové opery Faust.

Mimo muzikálové záležitosti Kamil působil v mnoha rockových seskupeních. Jako první v roce 1986 byl součástí power metalové kapely Motorband. Později přešel od power metalu k hard rocku. Byl i součástí seskupení BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček) a v současnosti je frontmanem kapely Kamil Střihavka a Leaders!

Překvapením se stala zpráva, že Kamil režíruje svou první divadelní hru, která nese název Tolik hlav a  bude mít premiéru v pražské Baráčnické rychtě. Tématem hry je přátelství a zrada v kontextu přelomu 70. a 80. let v bývalém Československu. „Rád bych dal přivonět k této době nejen současné mladé generaci očima jejich vrstevníků, ale i všem, kteří mají tato léta ještě v paměti,“ sdělil Reflexu.

Kamil Střihavka je přes pětadvacet let ženatý s manželkou Evou, se kterou má dvě překrásné dcery Evu a Terezu.

 

 

 

Články o celebritě

Pohřeb muzikálového zpěváka Hlavatého (†50): Vyprovodili ho Střihavka a známá zpěvačka! Pohřeb muzikálového zpěváka Hlavatého (†50): Vyprovodili ho Střihavka a známá zpěvačka! Rodina a přátelé se dnes po poledni v kostele svaté Ludmily v Horních Počernicích rozloučili s Robertem… číst článek
Podhůrský slavil 60: Místo gratulantů jen omluvenky! Proč hvězdy nepřišly?! Podhůrský slavil 60: Místo gratulantů jen omluvenky! Proč hvězdy nepřišly?! Kulatiny v Malostranské besedě plánoval oslavit ve velkém stylu. Moderátor, herec, zpěvák a dabingový… číst článek
Kamil Střihavka rozesmutnil fanoušky: Končím! Chci odejít včas... Kamil Střihavka rozesmutnil fanoušky: Končím! Chci odejít včas... Tak tohle spoustu skalních fanoušků vlasatého muzikanta Kamila Střihavky (54) zamrzí. Rocker se už… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková
zobrazit profil Peter Pecha
Peter Pecha
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Markéta Irglová
Markéta Irglová
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Lenny Filipová
Lenny Filipová