Kamil Střihavka | Celebwiki.cz

Kamil Střihavka

Datum narození: 20. 1. 1965
Místo narození: Osek
Profese: Zpěvák

Související celebrity

Životopis

Kamil Střihavka je český zpěvák, který je nejvíce spjatý s písní Země Vzdálená a je nepřehlédnutelný díky své pověstné blond hřívě.

Jako Českého Ježíška můžeme bezpochyby brát českého zpěváka Kamila Střihavku. Ten již před 20 lety ztvárnil postavu Ježíše v rockové opeře Andrewa Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar, který měl premiéru v divadle Spirála, kde se Kamil nechal ukřižovat během stovek repríz. Při uvedení obnovené premiéry v roce 2010 v Hudebním divadle Karlín, nebyla jiná možnost, než v roli Ježíše představit opět nenahraditelného Kamila Střihavku. Rozdíl oproti původnímu nastudovaní poznáte možná pouze v opotřebení Kamilova rockového hlasu, který je ale i po 12 ti letech od derniéry ve Spirále stále při síle.

Jesus Christ Superstar, ale není jeho jediná muzikálová tvorba. Mimo Ježíše jste mohli Kamila vidět také v muzikálech Johanka Z Arku, Excalibur, Robin Hood, Kapka medu pro Verunku. Dále je členem RockOpery Praha, kde vystupuje v rockové opeře Oidipus Tyranus, první české metalové opeře 7 proti Thébám, rockové opeře Romeo a Julie a chystá se vstoupit do rockové opery Faust.

Mimo muzikálové záležitosti Kamil působil v mnoha rockových seskupeních. Jako první v roce 1986 byl součástí power metalové kapely Motorband. Později přešel od power metalu k hard rocku. Byl i součástí seskupení BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček) a v současnosti je frontmanem kapely Kamil Střihavka a Leaders!

Překvapením se stala zpráva, že Kamil režíruje svou první divadelní hru, která nese název Tolik hlav a  bude mít premiéru v pražské Baráčnické rychtě. Tématem hry je přátelství a zrada v kontextu přelomu 70. a 80. let v bývalém Československu. „Rád bych dal přivonět k této době nejen současné mladé generaci očima jejich vrstevníků, ale i všem, kteří mají tato léta ještě v paměti,“ sdělil Reflexu.

Kamil Střihavka je přes pětadvacet let ženatý s manželkou Evou, se kterou má dvě překrásné dcery Evu a Terezu.

 

 

 

Články o celebritě

Eva Pilarová slaví 80. narozeniny: Nebýt manžela, už bych tu nebyla, říká Eva Pilarová slaví 80. narozeniny: Nebýt manžela, už bych tu nebyla, říká Dvě vážná zranění z loňského léta dala Evě Pilarové (79) co proto: zlomené měla rameno i stehenní ko... číst článek
Kaňour Koller: Čeká mimčo s o 27 let mladší láskou! Kaňour Koller: Čeká mimčo s o 27 let mladší láskou! Frontmanovi skupiny Lucie se sice už blíží šedesátka, ale navzdory tomu je v obdivuhodné formě. Prot... číst článek
Frontman Lucie Koller má novou lásku? Pochlubil se kočičkou, jejíž zadeček mu nedá spát Frontman Lucie Koller má novou lásku? Pochlubil se kočičkou, jejíž zadeček mu nedá spát Rocker David Koller (58) se už nějakou dobu chlubí novou přítelkyní. S půvabnou brunetkou vyrazil do... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Jana Kociánová
Jana Kociánová
zobrazit profil Viktor Sodoma
Viktor Sodoma
zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Majk Spirit (Michal Dušička)
Majk Spirit (Michal Dušička)