Janek Ledecký | Celebwiki.cz

Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, porotce, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký, autor hitů jako Proklínám či Právě teď, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, nicméně se rozhodl kariéru právníka vyměnit za muziku. Od počátku 80. let 20. století vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

JANEK LEDECKÝ - CO PROZRADIL O TVOJÍ TVÁŘI

v 90. letech se Janek Ledecký pustil na sólovou dráhu (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také začal věnovat muzikálu. Jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal zpěvák, skladatel a kytarista Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

O JANKOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou ZuzanouJanek Ledecký dvě děti. Syn Jonáš se stal výtvarníkem a muzikantem, dcera Ester úspěšnou sportovkyní. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká je dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013, reprezentantka ze ZOH 2014 v Soči, mistryně světa 2015 v kategorii dospělých a dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018.

 

Články o celebritě

Brožová a Norisová: Velké zklamání! Brožová a Norisová: Velké zklamání! Na zpěvu si částečně založily kariéru, přesto se do finálové čtyřky Tváře neprozpívaly. Kateřinu… číst článek
Kateřina Brožová vyvrací obvinění z podvodu ve Tváři: Drsný vzkaz kritikům! Kateřina Brožová vyvrací obvinění z podvodu ve Tváři: Drsný vzkaz kritikům! Herečka Kateřina Brožová (51), která v současné době září na Nově v zábavném hudebně-tanečním pořadu… číst článek
Herec Pavel Zedníček slavil 70: Čmaňova dlouhá noc... Herec Pavel Zedníček slavil 70: Čmaňova dlouhá noc... Premiéra a ještě dvě oslavy. Pavel Zedníček (70) není žádný troškař. Herec ovšem může být v otázce… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Jan Žampa
Jan Žampa
zobrazit profil Michal Pavlíček
Michal Pavlíček
zobrazit profil Rudy Linka
Rudy Linka
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Jonatán Pastirčák
Jonatán Pastirčák
zobrazit profil Matyáš Ramba
Matyáš Ramba