Janek Ledecký | Celebwiki.cz

Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, porotce, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký, autor hitů jako Proklínám či Právě teď, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, nicméně se rozhodl kariéru právníka vyměnit za muziku. Od počátku 80. let 20. století vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

JANEK LEDECKÝ - CO PROZRADIL O TVOJÍ TVÁŘI

v 90. letech se Janek Ledecký pustil na sólovou dráhu (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také začal věnovat muzikálu. Jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal zpěvák, skladatel a kytarista Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

O JANKOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou ZuzanouJanek Ledecký dvě děti. Syn Jonáš se stal výtvarníkem a muzikantem, dcera Ester úspěšnou sportovkyní. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká je dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013, reprezentantka ze ZOH 2014 v Soči, mistryně světa 2015 v kategorii dospělých a dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018.

 

Články o celebritě

Kateřina Brožová vyvrací obvinění z podvodu ve Tváři: Drsný vzkaz kritikům! Kateřina Brožová vyvrací obvinění z podvodu ve Tváři: Drsný vzkaz kritikům! Herečka Kateřina Brožová (51), která v současné době září na Nově v zábavném hudebně-tanečním pořadu… číst článek
Herec Pavel Zedníček slavil 70: Čmaňova dlouhá noc... Herec Pavel Zedníček slavil 70: Čmaňova dlouhá noc... Premiéra a ještě dvě oslavy. Pavel Zedníček (70) není žádný troškař. Herec ovšem může být v otázce… číst článek
Drsný rocker Ivan Hlas: Něžnosti s vnučkou! Drsný rocker Ivan Hlas: Něžnosti s vnučkou! Takhle ho neznají ani nejzarytější fanoušci. Stačil jediný pohled a rocker Ivan Hlas (65) celý zjihl.… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Pavel Vaculík
Pavel Vaculík
zobrazit profil PSY (Park Jae-sang)
PSY (Park Jae-sang)
zobrazit profil Lukáš Bundil
Lukáš Bundil
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko
zobrazit profil Radim Hladík
Radim Hladík
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae