Janek Ledecký | Celebwiki.cz

Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, porotce, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký, autor hitů jako Proklínám či Právě teď, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, nicméně se rozhodl kariéru právníka vyměnit za muziku. Od počátku 80. let 20. století vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

JANEK LEDECKÝ - CO PROZRADIL O TVOJÍ TVÁŘI

v 90. letech se Janek Ledecký pustil na sólovou dráhu (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také začal věnovat muzikálu. Jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal zpěvák, skladatel a kytarista Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

O JANKOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou ZuzanouJanek Ledecký dvě děti. Syn Jonáš se stal výtvarníkem a muzikantem, dcera Ester úspěšnou sportovkyní. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká je dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013, reprezentantka ze ZOH 2014 v Soči, mistryně světa 2015 v kategorii dospělých a dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018.

 

Články o celebritě

Michal Novotný slaví 40! Gay z Krejzových, který řval na pokladní ve fast foodu Michal Novotný slaví 40! Gay z Krejzových, který řval na pokladní ve fast foodu Na první pohled vypadá Michal Novotný (40), který se ve čtvrtek stal čtyřicátníkem, jako hodný a… číst článek
Valentýn v šoubyznysu: Jak slavila Patrasová, Farna nebo Bílá? Valentýn v šoubyznysu: Jak slavila Patrasová, Farna nebo Bílá? Mnohé celebrity se (jakožto správní influenceři) rozhodly svátku lásky využít k propagaci nejrůznějších… číst článek
Přiznání Janka Ledeckého: Hercům jsem psal výhrůžné maily! Přiznání Janka Ledeckého: Hercům jsem psal výhrůžné maily! Psal se rok 2002 a Janek Ledecký (56) sklidil velký úspěch s muzikálem Galileo. Aby ne, vnesl do… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta
zobrazit profil Richard Hes
Richard Hes
zobrazit profil David Stypka
David Stypka
zobrazit profil Lešek Wronka
Lešek Wronka
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae
zobrazit profil Richard Kovalčík
Richard Kovalčík
zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina