Janek Ledecký | Celebwiki.cz

Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, porotce, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký, autor hitů jako Proklínám či Právě teď, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, nicméně se rozhodl kariéru právníka vyměnit za muziku. Od počátku 80. let 20. století vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

JANEK LEDECKÝ - CO PROZRADIL O TVOJÍ TVÁŘI

v 90. letech se Janek Ledecký pustil na sólovou dráhu (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také začal věnovat muzikálu. Jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal zpěvák, skladatel a kytarista Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

O JANKOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou ZuzanouJanek Ledecký dvě děti. Syn Jonáš se stal výtvarníkem a muzikantem, dcera Ester úspěšnou sportovkyní. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká je dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013, reprezentantka ze ZOH 2014 v Soči, mistryně světa 2015 v kategorii dospělých a dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018.

 

Články o celebritě

Chudák Marta: Její talkshow se propadla až na dno! Nejde to, šílí diváci Chudák Marta: Její talkshow se propadla až na dno! Nejde to, šílí diváci Talkshow Marty Jandové (45) slibovala svým potenciálním divákům pořad plný „humoru, hudby a rozhovorů… číst článek
Brožová vítězkou Tváře! Ledecký se neudržel a vyslovil hambaté přání Brožová vítězkou Tváře! Ledecký se neudržel a vyslovil hambaté přání Třetí vystoupení Kateřiny Brožové (51) v masce americké zpěvačky Macy Gray jí zajistilo vítězství.… číst článek
Děsivá tragédie Ledeckého: Nečekaná smrt milované osoby Děsivá tragédie Ledeckého: Nečekaná smrt milované osoby Navenek se mu daří, komponuje, zpívá, má skvělé manželství a k úspěchu se ženou dovedli i jejich… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná
zobrazit profil Andrea Pomeje
Andrea Pomeje
zobrazit profil Petr Ulrych
Petr Ulrych
zobrazit profil Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia
zobrazit profil Jan Žampa
Jan Žampa
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Oto Klempíř
Oto Klempíř
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka