Janek Ledecký

Datum narození: 27. 7. 1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, porotce, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký, autor hitů jako Proklínám či Právě teď, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, nicméně se rozhodl kariéru právníka vyměnit za muziku. Od počátku 80. let 20. století vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

JANEK LEDECKÝ - CO PROZRADIL O TVOJÍ TVÁŘI

v 90. letech se Janek Ledecký pustil na sólovou dráhu (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také začal věnovat muzikálu. Jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal zpěvák, skladatel a kytarista Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

O JANKOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou ZuzanouJanek Ledecký dvě děti. Syn Jonáš se stal výtvarníkem a muzikantem, dcera Ester úspěšnou sportovkyní. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká je dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013, reprezentantka ze ZOH 2014 v Soči, mistryně světa 2015 v kategorii dospělých a dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018.

 

Články o celebritě

Tým Pavel: Svěrák, Adamovská i bývalý šéf armády. Které osobnosti podporují generála? Tým Pavel: Svěrák, Adamovská i bývalý šéf armády. Které osobnosti podporují generála? Od oznámení prezidentské kandidatury podpořila generála ve výslužbě Petra Pavla řada veřejně známých... číst článek
Ivan Vyskočil nesnáší Vánoce, ale... MILOVNÍKEM proti své vůli Ivan Vyskočil nesnáší Vánoce, ale... MILOVNÍKEM proti své vůli Ivan Vyskočil (76) se musel stát proti své vůli milovníkem Vánoc. V muzikálu Vánoční zázrak se totiž... číst článek
Vondráčková se asi prohne! Tohle se přejí synáčkové pod stromeček Vondráčková se asi prohne! Tohle se přejí synáčkové pod stromeček V takovém pracovním zápřahu nebyla notnou řádku let! Zpěvačka Lucie Vondráčková (42) po dlouhé době ... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký
zobrazit profil Karel Svoboda
Karel Svoboda
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Ota Baláž
Ota Baláž
zobrazit profil George Mraz
George Mraz
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Daddy Yankee
Daddy Yankee
zobrazit profil Richard Kovalčík
Richard Kovalčík