Janek Ledecký | Celebwiki.cz

Janek Ledecký

Datum narození: 27. 7. 1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, porotce, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký, autor hitů jako Proklínám či Právě teď, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, nicméně se rozhodl kariéru právníka vyměnit za muziku. Od počátku 80. let 20. století vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

JANEK LEDECKÝ - CO PROZRADIL O TVOJÍ TVÁŘI

v 90. letech se Janek Ledecký pustil na sólovou dráhu (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také začal věnovat muzikálu. Jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal zpěvák, skladatel a kytarista Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

O JANKOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou ZuzanouJanek Ledecký dvě děti. Syn Jonáš se stal výtvarníkem a muzikantem, dcera Ester úspěšnou sportovkyní. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká je dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013, reprezentantka ze ZOH 2014 v Soči, mistryně světa 2015 v kategorii dospělých a dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018.

 

Články o celebritě

Dagmar Havlová: PŘÍZNAKY KORONAVIRU! NEMOHLA DÝCHAT Dagmar Havlová: PŘÍZNAKY KORONAVIRU! NEMOHLA DÝCHAT Celý měsíc nemohla dýchat, ale přiznala se k tomu až nyní. Řeč je o manželce bývalého prezidenta Vác... číst článek
Polonahý Ledecký (57) předvedl špičkovou formu! Namočil do toho Ester i „Hamlety“ Polonahý Ledecký (57) předvedl špičkovou formu! Namočil do toho Ester i „Hamlety“ Zpěvák a skladatel Janek Ledecký (57) už se asi v karanténě nudí! Nebylo by divu, když nemůže vystup... číst článek
Ledecká terčem psychopatů a intrik: Je to ještě horší, zuří táta Janek Ledecká terčem psychopatů a intrik: Je to ještě horší, zuří táta Janek O nástrahách kolem milované dcery promluvil její táta bez servítků. Jaké konkrétní ohrožení má známý... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Stanislav Wabi Daněk
Stanislav Wabi Daněk
zobrazit profil Beata Hlavenková
Beata Hlavenková
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Vilém Čok
Vilém Čok